Honda XRV 750 Africa Twin (1990)

Vlastník Samcheater
Vloženo 5.9.2015
Aktualizováno 20.2.2018

Prostě Afrika. Co dodat, nepapá olej, jede poslušně a je to ještě festovní a nesmrtelná mašina. Tehdy věděli jak vyrobit nadčasový stroj. Kdo nezažil, nepochopí.

Motorka koupena od Souseda

Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Honda mě okouzlila. Ten první pocit, který mi při prvním startování prošel tělem trvá dodnes. Prostě mi sedla.

První dojmy - Je to mazel, a to už od předešlého majitele (mého souseda), u kterého strávila pěknou řádku let a byla mi prodána jen kvůli narození druhé sousedovic dcery. Při předávání klíčků mi řekl větu :"a neznič ji prosím, to by mě moc mrzelo". Myslel to ale vážně. Při prvním rozvášnění všech koní mi vzala dech, a to jsem seděl na silnějších mašinkách ale, prostě je tam to kouzlo. To se jednalo o testovací jízdu a já pak celé 2 měsíce nemyslel na nic jiného, jen aby už byla doma. A ejhle, po 2 výplatách a vyvrakování spořeníčka na dovču byla doma.

Motorku bych doporučil pro - Všem co hledají enduro s duší, více - méně bezporuchové a funkční. Musí vám padnout, a nejlepší je ji vyzkoušet pod zadkem a ne číst doporučení. Vždy je lepší posrat se to podle svého, než podle toho, co ti rádi ti druzí.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty daytona, padáky, nosiče kufrů, alu kufry, top case kappa k53 s brzdovým, 2x 12V zásuvka, scottoiler, turistické plexi + deflektor, koso 3 mini, držák na navigaci, mřížka na světlometu. Snad je to všechno.

K Honďe Africe Twin, pro některé známé spíše jako mokrý sen z plakátu na zdi, se dá dnes najít všelijaká recenze všude jinde a tak mi nepřijde vhodné popisovat jak motorka funguje. Prosťe sednete a jedete. A buď vám to stačí, nebo ne. Podělím se s vámi teda o příběh, jak jsem se k Enduru z minulého tisíciletí dostal.

Já jsem k tomuto stroji přišel jako slepý k houslím. Sedlal jsem tehdy maxiskútr Suzuki Burgman 400 a po roce, a vlastně spíše po první zimě jsem na skútr sedl a kouzlo, které mě přesvědčilo ke koupi už tam nebylo. Ne proto, že by se snad kazil, nebo měl problémy se starty atd... to ne, skútr byl naprosto v pořádku, o tom svědčí i jeho nový majitel a jeho 13000km bez závady. Bylo to proto, že jsem měl pocit, že sedím na vysavači, nebo možná na benzínové 4t sekačce. Přišel za mnou soused a řekl, až tě skútry omrzí, tak se přijď podívat. Budu prodávat svou Afriku . Po mém dotazu, zda-li se jedná o cruisera vykulil na mě oči a raději mě hned vzal do garáže ukázat vo co go. A už to jelo jak po tobogánu.

Dnes mám na Africe nahrkáno nějakých 11tis km (vlastním ji 2 roky a nehrkám zrovna denně) a musím zaklepat, jen běžný servis a mašina funguje jak má. Nikdy mě nezradila a jen pořád přemýšlím, co ještě vylepšit ale zároveň nepokazit originální design.

alexander
alexander napsal 21.02.18 v 11:05

tomcruise77
tomcruise77 napsal 20.02.18 v 19:21 10b.

3nečák
3nečák napsal 20.02.18 v 08:24 10b.

Opravdu nádhera

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 21:08 10b.

speroure
speroure napsal 08.08.16 v 16:32 10b.

To je prostě LEGENDA!