KTM 1290 Super Duke R (2015)

Vlastník wenca07_doe
Vloženo 28.5.2015
Aktualizováno 28.5.2015

Lehká, obratná, oranžová dělová koule.

První dojmy - Tady bylo rozhodnuto docela rychle. Svezl jsem se na půjčený testovací a ještě ten den se dohadoval s prodejcem jak se dohodnem na koupi a kdy by mohla být doma

Motorku bych doporučil pro - Tohle bych asi doporučil někomu, kdo už aspoň chvíli jezdil na nějakým slabším litru. Myslím, že i ze sportovnější šestistovky to je furt moc velkej skok.

Po řadovejch čtyřválcích to chtělo změnu, kapku víc krouťáku v rozumnějch otáčkách, ne jen ve špičce. A tohle splňuje obstojně - jede jak pichlá svině.
Největším a nejmilejším překvapením pro mě nebyl motor, u něho jsem čekal, co bude zač, ale tak nějak celkovej projev. Je krásně obratná, lehká a sým způsobem docela přívětivá a nezáludná.
Na český okresky je příjemně nastavenej podvozek co rozumně pobere i kostky.
Brzdy jsou boží s krásně progresivním záběrem.
Sedlo je pohodlný.
Prská si do výfuku i s tovární koncovkou - je to čistá roura bez přepážek :). Nevim jak se to mohli homologovat.
Ale hlavně je oranžová a bez zbytečných kapot, to samo o sobě mě pomalu stačí ke štěstí...
Jediná drobná vada na kráse je pro mě asi převodovka a hledání neutrálu, ale není to nic s čím by se nedalo žít a s kapkou cviku to není problém.

miki83
miki83 napsal 17.09.17 v 06:06 10b.

Moc pěkný.

Korffik
Korffik napsal 22.06.16 v 12:27 10b.

Kuking
Kuking napsal 15.02.16 v 18:13 10b.

to je prostě pecka

JollyJoker
JollyJoker napsal 04.06.15 v 11:49 10b.

JO

Adam12
Adam12 napsal 04.06.15 v 10:12 10b.

Skvělý, pořádná lokomotiva