BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Na záčátek ... Mandloňové slavnosti

Vloženo: 03.04.2022, Uskutečněno: 26.03.2022, Stav tachometru: 70300 km, Zhlédnuto: 14x

Krásné a teplé březnové počasí znamenalo nejen "vytažení" Vraníka ze zimního domoviště, ale samozřejmě první víkendovou vyjížďku. Bylo to jako každý rok - první jízda, hlavně opatrnost a znovu si zvykaní a vracení návyků. Ale šlo to velmi rychle a za chvíli jsem se cítil docela v klidu.
S baťůžkem jsme v sobotu dopoledne přemýšleli kam. Napadlo jí, že se zajedeme podívat na kvetoucí mandloně do Hustopeč, když je tu na jižní Moravě máme. Tak proč ne. Jízda do Hustopečí pohodová a krásnou krajinou schválně kolem pálavských jezer. Pak příjezd do Hustopečí a domluva, že si dáme nejdříve mandlové kafe v místní známé kavárně. No, až jsme byli překvapeni, jak dlouhá fronta byla až ven. ¨

Něco se nám na tom nezdálo. Tak jsme si řekli, že si dáme kafe normální v další kavárně na náměstí. Sedáme na Vraníka, chci přejet ten kousek jen tak i bez bundy, vjíždíme do ulice vedoucí na náměstí ... a je to najednou jasné, proč všude tolik lidí. Náměstí zavřené, plné stánků = jsou Mandloňové slavnosti. A my to netušili...kdybychom to tušili, přijedeme jindy, protože až takové davy lidí nemusíme.
No nic, tak když už jsme tady, tak jsme se rozhodli, že se na ty sady podíváme. Stoupáme do kopce (sady jsou na kopci) v davu lidí
, co nás dole uchopil a mě vyplivl v půlce kopce na občerstvovací stanici (dál nejdu ) a baťůžka až nahoře u rozhledny.

Tak když jsme pak opět organizovaně sestoupili dolů, tak jsme vzdali i posezení v přeplněné vinotéce a rovnou k Vraníkovi a odjet. Jak jsme se rozjeli, tak se domlouváme kam - říkám, do Brna je to kousek, chtěli jsme kafe a zatím nebylo, tak tě vezmu do Rebelbean ve Vlněně. Tam je dobré kafe zaručeno. A taky že jo - za 20 min tam a pak už jen vychutnávání v příjemném posezení.

A že jsme zrovna tam Vraníka zaparkovali u pěkně zdi, tak vznikla i tato fotka

Po vychutnání, které jsme natáhli prakticky až skoro do zavíračky následovala již jen pohodová cesta domů, kdy jsme si užívali nové interkomy v helmách. Tedy já ho mám již dlouho, ale baťůžek dostal origo interkom do helmy až letos o Vánocích, takže to byla jeho premiéra. A taky že si toho užila naplno
Ujeli a užili jsme si krásných 200 km a těšíme se na další...

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023