Jawa 660 Sportard/Adenium (2012)

Vlastník Olísko
Vloženo 17.7.2012
Aktualizováno 5.2.2019

Vloženo: 24.02.2020, Uskutečněno: 24.02.2020, Stav tachometru: 56200 km, Zhlédnuto: 14x

Rok 2019
V lonském roce najeto 5200km.Přes zimu jako vždy výměna oleje ,filtru,promazaní lanek.Letošní konec sezony na můj vkus dost brzo,
už září po podzimním setkání u Korfbalisty v Chřenovicích. První vyjížďka ovšem už v únoru na masopust.

Co se týče spolehlivosti Adenia vše OK, kromě cesty do Aše.To mě mrcha pěkně nasrala.Až už jsem byl nachystaneja navlečenej, tak
jsem nenastartoval.Proč?To ví bůh.Po zkoužce čerpadla a jiskry (vše OK) šla dolů nádrž i vsřikování.Kompresor a vyfoukání
vstřikování a všechno zpátky.Protože jsem si vymlátil baterku, tak při pokusu č.2 šly na řadu kabely a na drc chytla a jelo se.
Při cestě tam,zpátky a něco v německém příhraničí cca 750km nic. Chytala jako dycky.Tak to mě teda poser záda čím to bylo.

Během roku probíhaly klasické vyjížďky s větším či menším nájezdem.V květnu tradiční setkání motocyklů Jawa 650/660 v Ounzu.
Už tak troch stereotyp,ale kamarád mi vyrobil a dovezl na sraz novou rozetu z hardoxu 48 zubů.To mi zvedlo náladu.Krásná práce
/ teď už na ní mám 4200km a je v pohodě.Ta podzimní narychlo vyměněná 1100km a chtělo se mi zní blejt /.
Proběhl taky test převodů k 48 zubové rozetě.Podle mě vzhledem k tomu, že jí chci mit do síly, tak 14zubů vepředu 48 zubů
vzadu řetěz samozřejmě ČZ ORMX 520 118 článků.

Letos v červenci jsem se opět svezl do Tater a ještě kousek dál na ukrajinskou hranici na Ubľu.V plánu bylo i ukrajinské pohraníčí,
ale ve Staré Lesné, odkud jsem vyjížďel od rána chcalo.Vyjel jsem až v poledne za dešt, kam dojedu.Pak se počasí umoudřilo a dojel
jsem alespoň na hranici.Pravda, že od půli cesty bez řetězové spojky.

V srpnu Aš.Už dlouho jsem to měl v plánu.Sehnal jsem si tam ubytování na víkend a paráda, krásný.Aš krásné město na kruháčích.
Cesta tam v pátek na hovno díky silničářům,ale zpátky v neděli to se jen prášilo za kočárem.

Září:
Klasika.Poslední setkání motocyklů Jawa 650/660 u Korfbalisty na Sázavě v Chřenovicích v kterém jsem se angažoval jako organizátor.
Od letošního roku to bude už jen moje osobní ukončení moto sezony. Tohodle kásného prostředí kempu na Sázavě je škoda nevyužít.

Díky pracovní době a práci na hovno jsem taky hovno najel a to samé viděl,poznal.Ale jak říka klasik třeba se blýská na
lepší časy a nejenom nad Tatrami.A tam se onehdá fest blýskalo.Konec sezony vlastně proběhl odjezdem z Chřenovic.
Ostuda. Bejvávaly časy, že jsem vyjížěl ještě v listopadu zmrzlej jako sobolí hovno, ale šťastnej jak blecha.

PS: ve Staré Lesné v kempu je krásně,nové sociálky po setmění vždycky kosa.Doporučuje jeden Adenista z jednoho.

Na rok 2020 chystám větší servis : výměnu silenbloků řízení,stupaček,oleje v tlumičích,výměnu nemrznoucí směsi.

Toť za rok 2019 vše.

Milan1963 (278) napsal 24.02.2020 v 22:07

Hezky jsi to napsal, i fotkama doložil. Taky mně čeká servis, i když ne ted' hned...

ghrohe (3) napsal 24.02.2020 v 20:46

jawa žije
parde,pěkné

• Rok 2021

Rok 2021 : První jízda proběhla na konci března. Opět koronáč a omezení. Vyjížďky klasika jižní Čechy, jižní Morava, Vysočina,VSJ, Jawa ČZ stretko. Jarní setkání nebylo tak alespoň to podzimní ale na jiném místě u Skal

Vloženo: 03.04.2022
    Uskutečněno: 03.04.2022
  • Rok 2020

Sezóna 2020 byla jak všichni víme covidová. První jízda proběhla už někdy v březnu. Uzávěry krajů, okresů, států. Ze začátku sezony byly silnice skoro prázdné. To se jezdilo parádně. Sice jsem kopíroval hranice okresů ne

Vloženo: 01.12.2021
    Uskutečněno: 01.01.2021
  • Rok 2018

Jako každoročně souhrn toho co se stalo.Zimu nebo spíš předjaří používám jako jediný servisní čas na to udělat něco na Adeniu.Takže jako vždy Olej Mogul svíčka Brisk,zadní guma Mitas,destičky přední Goldfren.Desky Goldf

Vloženo: 05.02.2019
    Uskutečněno: 05.02.2019