Yamaha XV 535 Virago (1997)

Vlastník widowmaker
Vloženo 2.9.2019
Aktualizováno 15.8.2022

Vloženo: 03.09.2019, Uskutečněno: 31.08.2019, Stav tachometru: 60771 km, Zhlédnuto: 16x

Tak, dneska jsem si konečně přivezl Virago.

Po příjezdu k majiteli jsem moc nadšený nebyl..
Předem můžu říct, že jsem fakt nekoukal, v jakém stavu jsou chromy.. Moje vidina úpravy motorky zahrnuje minimum lesklých doplňků, takže na to jsem nekoukal.
Motorka nevypadala, že by byla nějak pečlivě opečovávaná.. o tom mě přesvědčila i neodborná montáž doplňků, především pak nevkusných doplňků.. Jediný doplněk, který oceňuji, jsou vyšší řídítka. Nicméně jsem prohodil pár slov s majitelem a nastartovali jsme to. já si vzal přilbu a šel se projet.
První pocit po nasednutí byl divný, řídítka měla stejný sklon jako vidlice, takže buďto se zaklonit, nebo mít ruce v pozici kuřecích křídel.. Chtěl jsem zařadit jedničku, ale přidělaný předkop na padacím rámu mě přesvědčil hned, že jestli si motorku odvezu, půjde dolů jako první.. Rozjel jsem se, nefungoval rychloměr..na první křižovatce jsem vyhodil blinkr, ale nerozblikal se.. dal jsem si cca 4 km do vedlejší vsi, tam jsem zastavil, dal si cigaretu, obhlídnul jsem to a opět jsem jel zpět k majiteli. O tachometru věděl, blinkry prý ne, každopádně byl ochotný slevit. Motorka jela pěkně, tak jsme si nakonec plácli.

Sepsali jsme smlouvy, nechal jsem mu tam plnou moc, vyskládal hotovost a rozloučili jsme se. Pro motorku jsem byl kousek od Zbirohu, mám to z domova asi 75 km, tak jsem motorku přivezl po ose..
Ve zbirohu jsem natankoval plnou nádrž a jelo se směrem domů.. Po pár kilometrech jsem se s motorkou docela sžil, ale díky pozici vyšších řídítek se to divně drželo a musel jsem se zaklonit a "pověsit se" na řídítka..

Cestou jsem se stavil ještě u táty, kde jsem si půjčil nářadí a odmontoval to plexisklo :D fakt mi tam nějak vadilo.. nechám si ho, pokud s tím pojedu na dovolenou, tak nemám problém ho tam dát, ale na vyjížďky "kolem komína" ho tam nepotřebuju..

Domů jsem dojel někdy kolem osmé večer v příjemné náladě. Motorku jsem zatlačil do garáže a šel jsem s kámošem na pivko..

Ráno jsem vstával kolem šesté, byla neděle, a já se chtěl projet.. za předpokladu, že rozchodím aspoň blinkry...

Viking47 (0) napsal 03.09.2019 v 14:17

ahoj ja koupil taky wirago a docela sem spokojen az na studeny starty jak dlouho stoji je problem ji nastartovat ale o tom sem vedel..dal sem ji prohlidnout volnobezka je v pohode ..nevis cim to muze byt?..

• servis

Nová spojka, olej, filtry, olej v kardanu, seřízené ventily, vyčištěné karburátory, motorka složená, ještě objednané nové membrány a těsnění na plovákové komory a bude to pojízdný..https://img.motofotky.cz/upload/images/

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.03.2020
    Uskutečněno: 22.03.2020
  • Nové těsnění pod hlavu, přebroušení ventilových sedel,

Kvůli úniku oleje zpod zadní hlavy jsem se rozhodl, že to přes svátky udělám. Sundal jsem nejdříva zadní válec a hlavu, po složení přední. Všude nová těsnění. Zabroušené ventily, nová gufera a všechno vyčištěno a nasta

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.01.2020
    Uskutečněno: 25.12.2019
    Tachometr: 62000km
  • Regulátor dobíjení

Motorka přestala dobíjet, zjistil jsem to už koncem září. Proměřením statoru jsem onen vyloučil. takže regulátor. A měl jsem pár možností, jak to vyřešit.. Buďto originál na Partsdepot za nějakých 6500, nebo bazarový s t

Typ: Oprava
    Vloženo: 05.11.2019