Honda XL 1000V Varadero (2004)

Vlastník Fiko
Vloženo 7.8.2015
Aktualizováno 14.8.2015

V neděli smířeno v duši, v pondělí nalezena v inzerci, v uterý mi stála doma. Osud.

Motorka koupena od FIRMA:Moto DP (Děčín I-Děčín) - Komisní prodej, dostal jsem kontakt na původního majitele z důvodu přihlášení a také si s ním mohu hezky poklábosit :-)

První dojmy - Nejdříve jsem se bál hmotnosti, ale vzhledem k vlastnictví Hondy XL650 Transalp, která jako cestovní enduro také něco váží jsem byl mile překvapen.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že motorka není pro úplné začátečníky, jsem proto rád, že jsem se k ní dostal přes Hondu XL650V Transalp, kde jsem se základní dovednosti naučil a nyní mi již nepřišlo Varadero ovládat, sedlo mi do ruky po pár kilometrech.

Doplňky na motorce - Padáky Grave, centrální stojan, horní kufr s roštem, gelové sedlo.

Tento stroj se mi vždy líbil, chtěl jsem si ho už koupit před Transalpem, ale finančně to tehdy bylo jinde než jsem si přál. S jízdními vlastnostmi se zatím seznamuju, ale již po 20 km jsem věděl že k sobě najdem rychle cestu. Jede jako drak, do zatáčky jde sama, předjíždění díky výkonu je paráda, zatím najeto asi 200 km, ale těším se na nové zážitky. 6. rychlostní stupeň taky vítám, stejně jako vstřikování. Až se nahromadí nějaké zážitky,, rozepíšu se víc

Koupená v ČR, měl jí jeden majitel, ověřené kilometry podle Cebie a navíc si pán každý rok k Silvestru zapisoval kilometry, takže i v tomhle vše sedělo.
Původní stav, je to voňavka, sice nemá ABS ani vyhřívané rukojeti, ale víc mě zaujalo to, že není dotažená z ciziny, stočená, x-krát stříkaná apod. S původním majitelem jsme hned druhý den protelefonovali hodinu a skvěle si pokecali, takže i v tomhle je to sociálně-technický bonus

edit 14.8:
Tak mám objednanou přední pneumatiku, nové svíčky, novou řetězovku s kalenou zadní rozetou, nový olej a nový olejový a vzduchový filtr. Rozhodl jsem se udělat referenční bod údržby, ať mám z čeho vycházet. Navíc si to dle servisní knížky předchozího majitele motorka už zaslouží.
Setkal jsem se v posledních dnech čím dál častěji, že mi motorka při přeřazování z dvojky na jedničku, chcípne a ozve se takové dost nehezké počítání zubů, přijde mi to jako by šel startér do záběru, nebo tak nějak, ale o startér jsem určitě neškrtnul. Možná je to způsobené tím, že má motorka nízký volnoběh, ale nejde zvednou, seřizovací kolečko je již nadoraz, no zase je co řešit, snad to nebude nic vážného.

Jardas444
Jardas444 napsal 09.04.20 v 06:46 10b.

Ahoj,tak se koukám na toho tvého Varana a musím říci,že je to i v tom jeho věku nádherný kousek který se jen tak nevidí.Moc hezky se o něj staráš .

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 21:23 10b.

XL600V
XL600V napsal 16.11.15 v 21:57 10b.

Ahoj hezky varan...podařilo se odstranit chcípaní motoru...taky semito stalo...dík za info...

hlawson
hlawson napsal 25.08.15 v 12:10 10b.

Je to moc pěkný kousek! Ať ti slouží a mnoho šťastných kilometrů

kanam
kanam napsal 11.08.15 v 10:21 9b.

moc hezká motorka (mam podobnou... ) Na nádrži máš zajímavé polepy. Úžasný je ten padák od Grava. Moc jich nevídám. Existují do něj i brašny. nemáš je náhodou?

jinak přeju spoustu zážitků