Honda NX 650 Dominator (1994)

Vlastník lulajz
Vloženo 9.6.2015
Aktualizováno 1.2.2016

Moje první větší motorka a vlastní dárek ke třicetinám :)

První dojmy - Dominator na mě na první pohled zapůsobil a stal se mým ideálním prvním silnějším endurem. Na motorce není třeba z originálních dílů cokoliv měnit. Stroj vypadá dokonale a má super zvuk (i když možná trochu hlučnější:).

Motorku bych doporučil pro - Pokročilým. Jde vcelku o živel, takže už to chce více soudnosti, kde si rychlost užívat (slušné zrychlení a maximálka 160km/h). Před horizonty a zatáčkami je dobré zvažovat brzdnou dráhu vůči viditelnosti před sebou.

Doplňky na motorce - Padáky, držáky na kufry, zásuvka na řidítkách pro navigaci.

Vždycky jsem upřednostňoval enduro se vzpřímeným posedem a s možností občasné vyjížďky mimo asfalt. Dominator by si v terénu zasloužil drapák, ale náklony v serpentýnách s ním jdou také velmi dobře. Proto je lepší volit kompromisní pneu.

Dominator má vysoký podvozek a je dostatečně zakrytovaný. Výfuky jsou schované pod sedlem, takže se řidič ani případný spolujezdec nespálí, a dodávaji motorce zajímavý vzhled. Pět rychlostí dostatečně odstupňuje chod motoru. Motor lze vytáčet do 7tis otáček a jeho zátah lze slušně pocítit. Otáčky by neměly moc padat pod 3tis. Výška sedla i řidítek byla pro mých 188cm dostatečná.

Za rok jsem s motorkou najezdil 4tkm a byl jsem velice spokojený. Ani jednou mě nikde nenechal a neobjevila se sebemenší závada. Spotřeba lehce přes 5l. Na plnou nádrž (13l) cca 250km.

Až na občasný terén jsem si s Dominatorem užil nejvíce radostí v horských serpentýnách a mezi mé oblíbené destinace se dostaly: Šumava, karlštejnsko a cesta z Prahy do Dubé (Máchovo jezero a Pekelné doly). Terén jsem přestal téměř využívat, a tak přišlo na řadu více silniční enduro - TDM.

Mé předchozí stroje: 13let - JAWA 50, 16let - Simson S51 enduro, 19let - MZ 150.

pumr
pumr napsal 16.06.15 v 15:44 10b.

Bylo s nim pekny svezeni...