Yamaha DT 50 MX (1990)

Vlastník orzo
Vloženo 20.8.2015
Aktualizováno 9.10.2015

Byl to masakr :))) V době fichtlů a maximálně Simsonů to byla v 16letech luxusní enduro motorka :).

Doplňky na motorce - Měla od výroby zámek nad přilbu nad zadním blatníkem, frajerská záležitost :)

(Foto jsou jen ilustrační, musim se podívat jestli ještě nějaké vlastní vyhrabu..)
Koupil jsem jí už lehce potuněnou od předchozího majitele - měla vyměněnou masku za hranatou, a modernější zadní světlo, a hlavně s brutálně upraveným výkonem díky kitu Polliny na 70 ccm, to bylo dělo :). Z velkýho kopce se z toho dalo vytáhnout i cca 80km/h! :) Akorát problém toho kitu byl že se přehříval a zapejkal píst (taky žádný vodní chlazení).. Možná by to dalo i víc, ale blinkry o velikosti předního světla asi trochu bránili aerodynamice :). Brzdy bubnový, takže to zastavilo asi tak přesně 20m za místem kde jste chtěli, vysoký tlumiče se mi zdáli zprvu brutální, nicméně s druhou motorkou jsem nechápal jak může být něco tak měkkého :). Nepříjemná je i památka na výfuk (přední tlumič), o který jsem si kolikrát spálil lýtko.

Ale nejvíc byla ta "nenápadná" barevná kombinace bílo-růžová alá 90´s, no muselo bejt ulítlý už i tenkrát! Taky ten rovně dopředu trčící origo přední blatník. No když jsem teď hledal fotku na netu tak designově a vůbec koncepčně se trochu zasekla někde kolem roku 1980, když koukám na ty starší ročníky :).

Zvládla i nějaký ten hard terén :) (rozumněj polní a lesní cesty, max do sklonu 5°, a né moc klikatý), protože spíš než kvůli tlumičům tak přední kolo bylo hodně velký a přejelo skoro všechno. A dobrý bylo že sedlo bylo docela velký takže se dalo vcelku pohodlně jet ve dvou (z kopce).

Byla ale supr, první motorka, ta svoboda jet si kam člověk chce, a hlavně mezi fichtlama a simsonama (je to třída 50ccm!) to byl král :). A jak na to letěly holky! )
Ale bylo to fajn, vyjet si s kamarádama atd. Budu na to rád vzpomínat (vybavuju si příhodu jak jsme jeli ve složení asi 2x simson, jawa 50 a yamaha někam popít na chatu, přitom na yamaze jsme jeli 2 a ještě jsme měli obrovskej batoh, ve kterých byly repráky :)), a těch 15km jsme jeli asi hodinu :) )

Kremilek666
Kremilek666 napsal 29.03.20 v 19:52 10b.