Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník Baza
Vloženo 1.6.2015
Aktualizováno 18.1.2022

Vloženo: 19.05.2016, Uskutečněno: 04.08.2015, Stav tachometru: 40000 km, Zhlédnuto: 22x

Na webovkách fazerklubu jsem našel super věc místo palivoměru.
Jeden náš německý soused Christian, majitel Fazera a výborný elektrotechnik, vyvinul palubní PC, které dokáže zobrazit:
- aktuální zařazenou rychlost
- teplotu chladícího systému
- okolní teplotu
- napětí na baterce
- počet litrů v nádrži
- aktuální a maximální otáčky + rychlost
- nastavení blikání diody na určité otáčky pro přeřazení
- mimojiné je k dispozici Drag mod na měření zrychlení 0-100Km/h resp. 0-200Km/h
- a spoustu jiných features

PC lze napojit i na palivovou pumpu, tak aby ukazoval spotřebu...ale to úplně nejhlavnější, jelikož jsem v roce 2014 měnil přední kolečko sekundárního převodu za "o zub" menší, tedy 15 zubů, tachometr ukazoval více Km/h, než jsem ve skutečnosti jel, a to mě štvalo. Tato super věcička se totiž nechá nastavit dle poměru sekundárního převodu, tak aby tachometr zobrazoval skutečnou/skoro reálnou rychlost (jinými slovy dokáže zkalibrovat ručičku tachometru dle aktuálního nastavení sekundárního převodu).

Neváhal jsem a kontaktoval jsem Christiana (jeho webovky http://cvieth.bplaced.net/), zda stále má k dispozici palubní PC na FZS 1000 (jelikož je to přeci jen více jak 10 let co s vývojem začal, netušil jsem zda má Christian stále tolik nadšenců Fazerů na to, aby s výrobou i prodejem pokračoval), k mému údivu mi Christian odpověděl obratem, že má k dispozici již snad 8 verzi PC. Domluvili jsme se na ceně, já zaplatil a do dvou dnů jsem měl balíček doma.

Instalace mi zabrala cca 1 den, včetně sundání budíků, rozebrání, úpravy plastového šasi budíků, přišroubování a pak samotné pájení...samozřejmě následné instalace budíků zpět na moto. Vše se povedlo na první pokus a bylo funkční, tak jak jsem očekával.

Perfektní...!

gumakd (0) napsal 30.01.2017 v 13:21

31081 (680) napsal 20.05.2016 v 09:40

• Nové papuče Sportsmart II + reflexní proužky na kola

V práci mám perfektní kolegy, k narozeninám se mi před poslední zimou složili na sadu nových pneu Dunlop Sportsmart II...to jsem fakt nečekal. Může za to především kolega motorkář http://www.motorkari.cz/profil/?uid=1111

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 17.05.2016
  • Ivan's Carb kit - Karburátorový kit

Pracuji v americké firmě, tak proč bych toho nevyužil :), v Americe mají přeci jen trochu jiné a větší možnosti, tak jsem mrknul na ebay...a co to nevidím, asi nejlépe hodnocený karburátorový kit na FZS 1000 od Ivana (me

Uskutečněno: 03.04.2016
    Tachometr: 42000km
  • Odstranění Air Induction systému

Společně s úpravou karburátorů jsem se dal rovnou i do deinstalace AIS (Air Induction System), který navrací část výfukových plynů zpět do válců a tím by měl zajišťovat o trochu čistější ovzduší pro nás pro všechny, jeli

Uskutečněno: 03.04.2016
    Tachometr: 42000km