Yuki Fairy 125 (2014)

Vlastník Jaryn1969
Vloženo 25.8.2015
Aktualizováno 14.8.2018

Yuki Fairy 125 plní účel dovolenkového přibližovadla v kufru obytného automobilu, dovozce novin a rohlíků, teleportačního stroje do zaměstnání a vůbec je na " ježdění kolem komína "

Motorka koupena od AMD Svitavy s.r.o

Kentoya Fever 125: Kvalita dílenského zpracování, cena, za víc peněz méně kvality

První dojmy - Strašné ! Myslím tím úvodní jízdu z prodejny. Přesednutí z kubatury 1200 ccm je pecka do kokosu ! Nejelo to, nebrzdilo, bylo to vratký a řvalo jako tur. Po prvních metrech jsem si říkal, že jsem vyhodil 24 000 Kč komínem.

Motorku bych doporučil pro - záleží na prioritách a co od ní čekáte. Můj účel pracovního motocyklu plní na jedničku, na krátký pojedzy do práce pro pragmatiky, pro baby a teenagery ...za ty peníze není co řešit.

Doplňky na motorce - Považuji za zcel zbytečné na to něco instalovat.

Mým cílem bylo pořídit stroj, co bych uvezl v obytným autě jako přibližovadlo. Zásadním kriteriem byla váha ( 103 kg, japonská konkurence se pohybuje kolem 130 kg ), rozměry nacpatelné do úložného prostoru obytňáku a konečně i cena, za kterou mě nebudou bolet jeho pády, škrábance, popraskané plasty, hrubé zacházení mých jízdychtivých potomků a nenechavé ruce lapků.

Ačkoli jsem nečekal kultivovanost Hondy PCX, začátek mě opravdu nemile překvapil. Yuki řvala, nejela, nebrzdila, blbě startovala. Po 500 km se ale vše obrátilo o 180 stupňů, sedlo si to a momentálně, ačkoli máme v garáži několik dalších motocyklů, je Yuki Fairy miláček celé rodiny.

Maže jak o závod, brzdí jak o život, spotřebu má - nula-nula - prt ! Užívám si tu volnost v kraťasech , tričku a teniskách, otevřené helmě, přijdu sednu a jedu, žádné půlhodinové mašlení do motorkářských hader ve 40° vedru !

Se spolujezdcem to raketa není ale i tak nás s manželkou už stačila povozit po nejjižnějším cípu Chorvatské Istrie. Úložný prostor na sice jen na jednu otevřenou helmu, ale nákup se tam bez problémů vejde.
Je obdařena několika nesmysly, na které se ovšem nelze za ty peníze zlobit, maximálně se může člověk pousmát.

Přední reflektor, jak vidno z obrázku je vybaven mohutnou čočkou, která slibuje nebývalý výkon. Žel nesvítí. Údajně se v ní pálily žárovky jedna za druhou a tak do spodní části světla dali dvouvlákonvou žárovku.

Přístrojový štít je v celku vyvedený, chybí mu však denní počítadlo kilometrů. Naopak navíc je jistě nepostradatelný voltmetr, ze kterého se celou cestu dozvídáte, že napětí je 12 V ! LCD display ukazující hodiny vystaven slunečnímu žáru zčerná, po vychladnutí se vrátí do původního stavu.

Klidně mě za to ukamenujte, ale nemůžu se ubránit dojmu, že inspirací pro tento firemní znak byly tři ladičky...
Zadní lucerna je diodová a celkem spolehlivě plní svoji funkci.

Přední brzda do sednutí kotouče a destiček brzdila strašně, nyní je naprosto v pořádku. Zadní je lacině bubnová.

Soudruzi z Číny si vyhráli i s některými - řekněme - detaily.

Výfuk se celkem tvarově povedl, zvuk je bez emocí.

speroure
speroure napsal 31.12.15 v 13:02

Jak nádherné fotky tak i pěkný skůtřík , taky ho máme doma.,zatím jen najeto 250 a jsem tedy zvědav jestli se rozjede :) Zatím vcelku líný no :)

pajapaja
pajapaja napsal 19.09.15 v 23:57 8b.

Ať Ti slouží ke spokojenosti
Čas od času mám chuť si nějakou čínu koupit už jen kvůli lidem typu padrino11 a shooorty,zcela bez jakýchkoli pochybností dospělých to mužů,ať se můžou udělat.Bližním se má pomáhat

padrino11
padrino11 napsal 29.08.15 v 17:36 4b.

ty 4 body

padrino11
padrino11 napsal 29.08.15 v 17:34

Yuki je typické homomoto. Každý kdo si koupí Yuki jde po smrti rovnou do nebe, protože peklo si prožil už na zemi. Kdo má zájem jezdit jinam než do servisu, ten si nikdy Yuki nekoupí. Jako doplněk doporučuji dvě růžový dilda místo heftů. Dám ti za ní 4 body.

shooorty
shooorty napsal 28.08.15 v 17:06

kdo má yuki píchá kluky ..sorry, ale to sme říkali kámarádovi, co si ji pořídil.. jako kupovat takovou sra*ku za 23 tis nebo kolik..to by mě nebavilo...na cestování do práce a popojíždění jsem si pořídil starýho dobrýho klasickýho pincka (jawu 50/20)..a je mi hej... jezdit na motorce bez řazení považuji pro motorkáře za to největší ponížení a degradaci...