KTM EXC 500 Six Days (2023)

Vlastník erbe
Vloženo 31.3.2024
Aktualizováno 16.5.2024

Vloženo: 13.05.2024, Uskutečněno: 13.05.2024, Zhlédnuto: 100x

Aliexpress dodal ručnú vyvažovačku a závažia, takže som to pokusne nahodil. Priorita bolo predné koleso, pretože to je nevyvážené výraznejšie, prtože halter je pri ventile, takže sa kombinujú masy na malom úseku. Bohužiaľ som si závažia pred vyvažovaním nezvážil, takže neviem koľko som tam musel dať. Dozadu už nevyšli závažia jednotlivé a musel som kombinovať menšie váhy . Prebehla pokusná jazda s terénom aj asfaltom a zatiaľ sa zdá, že to bude ako riešenie dostatočné. Uvidíme.

Ešte som vymenil spojkovú páčku, pretože pri páde som ju jemne ohol a hoci je fakt len trochu vyosená ale keďže spojka nie je úplne mäkučká tak zmena pôsobí negatívne v pasážach kde sa viac spojkuje.

Pri inom páde som zas utrhol heat shield z výfuku, takže som dal nejakú aliexpersovú náhradu. Identifikoval som aj iné miesto kde batožina mala kontakt s výfukom, takže som dal dočasne aj druhý gumový chránič. Riešenie aktuálne fakt nevyzerá pôsobivo ale fungovať by to malo a vizuál doriešime

• Výmena oleja

Výmena oleja po 20mth a 660km. Bolo viac pomelého endura a spojkovania a na oleji to poznať. Sitká aj magnet čisté, takže olejový filter som nechal bez výmeny. Blížime sa ku 100mth, za mesiac pred odchodom na cestu vym

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 16.05.2024
  • Doubletake mirrors + halter

Zadovážil som údajne nerozbitné späťáky + RAM úchyty. Zkrkadlá sú na poťažkanie veľmi prekvapilo ťažké. Na pohľad človek očakáva menej ako polovičnú hmotnosť. Stredové RAM úchyty som zobral plastové, lebo skúsenosti s ko

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • TET PL west part + Cush hub test

Podarilo sa mi na pár dní vybehnúť a namieril som si to znova na Poľský TET. Napojil som sa na rovnakom mieste pred Opole ale pokračoval tentokrát smerom na západ. Južná vetva TETu je pomerne tranzitná a je tu veľa asfal

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 12.04.2024