Suzuki GSX 1400 (2006)

Vlastník Luocas
Vloženo 18.2.2020
Aktualizováno 27.6.2020

Vloženo: 27.08.2021, Uskutečněno: 02.08.2021, Zhlédnuto: 18x

2.8.2021 jsem se konečně mohl na pár dní utrhnout a udělat si Sólo vyjížďku, při které si perfektně vyčistím palici.
Ráno budík na 6:30, vyrážím z Prahy ohavně nudnou cestou směr Písek, Budějky. Nabalený malým tank vakem a 60l vakem za zadkem. Přes Vyšebrodský průsmyk se dostávám k našim sousedům. Asi po 10 kilometrech přichází první a poslední krizovka, o kterou se mi postaral jeden místní klučík v plechovce na kruhovém objezdu. Normálně mi to tam na tvrdo poslal, štěstí, že s tím člověk tak nějak počítá. Dále pokračuji na Linz,Gmunden.

Dnešní den končím v obci Obertauern v jednom prima pensionu Haus Vinzenz. Doporučuji. Další dny vše na blind.

Druhý den mířím k Villachu, přes Tamsveg, horské středisko Turracher Höhe, kde stavím na cígo.
Z Villachu na Kranjsku Goru a výjezd na Vršič, kde potkávám jednoho prima krajana. Jinak je zde plno a mám co dělat parknout mášu.
Sjezd dolu a pohádková cesta kolem řeky Soča.

Dále pokračuji na Bovec, Tolmin. Kousek pod Plave je parádní bufet, kde si dávám pozdní oběd. Přes Novou Goricu jedu na Opatje Selo, Komen, Sežana. V Sežaně jsem měl problém, byla celá rozkopaná a nedalo se projet, naštěstí mě domorodci protáhli cestou necestou. Měl jsem v plánu dojet do kempu na Istrii, ale jelikož jsem každou chvilku stavěl, tak jsem byl nucen přespat někde ve škarpě kousek od Koziny. malá cestička a za křovím parkuji. Hodím spacák a spím. V noci mě budí vytí vlků na které nejsem zvyklý. Špatně se mi spí. Těsně před rozedněním vyrážím na cestu.
Silnice ve Slovinsku si vyloženě užívám, dokonce zde mají vyznačeny perfektní úseky, kterých je tu opravdu dost.

Dopoledne příjezd do kempu Savudrija, který je kousek nad Umagem. Bohužel beznadějně plno. Posílají mě o cca 2km vedle a tady se chytám v kempu Veli Jože. V plánu byla jedna noc u moře, ale vzhledem k počasí v Dolomitech, kde déšť neustával jsem byl nucen zůstat na dvě noci.

Ráno vyrážím směr Ajdovščina, vrchem přijíždím do Nové Gorici a napojuji se na známou cestu kolem Soči. Neodolal jsem a šel se vykoupat, fakt ledárna

Odbočuji na Mangart, který si nemohu nechat ujít, bohužel z důvodu padajících kamenů nelze vyjet až nahoru.

Dále pokračuji kolem jezera Predil přes pass Sella Nevea do Pontebby. Odtud jsem zvolil kozí stezku do Paularo. Přes Forcella di Lius pokračuji do Paluzzi, Comeglians, Prato Carnico, passo Sella Ciampigotto. Blížím se k městu Auronzo di Cadore a odtud je to jen kousek do kempu u jezera Misurina. Kemp Alla Baita. Přijíždím kolem deváté večer, recepce zavřená a brána otevřená. Během pěti minut mám postavený stan. Jsou zde dva pohodáři na GS z Votic, tak se dáváme do řeči. Kemp je z poloviny plný Čechů, má dobrou polohu pro tůry.

Ráno šupito presto do Cortiny a přes Falzarego do městečka Arabba, passo Pordoi. Příjezd do Canazei, kde si dopřávám lahodné presso.

Poslední noc spím v městečku San Leonardo in Passiria kemp zögghof, který je poměrně drahý. Hned za mostem je pizzerie, kde se dá výborně najíst.

Ráno to mám kousek na passo Rombo-Timmelsjoch. Opravdu nádherný průsmyk.
Dále už jen přes Sölden, Garmisch Partenkirchen kolem jezer Walchensee, Kochelsee. Večer jsem doplul domu. Vše po okreskách kromě ČR.
Výlet jsem si užil, počasí při troše plánování na pohodu. A na GSX je opravdu spolehnutí.

• Pár dní na výlet - Sardinie 25.8 - 6.9.

Letošní volba, kam se pojede byla jednoduchá, na Sardinii. Sardinie pro mě není nic nového (máme zde vlastní zázemí.) Chtěl jsem vyzkoušet místní kempy. Praha - Livorno je taková klasika. V Bolzanu jsem najel na siln

Vloženo: 25.09.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023