Jawa 250 Pérák (1952)

Vlastník Artur
Vloženo 15.11.2015
Aktualizováno 15.11.2015

Další kousek poctivého jawáckého železa je doma.

První dojmy - V pořadí už třetí moje 11-tka. Další už sem sice neplánoval, jedině nějakou pěknou původní, ale tuhle sem prostě koupit chtěl. Patřila našemu rodinému příteli který jí chtěl renovovat, ale bohužel před lety umřel tak ji mám jako památku.

Až na ten štětkový zevnějšek je motocykl celkem původní, jen s pár nepůvodními díly které nejsou až tak vzácné, takže nebude problém je sehnat a doplnit. Zajímavá dobově-sportovní úprava je zkrácený zadní blatník Původně sem měl v plánu udělat údržbu a zkusit ho rozjezdit, ale klika už vykazuje tak velké vůle všemi směry že nemá cenu prohlubovat už tak dost velké opotřebení. Jenom nechápu jak někdo mohl dojezdit motor až do takového stavu a to zatím nemluvím o převodovce. S renovací bych chtěl začít co nejdřív, ať je na příští sezonu hotový.

LG702BE
LG702BE napsal 10.04.16 v 15:33 10b.

Kromě pár drobností, tacho, výfuk, zad. blatník, je parádní. Hlavní je radost při jízdě. 10 bod.

pavsa66
pavsa66 napsal 22.11.15 v 12:56 10b.

Nádhera přeji hodně pevné nervy při renovaci

čzťák
čzťák napsal 18.11.15 v 21:56 10b.

Krásný pérák, tohle tak mít, krása! Doufám, že Tě někdy potkám, až se budu poflakovat krajem (Kelníky, Velký Ořechov) odkud má rodina pochází, zdravím do Kaňovic! 100b

elstrem
elstrem napsal 17.11.15 v 07:27 10b.

Co dodat.Nadhera.

Milan1963
Milan1963 napsal 16.11.15 v 13:16 10b.

Motor 11- N...takže dodaný jako náhradní. Můj pérák má to samé, už v roce 1950. Jiného péráka s N jsem ještě neviděl. At' se renovace zdaří.