Cagiva Elefant 900 (1993)

Vlastník Pája19
Vloženo 5.1.2012
Aktualizováno 19.9.2020

Měření výkonu zase

Vloženo: 14.09.2020, Uskutečněno: 14.09.2020, Stav tachometru: 83000 km, Zhlédnuto: 32x

Už ani nevím, kolikrát jsem byl s Elefantem na brzdě, ale finální čísla jsou sympatická, takže mám chuť se pochlubit.
Vesměs všechny úpravy motoru jsou v deníku zapsány, takže je nebudu znova vypisovat.
Výsledek je 91koní a 112 Nm. (Původní naměřené hodnoty 65koní a 78 Nm.)
Trochu mi vrtá hlavou, proč se ten motor nechce točit vejš, tak kdyby měl někdo nějakej rozumnej nápad, nechť se podělí.

HusKa701 (11) napsal 14.09.2020 v 22:38

Ahoj Pájo. Máš krásnej stroj a když se Ti podařilo ho ještě takto vyladit A MÁŠ TO POTVRZENÝ - tak to musí moc těšit.Chtěl bych taky zjistit skutečnej výkon svojí upravený motorky. Mašina šlape nepoměrně líp než když jsem jí kupoval jako novou sérivou záležitost, ale jaký jsou skutečný parametry nevím . Motorku budu prodávat a uvažuju koupit stejnou, novou jenže tam už bude ŘÁDIT euro 5 a mám dost velký obavy aby se mi podařilo dostat motor na stejnou výkonovou úroveň jako má stávající stroj. Můžeš mi prosím poradit kde jsi nechal mašinu proměřit nebo doporučit někoho kdo měření výkonu dělá zodpovědně a dobře? Díky moc. Karel.

• lehký setrvačník

Motor se mi povedlo naladit tak příjemně, že jsem se rozhodnul to trochu pokazit lehkým setrvákem. Do klasických devítistovek Ducati lze s menšími úpravami namontovat setrvačník z Monstera 600. Není to žádná drahá věc a

Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 06.07.2018
  • podvozek Hyperpro

No a aby toho nebylo málo, tak jsem si přes zimu udělal radost a sehnal jsem do předku progresivní péra Hyperpro včetně olejové náplně a na zadek jsem zakoupil jetej tlumič z Grancanyona a k němu taky péro Hyperpro. Na p

Vloženo: 28.07.2018
    Uskutečněno: 30.04.2018
  • výměna koleček

Už před nějakou dobou jsem se smířil s tím, že budu jezdit jen po asfaltu. Na všechny klouzavější povrchy nemám koule. Takže musela následovat výměna pneu za něco silničnějšího. Jenže co obout na ty úzký ráfky? Nic. Takž

Vloženo: 28.07.2018
    Uskutečněno: 29.04.2018