KTM 990 SuperDuke (2009)

Vlastník TomGSX1400
Vloženo 25.11.2015
Aktualizováno 12.8.2016

Je to pecka! Na tu motorku musí mít člověk koule. Není to nic pro začátečníky.

První dojmy - Po dlouholetých zkušenostech s autobusem jsem chtěl něco jiného, dravějšího a hlavně zase naháče. Naskytla se možnost koupit tuhle potvoru a dneska toho vůbec nelituju. Ten zátah a ovladatelnost je prostě masakr!

Motorku bych doporučil pro - Myslím že nejvhodnější je pro někoho kdo si chce občas zajet někam do alp na prodloužený víkend, občas se chce svižně svézt na okruhu a o víkendu si chce užít trochu srandy. Moto absolutně nedoporučuju do města. Do práce se na ní taky dá jet za předpokladu, že člověk sebou nemusí vozit notebook nebo lopatu :D

Doplňky na motorce - Zatím tam mám komplet sestavu od Akrapa, KN filtr, odstraněné SAS vedení a odpovídající mapu. Plácl jsem tam štítek proti náporu větru a doplnil rolny na stojan. Jinak je v celku originální. Doplnil jsem tam vývod na nabíječku...to beru jako nutnost protože přístup k baterce je neskutečně pitomý.

Po prvních kilometrech ve mě ten stroj vzbudil absolutní nadšení. Oproti GSX 1400 tu bylo jak nebe a dudy. Ten zátah odspodu je parádní. Chybějící Nm oproti GSX 1400 nejsou vůbec poznat, spíš naopak. Co se však děje od 5000 otáček výš je je masakr. Jede to jak urvané z řetězu. do 3000 otáček se jí moc nechce, cuká se a škube. Na první rychlost na zadní bez spojky mě poprvé trochu vyděsilo...přiznávám, ale pak si to člověk spíš užívá. Co se týče podvozku a ovladatelnosti tak to je taky neskutečné. Motorka se vodí jako kolo. Kam to pošlu tam to jede. Předchůdce měl podvozek nastavený dost tvrdě tak jsem to vrátil do továrního nastavení a jsem s tím spokojený. Není to kočár jak GSX ale žehlí to nerovnosti obstojně. Samozřejmě nejlépe jí je na kvalitní silnici. Trošku mě zarazilo zavírání řidítek v pomalých rychlostech ale to přisuzuju spíš špatně sjeté přední gumě. Radiální brzdy od Bremba jsou špička...to je jak když člověk hodí kotvu.
Spotřeba...překvapivě to není tak hrozné jak se všude píše. Průměrně jezdím za 7 litrů při normální jízdě. Vzhledem k tomu že mám kompletní výfukovou soustavu od slovinského experta tak v plně otevřeném stavu si pápne s odpovídající mapou i 8 litrů. S vložkama jsem na těch ca. 7 litrech. Na okruhu jsem jí zatím neměl takže si netroufnu odhadnout.
Komfort - Překvapivě se mi na ní sedí pohodlněji jak na GSX. Má tvrdší sedlo ale ergonomie mi vyhovuje víc. Nohy mám pokrčené tak akorát a řidítka v pohodlné výšce. Jsem mírně nahlý nad nádrž ale nic hrozného. Pro mě dostatečné. Ochrana před větrem byla však utrpení...zatím nejhorší co jsem zažil na moto. Takže jsem za 900Kč dokoupil vyšší štítek a je to hned o 100% lepší. Musím však říct že měřím 190cm :D. Výhoda GSX1400 bylo místo pro spolujezdce...na KTM se mi o tom může jenom zdát. Ten bobek nepřeju nikomu, ikdyž věřím že jsou i horší.
Zatím jsem s ní byl na delší cestě jen ve slovinsku. Příprava byla však dost problém, jelikož můj magnetický tankvak byl nepoužitelný a na ten bobeček za mě nešel ani přivázat. Zainvestoval jsem tedy do vaku od Kriegy (doporučuju, ta montáž je pecka hlaně pro moto které namaj možnost jak upnout batožinu). Tankvak byla kapitola sama pro sebe...nádrž je plastová s dost atypickým tvarem. Něchtěl jsem ten Quicklock bo ty tankvaky jsou tak akorát na peněženku a telefon. Nakonec to vyhrál SHAD z BikersCrownu za 1800Kč a spokojenost.
Zatím ji mám jednu sezonu a jsem spokojený jako blecha. Motorka mě baví pokaždé když se na ní svezu...je to holt něco jiného a né každému bude sedět.

Racing.angel
Racing.angel napsal 30.11.15 v 19:19 10b.

Krasna, at slouzi

joker-sk
joker-sk napsal 29.11.15 v 14:15 10b.

Krasavec s timi Akrapmi

Alpaco
Alpaco napsal 28.11.15 v 14:48 10b.

jooo jooo. vítej v klubu :)

cechradovan
cechradovan napsal 27.11.15 v 16:58 10b.

Ktm, zvláště lc8 jsou emoce - tak to má být

Lc8rider
Lc8rider napsal 25.11.15 v 19:52 10b.

Pěknej SuperDuke