KTM 990 SuperDuke (2006)

Vlastník Alpaco
Vloženo 15.11.2013
Aktualizováno 7.11.2016

Fotr říká, že prej má zvuk jak enduro. Jakpak by neměl, vždyť je to KTM !!!

První dojmy - Sobota ráno, sluncem zalitý obzor, před barákem se pyšní SuperDuke co je na prodej a není můj. Prozatím. Úplně mě učaroval, chtěl jsem se projet a nevnímal nic co se děje okolo. Pak přišel on s klíčkem, strčil ho do zapalování a zmáčknul startér spouštějící orchestr 2V, kterej zněl asi takhle ... Akra Akra Akra Akra Akra Akrapoviiič Akrapoviiič Akra Akra... A bylo rozhodnuto ještě než jsem na něm jel. Dneska už neříkám, že se jedu projet, ale že se jedeme projet s Vévodou, kterej mě každou chvilku popichuje a nutí usednout do sedla.

Motorku bych doporučil pro - pro všechny, kdo chtějí jít mimo hlavní proud

Loni jsem na motorce ujel asi 8500 km po Čechách a letos by to vypadalo podobně, kdyby mě borec v koloně nepřehlídnul a na 1,5 měsíce nevyřadil ze silničního provozu. No jo, to se stává. Už jsem mu odpustil, rozloučil se se svojí Starou, pojišťovna proplatila škodu a já si koupil s doplatkem novou. Vlastně novýho, neb Vévoda je ON.

Jako jsou endura blátomilové, je tenhle SuperVévoda zatáčkomil. Rovinka... jede se kilo, nebo víc a je mu to fuk, protože ho to neba. Přijdou zatáčky, jede se kilo, nebo víc a je mu to fuk, protože ho to ba. Ba ho to tak, že často jedeme pěkný úseky několikrát, až se mnohdy celej zavlní při přeřazení u červenýho pole. Asi blahem. Dvojice Akrapů o nás dává znát božským zvukem a občasná rána z nich pak ještě o stupeň povyšuje emoce jak moje, tak okolního světa.

Duke není ze světa úplně pohodlných motorek, ale na svým mám jiný sedlo, který je neskutečný a dá se říct, že i cestovatelský. Ujel jsem na něm najednou něco přes 600km, večer si střihnul pár kol v Brně a pak spokojeně ulehnul s bolavým tělem do postele.
Přítelkyně říká, že se jí sedí vzadu hůř. Není to prý úplný peklo, ale zná i pohodlnější motorky. No jo. Tak ať si jezdí na svý, že jo?

Motor je úžasnej. SVčko mělo sice o malinko víc výkonu, ale byl to výkon sterilní, hodnej, bez emocí... Vévoda má duši a z duše nesnáší, když poddaní neposlouchají co on chce dělat. Do 3 tis výkon dává, ale jen trochu, aby se neřeklo. Škube a trká a nikdo neví jestli jet za 2, nebo za 3. Přes 3 tis něco málo přidá a nad 5 nasype všechno na jednu hromadu a starej se. Sraby trestá vibracemi, odvážný odmění přísunem adrenalinu a roztahováním koutků úst.

A pak to všechno i dokáže zabrzdit. Ono je totiž nakonec fajn, když zastavíš. Bremba na týhle motorce k tomu dost velkou měrou pomáhají.

Co se spotřeby týče, ... nakonec jsme si tuhle motorku vybrali proto, abysme na ní jezdili a nehřešili, jestli žere, nebo ne. Umí jet fakt za málo, ale taky za 10. Po sezóně jsem zjistil, proč všichni píšou, že žere moc. Ono když se jezdí jen na 2, 3 a 4, tak to je fakt průvan v nádrži. Zkuste tam, rideři, zařadit i 6 a odmění se vám spotřebou i pod 6.

Zatím jsme spolu najeli asi 4 tis km a jsem maxi spokojenej.

Tikous
Tikous napsal 18.04.15 v 09:17

Pěkná pěkná, jen mi řekni jak se dostat pod 1OL...nějak se mi to nedaří

cat-nikita
cat-nikita napsal 08.03.14 v 11:43

Mimo hlavní proud je mnohem víc zábavy

Alpaco
Alpaco napsal 19.01.14 v 12:44

a už je jaro?
jo je...
tak jedem, ne? ;)

Corela91
Corela91 napsal 26.11.13 v 21:07

Zdravim kolego hezka recenze, tak at ti slouzi a dela jen radost

Pjercak
Pjercak napsal 18.11.13 v 18:16