Jawa 660 Sportard/Adenium (2020)

Vlastník hrnous
Vloženo 13.9.2015
Aktualizováno 29.3.2018

Vloženo: 01.07.2017, Uskutečněno: 01.07.2017, Zhlédnuto: 15x

Dnešní pokec bude zase trošku s notnou dávkou nasrání.
Minulý týden jsme dojeli ze srazu, jako vždy sem si pak po cestě kontroloval motorku, a snad bych řekl, že i trošku kochal tím, jak je to pěkné. Jenomže to kochání dlouho nevydrželo. Měl sem nastartovanou motorku a čučel na motor. Najednou cosi vidím, zaostřuju, a začínám nadávat... Hadička, kterou je vyvedený podtlak mezi škrtící klapkou a motorem se proměnila v cosi.. snad ani nevím co - malá vsucnutá placka, tepující v rytmu chodu motoru. Nevěřícně na to hledím a říkám si, že toto snad nění možné. Někdo vyvedl podtlak k čidlu - MAP senzoru hadičkou, připomínající naporcovaný kus takového toho nemocničního šlauchu, například od kapačky.. Osobně stejnou používám kvůli její flexibilitě na šlauchmetr na štelování synchronizace víceválců - je tenkostěnná a na jedno použití - jak se její konec vyhřeje, mucí se zkrátit a jede se dál. Ovšem dát ji takto natrvalo, za horý motor a klapku, kde za chodu nejde udržet ruka, dát ji bez jakékoli sponky, to chtělo odvahu.
Nu což, zajistil sem tedy různé sponky a kanddidáty na hadičky a jal se laborovat - mám rád, když to taky vypadá, takže sem koupil jak tlustostěnnou hadičku se sponkama, tak klasiku v černém, do 120* či kolika a jiné..a co mi padne do oka to tam bude. Jenomže to sem netušil, co z toho zase vyleze.
Dneska sem se chystal na zítřejší cestu do prahy na opravu jistého Limited Klasika a říkal sem si, že to tam jenom tak pro radost prdnu.. no prdnula málěm mě, ale žíla v hlavě. MAP senzor je tak dobře umístný, je je to doslova a do písmene ježek v kleci a aby to nebylo málo, tak hned za jeho šrouby jsou šrouby další, takže nepujdou vytáhnout, dokud se všechno kolem nerozebere. Takže kvůli takové debilitě bude mused jít dolů nádrž, přední maska, veškerí dekle a krty a pak snad se člověk probojuje k šroubkům čidla a něco s tím provede. Hrůza a děs. Operace naormálně na pět minut bude na celý den!!!

hrnous (-3) napsal 20.07.2017 v 09:43

No abych si začal dělat statistiku.. :) zatím je to 4 proti 2 :)

epsilon (2) napsal 20.07.2017 v 09:32

Čierna gumena je aj na mojej.

hrnous (-3) napsal 17.07.2017 v 20:14

Tak si první šťastlivec. Veškeré 660 co sem viděl teď po objevení problému měli přesně stejně uškvařenou a vcuclou

Shark660 (8) napsal 17.07.2017 v 20:10

Tak právě jsem se díval u té svojí a mám tam černou hadičku se sponkou.

hrnous (-3) napsal 01.07.2017 v 20:20

No... minimálně já to mám od výroby.. tak uvidím, musím se na to zaměřit.. Je to tam krásně vidět i bez sundávání deklů.. tak se maždý může mrknout..

milan1963 (272) napsal 01.07.2017 v 20:16

Tak to mají i ostatní 660 ?

• Setkání majitelů 2018

Tento víkend proběhlo už tradiční setkání majitelů motocyklů Jawa 650/660. Podle mých počtů zde bylo 49 motorek a 57 lidí, což je aktuální rekord. Akce byla celkem úspěšná, jediná vada na kráse bylo sobotní počasí, kdy a

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.05.2018
    Uskutečněno: 20.05.2018
  • Olej

Pomalu se blíží sezóna a většina lidi zvažuje zdalipak měnit olej. Existují však ti, kteří olej úmyslně přejíždí s tím, že si na jeho výměnu netroufají, či ti, kteří zase motorku nechtějí vést do motoservisu, aby jim onu

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Děs číslo 158 ze 160

Dneska jedna malá přehlídka děsu běsu. Motorka už při předání výrobcem nestartovala bez pomoci startovacích kabelů z auta. Kousek tuším 158 ze 160. Na první pohled to vypadá, jako přebastlený nějaký starý svazek ze Sport

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.03.2018