KTM 1290 Super Adventure (2021)

Vlastník Animals21
Vloženo 25.5.2021
Aktualizováno 28.6.2023

Neco konci a neco zacina…

Vloženo: 29.06.2023, Uskutečněno: 29.06.2023, Zhlédnuto: 28x

Tak prislo to, co ve me nejakou dobu zralo. Prestoze je to “nejlepsi” motorka, nevyuzivam jeji cestovni a/nebo i offroadovy potencial a naopak me omezuje, ze je zbytecne velka, atd. Necestuju, naopak skoro denne si dam 80-120km okolo komina. Prijel si pro ni vazne skvelej par lidi a cely to bylo takovy fajn i kdyz i smutny. Doufam, ze jim bude bezproblemove slouzit a delat radost tak jako me. Preju jim to. Ale zivot jde dal.

Po dnesku je vse zapomenuto. Logickym krokem dal je SuperDuke1290R. To je prece jasny. Vim, ze jsem obcas neco placnul o Tuonu, ale to bylo jen takovy placani do vody. Par dni jsem v tom lezel a jak je sakra mozny, ze ta italska spageta vyhrava vsechny testy? Takze na dnesek narychlo domluveny test SuperVevody a Tunaka (pac Motohouse zrusil akci a predvadecka byla k dispozici).

Prvni hodinu na SD jsme se nejak szivali a stejne to bylo divny. Druha hodina o neco lepsi, ale i tak. Jede to, to jo, ale vubec mi to nesedelo, nejak vic potahat v zatackach se mi vubec nedarilo a bylo to cele takove na silu. V duchu jsem se premlouval, ze to prece MUSI bejt dobry. MUSI! A bylo. Bylo to “dobry”. Ale to je trochu malo, ne? SuperAdvik je bozi motorka, SuperDuke ve mne takovej dojem vubec, ale vubec nezanechal.

Pak presun a hodinovej test Tuona. Ujel jsem kilometr a s klidnym svedomim jsem ho mohl vratit. Od prvniho metru to presne sedlo. Ta motorka je genialni. Tak genialni, jak muze luxusni italska kurva bejt. Porad do kola jsem do helmy opakoval “no to si delate prdel”, az se z toho stala takova mantra cele jizdy. Sedi se mi na tom naprosto paradne, od prvni zatacky to klapalo. SD je hbitejsi, lepe receno spis vratsi, ale do zatacky jsem ho nemohl nacpat, jak bych si pral. Hroznyho premlouvani. Takovy “no snad to nejak vyjde”. Kostrbaty, to je to slovo. Proste nam to spolu neslo. Tunak chce jakoby vetsi impuls, ale vykrouzi to presne tak, jak chces. Na milimetr… a “pojd, davej dalsi”. Uplne me to rozsekalo. A dal to bylo jeste lepsi. Ale to si necham do recenze. Skladovka se mi nelibila barvou, takze si par dni pockam na “time attack”.

Stay tuned, the best will come …