Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník K4m3n
Vloženo 9.11.2015
Aktualizováno 1.6.2017

Vloženo: 19.05.2016, Uskutečněno: 19.05.2016, Stav tachometru: 71000 km, Zhlédnuto: 10x

Při výměně pneu jsem si všimnul, že brzdové desky už mají to nejlepší za sebou. Takže jsem minulý týden objednal přední desky sbs 1600kc na celý předek. při té příležitosti jsem vzal i olej a filtr, to sice není potřeba teď měnit, ale aspoň to bude připravený až nadejde ten správný čas.

Takže proběhla výměna předních desek, komplet brzdové kapaliny.
Mám otázku ohledně předních brzd: Jak moc vám to odbrzďuje. Mě přijde, že jen ustoupí tlak z okruhu, ale desky se nevrátí takže se kolo netočí příliš volně. Zadní kolo odbrzďuje o dost lépe.

Pak jsem vyměnil chladící kapalinu, celý okruh jsem několikrát propláchnul. No a protože expanzní nádobka je pěkně ukrytá. Takže přepákování a zadní tlumič ven. Při té příležitosti jsem teda i vyhodil zadní vidlici a promazal všechna ložiska. Bylo vidět, že to v 50tis nikdo neudělal. Nicméně kyvka má jen minimální vůli v toleranci výrobce a jde krásně hladce, takže žádný problém.

Brzdy předtím byly parádní a nevím jestli to není placebo, ale s novýma deskama to brzdí snad ještě lépe. Brzdím jen jedním prstem (tak jak jsem zvyklý z kola).

btw: pokud byste někdo chtěl ty starý desky, tak napište.

• Vzduchový filtr

Když jsem měnil olej tak jsem chtěl výměnit i vzduchový filtr, ale po odpojení hadic mi začal chcát benzin z hadic odvzdušnění. Měl jsem plnou nádrž benzinu. Tak jsem výměnu musel nechat na jindy. Teď je nádrž prázdná

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 14.11.2015