Suzuki GSF 650 Bandit (2009)

Vlastník čzťák
Vloženo 4.11.2015
Aktualizováno 8.4.2017

Suzuki GSF 650 N Bandit ročník 2009 - vodník, stříkačka. Můj nový bike červený bandita!

Motorka koupena od FIRMA:Milan Buček - X-moto (Rousínov) - Výborné jednání a ochota. Chtěl jsem motorku vidět ze dne na den a zrovna to vyšlo na sobotu a žádný problém. Bezproblémová domluva a solidní jednání.

Kawasaki W 800: Chtěl jsem novou, ale byla prostě moc drahá (220 000,-). Doufám, že jednou ji budu mít...
Suzuki SV 650: Bandit je čtyřválec a pro začátek se mi zdá vhodnější. Navíc se mi líbí víc, než SVčko.
Honda CB 600F Hornet: Průběhem výkonu mi víc vyhovuje Bandit, chci motorku spíš na kochací jízdu, než na \"střelbu\" a taky na občasné cestování, k čemuž je Bandit vhodnější volbou.

První dojmy - Motorka mi okamžitě padla do ruky - velmi dobrá ergonomie, snadné ovládání, výborný motor a krásný vzhled. Co víc si přát?

Motorku bych doporučil pro - Motorka je nevhodnější pro lidi. Pro kretény, hovada, debili a ty, co mají v hlavě všeobecně nasráno se jízda na tomto a jemu podobných strojích výrazně nedoporučuje!

Doplňky na motorce - Prozatím je v originálním stavu, ale uvažuji o padácích, kufru a nějakém tom větrném štítku.

Bandit se mi vždycky moc líbil a dlouho dobu to byl můj sen. Teď jsem si ho konečně splnil a je to paráda! Jsem maximálně spokojený. Prozatím jsem najel jen 200 km okolo oblíbených buchlovských vrchů.

Zkušeností zatím moc není, přesto mám pár postřehů:

Ergonomie: Bandit je poměrně těžká a velká motorka, takže není pro střízlíky. Při manipulaci na místě je třeba dávat si pozor na balanc. Po rozjetí se váha vytrácí, asi jako u všeho. Posez je uvolněný, prostoru je všude hodně, nohy lehce sportovně pokrčené. Dá se ujet 200 km v kuse, potom už trochu bolí zadek. Vibrace minimální až neznatelné. V rychlosti nad 150 km/h už to docela fouká, holt naháč, ale za tu krásu to stojí

Motor: Motor je hodný a nezáludný (pro někoho možná nudný) s takřka lineárním zátahem od volnoběžných otáček až do omezovače se spíše lepší spodní polovinou spektra otáček. Ideální pro začínající jezdce, porce 85 koní je tak akorát do dnešního provozu. Převodovka je krásně přesná, na 6tku se dá jet klidně od 60 km/h, při předjíždění stačí dát za 4 a tradá...

Brzdy: Mám verzi bez ABS, přední brzda je dobře dávkovatelná a čitelná s pozvolně narůstajícím účinkem. Mohla by být trošku ostřejší, ale zase pro naháče myslím naprosto dostačující. Při přemýšlení se dá dobře využít i brzdný účinek motoru. Zadní brzdu příliš nepoužívám, řekl bych, že je průměrná.

Podvozek Naladění podvozku je spíše měkčí, ale předek i zadek se dá doladit. Prozatím mám tovární nastavení. Rám je tuhý, zatím nepozoruji žádné kroucení v zatáčkách. Na rozbitých českých silnicích ale podvozek sem tam odskakuje a je potřeba si na to dávat pozor, ale to platí obecně. Na kvalitním povrchu motorka sedí i díky své váze jako přibitá, ani silnější poryvy bočního větru ji nijak nerozhází... Centrální stojan v základu je parádní věc.

Zpracování a vzhled: Ikdyž Bandit patří k cenově nejdostupnějším bajkům, zpracování je perfektní a nemám k němu vážnější výhrady, snad jen ty kryty budíků mohly zůstat chromované. Motor se svým "techno" hranatým vzhledem se mi taky moc líbí a kulaté světlo s moderní čirou optikou už jen podtrhuje krásný, klasický vzhled.

Celkově jsem s Banditem prozatím moooc spokojený, je to univerzální motorka jak do města, tak třeba i na cestování nebo jen vyblbnutí. Suzuki rulez!

Myschan
Myschan napsal 17.05.21 v 07:52 10b.

Ať slouží

KrausRené
KrausRené napsal 29.01.18 v 16:29 10b.

Hezká barva, naživo jsem ji ještě neviděl.

Jawar354
Jawar354 napsal 07.09.17 v 13:56 1b.

findejs1310
findejs1310 napsal 20.05.17 v 20:43

Krásná klasika
A tuhle barvu já muuuužu

Tea108
Tea108 napsal 01.12.16 v 21:49 10b.

Vypadá hezky v téhle barvě.