Aprilia Tuono 1000R (2003)

Vlastník ada007
Vloženo 25.9.2015
Aktualizováno 8.10.2015

Vzdhledově mi padla do oka, spotřebou mě překvapila, že žere i trávu u silnice :D

Motorka koupena od FIRMA:Luboš Sedláček - RedBikes (Věžnice

První dojmy - Městských 50km/hod ji moc nesedí, radši má zatáčky mimo město. Spotřeba kolem 7l / 100km je taková větší, ale pro tenhle typ je to asi standart. Těžko říct jak by se na ni cítil spolujezdec, stupačky mi pro něj příjdou trošku vysoko.

Motorku bych doporučil pro - Jelikož jsem začátečník (na moto jsem do té doby nikdy neseděl) tak nemám moc s čím porovnávat. Za ty 2 měsíce jsem už pár tisíc najel a stále se mám co učit, ale zatím mě nikde žádnou zradu nebo umýslnou krizovku neprovedla.

Průměrná spotřeba - 7.54 l/100km

Při městských 50 je jízda trošku ucukaná (asi vyřešeno - viz. září 2015), mimo město žene kupředu a nebo se zakousne do vidlicí :D
Motor brzdí dost razantně sám, přední brzda by ji dokázal snad zastavit na místě, zadní brzda jako by nebyla, motor brzdí víc :D
Není to žádné cestovní enduro, takže samozřejmě se cítí dobře na silnici rozumné kvality.
Spolujezdec bych řekl že může mít max 150cm jinak by pak měl kolena někde kolem uší.
S cestováním nemám ještě tolik zkušeností, zatím jsem na ní dal na jeden zátah jen 150km, ale bylo to celkem v pohodě.

září 2015 - výměna řetězové sady - řetěz byl v jedné části už znatelně vytahanej, takže došlo k výměně, při té příležitosti jsem vyměnil kolečko (o zub méně) a rozetu (o zub více), sice jsem ztratil maximální rychlost, kterou asi stejně nikdy nevyužiju, ale motorka přesatala být ucukaná (možná to bylo jen tím řetězem, ale každopádně se to tedka netrápí na dvojku ve městě v nízkých otáčkách)

strakon
strakon napsal 26.09.15 v 10:57 10b.

Dobrá volba, je super a tu spotřebu máš krásnou, co já bych za to dal, jen ty sedla bych asi radši černý