Suzuki GSF 650 Bandit (2009)

Vlastník čzťák
Vloženo 4.11.2015
Aktualizováno 8.4.2017

Vloženo: 20.05.2017, Uskutečněno: 20.05.2017, Stav tachometru: 15000 km, Zhlédnuto: 18x

Po dvou letech co motorku vlastním přišla ona oblíbená doba, kdy je nutné opět prodloužit technickou způsobilost našich strojů k tomu, aby byly způsobilé k provozu na pozemních komunikacích.

Tož nedá se nic dělat, všichni tam jednou musíme. Protože mám mašinu v cajku, tak stačilo vyhrabat velký techničák a jelo se. V dobré víře, že mi nic nehrozí jsem si vybral jednu oblíbenou nejmenovanou STK v Kroměříži na Hulínské ulici.

Prohlídka probíhala vcelku standardně, až do okamžiku, kdy se pan technik všiml mého hustokrutosuper výfuku: „Ale pane, s taková homologace je vám k ničemu, absolutně k ničemu... Kolik vás ten výfuk stál a co teď budete dělat, když tam nemůže být? A ještě k tomu se dívám, že už jej máte vypálený, to ani neprodáte (škodolibý výraz v ksichtu). Jako motorka je to krásná, ale ještě hezčí by byla s originálním výfukem." Na to jsem vytáhl papír od výrobce k výfuku potvrzující to, že výfuk je na můj typ motocyklu. „Ale pane, to ani není česky!

Technik vytáhl manuál k STK pro motocykly a čte: „Tady u Suzuki mám napsaný laděný výfuk Akrapovič a ten vy nemáte, takže se jedná o závadu a musíte ji odstranit!"

A co páčky? Na co tady jako mají tu aretaci? A proč jste si je jako kupoval? Na to říkám, że aretace je kvůli sklopení při pádu a páčky jsem si koupil kvůli tomu, že mám menší ruce a potřebuji mit prsty na brzdě a spojce, když řídím. „Ale pane, přece mi nechcete namluvit, že jezdíte s rukou na brzdě!?"

Protože jsem se nechtěl hádat (čímž jsem pana technika samozřejmě neskutečně vytáčel), domluvil jsem se s nim na měsíční lhůtě, do kdy "závadu" odstraním. Při odchodu mi pan technik nezapomenul zdůraznit, že na opravnou STK musím jet pouze a jenom k nim!

No nic, po setkání s blbem jsem nakonec v měsíčním termínu zajel do jedné nejmenované STK do Březolup, kde proběhla opravná prohlídka. Všechno v pořádku a mužů zase jezdit. Platil jsem dokonce jen cenu za opravnou STK

Takže pro Tebe ty kroměřížský plešaty tupče z nejmenované STK na Hulínské ulici, měl by jsi si uvědomit, že nejenom já, ale také Ty jako technik máš jisté povinnosti. Kdybych dělal svou práci tak odflákle, jako ty, tak bych si ani na suchý chleba nevydělal. Pokud nejsi schopný se něco nového naučit, tak se na to vyser a všem nám bude líp. V neposlední radě se mi nelíbí, jak stát za podpory tebe a tobě podobných tupců umožňuje legální okrádání nás poctivých občanů. Chce se mi blejt!

findejs1310 (5) napsal 20.05.2017 v 20:41

Omyl kamaráde ..to nebyl žádnej kroměřížský tupec.
To byl nefalšovanej stoprocentní pííííčus.Ale bez nich by to byla na tom světě nuda
Nakonec ...výsledek je důležitej

Zdenekkkkk (20) napsal 20.05.2017 v 19:46

Buzerace buzerace buzerace
Budme radi ze jsou nekde ještě rozumni

context (7) napsal 20.05.2017 v 19:45

pěkný počtení, to musel byt dobrý tupec.

• Pirelli Angel ST

V 14404 km přezuto na sadu Pirelli Angel ST. První dojmy jsou super, jako z novych pneumatik... Původní Dunlop Sportmax Qualifier (zadek) a Q2 byly více sportovní a měkčí pneumatiky. STčka jsou více turistické, jsem

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 08.04.2017
    Uskutečněno: 08.04.2017
  • Laděný výfuk Ixil

Už nějakou dobu jsem se díval na po nějakém tom laděném výfuku, až se tady v inzerci objevil jeden lehce jetý Ixil L3x Hyperlow na Bandasku. Neváhal jsem a vzal jsem ho. Investice nelituji, vzhled je krásný a zvuk pa

Vloženo: 08.04.2017
    Uskutečněno: 25.03.2017
  • CNC páčky a zamek kotouče s alarmem

Včera jsem byl navštívit Motosalon v Brně a při té příležitosti jsem také podpořil české výrobce příslušenství! U Rutanu jsem koupil stavitelné CNC páčky - super přístup prodejce, pokecali jsme a už se těším, jak je vyzk

Typ: Koupě
    Vloženo: 06.03.2016