KTM Freeride 250 R (2015)

Vlastník Sally06
Vloženo 5.12.2018
Aktualizováno 4.11.2022

Vloženo: 14.07.2020, Uskutečněno: 14.07.2020, Zhlédnuto: 29x

Takže za prvé jsem musel dát origo lithiovou baterku, protože klasika startovala jen v létě. V horším počasí nemá klasická baterka těchhle rozměrů dostatečný startovací proud aby nahodila FREEčko.

Můj vývoj s FREEčkem se dá popsat asi takhle - Rohlík do ucha k uchu. Neskutečně mě FREEčko posunulo, baví mě neustále, je to luxus asi i díky propojení trialky a následného přenesení na FREEčko. Na FREEčko to z trialky přenést jde, ale z trialky na EXC mi to nešlo, ani jsem to tak extra nevnímal, že bych měl. FREEčko je prostě blíže trialce než EXC a tak mě tohle spojení krásně vyučilo!
Celkově si nemůžu na nic stěžovat! FREEčko funguje parádně, jak je omýlané stála dokola, tak ještě jednou a naposledy. Jezdec do 80 kg i s výstrojí ideálně, terén extrémní kratší výjezdy, šplhací a traverzovací výjezdy a toulání se ve všemožných skaliskách apod. Prostě pomalejší rychlost a čím těžší terén tím lepší.
Můj vývoj je ten, že občas má i člověk jako já chuť pořádně zatáhnout, ne že by to nešlo, ale u FREEčka čekám až to přijde až to dojde ten výkon, on je tam je, není ho málo, ale mnoho taky ne. Je to tak akorát, ale než se dostaví, tak to trvá trošičku déle než u EXC. Když už se dostanu do takových rychlostí, tak tlumiče přestávají stíhat a na brdy musím řádně tlačit aby mě zpomalily. Jelikož stará partička se tak nějak rozpadla a je tu nová, tak začínám jezdit více jakoby v kuse i když extrém, ale jede se prostě tempo. FREEčko to jakš takš stíhá, ale je zadýchané více než já. Bohužel jsem došel k tomu, že vydržím více než motorka obrazně řečeno (občas teda ).
Dlouho jsem se hrabal v tom, která motorka by mě mohla dále uspokojit. Když si sednu na jakoukoli 300 ccm, tak každá je tak velká, že to s grácií vracím majiteli! Jsou to prostě na mě moc velké motorky, které já neudržím a nepohraji si s nimi, tak jako s FREEčkem. Nejde mi o závodní náčiní i když mám stále lehké nutkání pár závodů zkusit. Ale chce to nějakou menší moto. Asi jediné co by stálo za uváženou je Xtrainer 300. Líbí se mi model 2020 a výš, takže uvidíme, snad se poštěští. Ovšem není zas až tak malý, jak se všude píše, že má ubráno na velikosti 10%, na pocit je to skoro klasické EXC velikostně, FREEčko je fakt úplně někde jinde a už ho mám prostě zaryté pod kůží tu jeho maličkost/velikost, která mi vyhovuje, tak bude problém koupit něco jinčího, protože cokoli pořídím bude větší a budu se stím muset vyrovnat a chvíli prát. Buďto mě to začně pěkně srát a budu rád vzpomínat na FREEčko a možná si ho koupim nové znova a nebo se s tím sžiju, ale už mě to nebude tolik táhnout do těch skopičin kde se třeba v jednom kopci co 10m otáčím přes zadní kolo v sedle. Ono je to o tom kdo má jakou motorku. Když bych si pořídit 4T, tak bych asi zanevřel úplně na takové extrémní výlevy a začal bych jezdit více rychlejší terén. Xtrainer je jediná volba. Jak bude ten správný čas, zajedu si ho osahat a rozhodnu se, jestli půjde FREEčko z domu či nikoliv. Jiná alternativa neexistuje. Stříkajdy oranžové se mi líbí, ale prostě mi to nejde k pleti.

kubicheck (1) napsal 18.07.2020 v 17:25

Ok xtr

• Vzpomínka

Rád vzpomínám na FREEčko, protože to byla motorka, která vyloženě nutila do co největších kravin! Díky němu jsme zase posunul level. Díky jeho maličkosti si člověk troufne fakt na všechno. Tohle je jen o strachu a o tom

Vloženo: 19.04.2023
    Uskutečněno: 19.04.2023
  • Absolutní dominance!!!

Kdyby uměly endura mluvit, tak si FREERIDE vytře se všema EXCéčkama prdel už ve slovní přestřelce natož, tak potom v terénu!!! :-X Brutálně, ale brutálně nechutným způsobem se mi vryl pod kůži a ta mrd...a mě nutí

Vloženo: 06.11.2020
    Uskutečněno: 06.11.2020
  • Po půl roce!!! Absolutní závěr!!!

Snad poprvé v životě jsem vyjel v těchto vedrech! FREERIDE stíhá naprosto v pohodě chladit a to sem skejsnul v kopci 20 min. kdy jsem poskakoval po metříku pomalu nahoru. Takže to má KTM krásně vychytané (y) Celou dob

Typ: Reportáž
    Vloženo: 26.06.2019