Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Frankie
Vloženo 6.10.2022
Aktualizováno 21.6.2023

Vloženo: 02.11.2022, Uskutečněno: 30.10.2022, Zhlédnuto: 17x

Tak jsem o víkendu oba dny parádně pojezdil. A nebyl jsem sám, bylo přece skvělý počasí.
SOBOTA
V sobotu jsme vyrazili se ženou asi letos už naposledy provětrat stroje. Ona na svém Triumph Street Triple 675, takže "malý" a já místo "velkého" Speed Tripla, vzal Tenerku. S tou se totiž dá na rozdíl od Speeda jezdit na pohodu
Dali jsme parádních 180km a nemělo to chybu. I přes měkký podvozek a sjeté poloterénní pneu je ta motorka na silnici skvělá a zábavná. Dokonce i navečer ty světla docela slušně svítí.
NEDĚLE
V neděli jsem chtěl vyrazit sám směr Krušné Hory a tam si dát zakroucené cestičky kolem Klášterce, Měděnce a tak. Nakonec se to ale tak sešlo, že jsme vyrazili s partou kamarádů kolem komína. Že já nejel radši ty Krušné hory !
Bylo nás šest. BMW F800GS, KTM 790 Adventure R, Yamaha TT600R, 2x KTM 990 Adventure a já na Tenere 700.
Vzhledem k mému obutí jsem naplánoval půlku silnice a půlku šotolinky. Ze začátku to šlo. Ale při první pauze napadlo jednu Mrkev (majitele KTM): "a co kdybysme to vzali sem...a pak sem...a pak třeba tím směrem...)" No tak jo. Tak to začalo. Vzhledem k tomu, že narozdíl ode mě měli KTMkáři nazuty krosové gumy, je asi jasné jak to dopadlo. Minimálně týden nepršelo a stejně by člověk nevěřil co je v lesech bláta Já projedu všechno, ale pomalu. Jednak nemám na lítání blátem gumy a pak mě to stejně moc nebaví a než do toho vlítnout (což je ale nejlepší způsob, pokud má tedy člověk vhodně obuto), tak to radši pomalu projedu krokem. Takže si to moc neužili, když na mě museli pořád čekat a mě to taky nebaví jezdit ve sračkách krokem. Prostě jsem si toho užil už dřív dost na kroskách a teď si na Tenerce z terénu vyzobávám jen to lepší co mě baví, to znamená tvrdý zpevněný povrch - šotolinky a blátíčko přenechávám jiným.
Pak to ale přišlo. Jedu prostředkem rozblácené lesní cesty a v momentě kdy si říkám, že se mi to nelíbí a je to nějak moc mazlavý když ta zadní pneu pořád hrabe, znenadání mi někdo sebere přední kolo a já ležím. No ono asi nebylo otázkou zda to přijde, ale spíš kdy Vztekle nadávám a jsem naštvaný na všechno. Na sebe, že jsem s těmahle gumama sem vůbec jel, na ostatní, že zvolili takovou cestu a že to narozdíl ode mě v pohodě projeli a na to, že to teď budu mít asi trochu odřený. Ano, je to motorka do terénu, kde se se šrámy tak nějak počítá, ale já to prostě chci mít hezký. Jako bonus to nezvednu, jen stroj klouže po blátě. Známý mi to pomáhá zvednout a zjistím, že se ohnul držák výfuku, takže než jsem vyjel z lesa, odřel výfuk kyvku. Dál se hnula řídítka v brýlích a maličko ohnul pravý padací rám. Co to je ??? Jedu krokem, motorku odložím do bláta a tolik škody ? To s tím v továrně nepraštili ani jednou o zem než to pustili do prodeje ?
Nejbližší cesta na asfalt to jistí, motorku protáhnu myčkou a jedu domů.
Poučení pro příště ? Lepší pneu, nebo nejezdit do bláta. A pak taky nespoléhat na výrobce a radši nepadat

Milan1963 (280) napsal 03.11.2022 v 10:20

Pěkně napsané, škoda pádu. Ale hlavní je zážitek...

• nová sedačka

Žádná motorka není ideální. Nejinak je tomu v případě Yamahy Tenere 700. Všichni si vesměs stěžují na podvozek a houfně ho předělávají. Mně proti předchozímu BMW F800GS nepřijde o nic horší, možná právě naopak. Jasně, že

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Silniční vyjížďka.

Chtěl jsem si natočit své oblíbené zatáčky a ukázat, že na Tenerce může být zábava i když se jede jen po silnici. Nakonec jsem jel úplně jinam, než jsem původně rozmýšlel, do toho navíc konec jízdy poznamenala nepřízeň p

Vloženo: 24.10.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023
  • 4 motorky během týdne

Po týdnu stráveném s rodinou u moře (3 ženské) to chtělo nějaké odreagování :-D Jawa 250/590 Sport Venku hic jako kráva, člověk unavený a má chuť se svézt na něčem na pohodu. Na to je Jawka ideální. Je to malý, l

Vloženo: 27.08.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023