Honda Forza 300 (2014)

Vlastník jpaleta
Vloženo 27.9.2018
Aktualizováno 18.3.2019

Vloženo: 02.04.2019, Uskutečněno: 31.03.2019, Stav tachometru: 14146 km, Zhlédnuto: 16x

Nedělní odpoledne - ideální doba věnovat se koníčkům. Nechávám výměnu plotových planěk a jdu připravit Nočního běsa. Dneska pojedeme s batůžkem - žena moje drahá se k nám přidá. Takže vybírám trasu tak na 2,5 hodiny se zastávkami u památek, které jsem viděl shora a u nich jsem ještě nebyl.
Takže - směr Lipany. Přes Jesenici a k dálnici musíme po hlavní silnic, ale pak už jedeme po okrskách. Janina pořád kouká a čuchá kde co kvete, já se snažím vyhnout dírám po zimě a za chvíli si dáváme přestávku na hrázi rybníka Podviňák dole pod Vrátkovem. Pak zase kousek po hlavní, ale hned pryč a do údolí. Ve Viticích je kostel ze 14 století a stojí na pěkném vršku nad údolím. Vesnice nikdy nemohla být moc velká, protože hřbitov kolem kostela má jen omezený prostor. Z Vitic je to kousek k Lipanům a k mohyle boje Husitů proti Husitům, respektive umírnění Pražané, kteří se chtěli vrátit k normálnímu životu, porazili Tábority a polní vojska, pro které byl mír noční můrou, protože to byli profesionální vojáci (a nechtělo se jim vracet k pluhu nebo do roboty). Nadčasové varování je na jedné z plaket na základně památniku. Dá se vyjet až na parkoviště na kopci, cesta je asfaltovaná.
Od Lipan se jedeme podívat na jakýsi památník u Ždánic. Teď se nazývá "Památník obětem nacismu". Původně tam byla socha Antonína Švehly a památník vybudovala Agrární strana, ale krátce po obsazení republiky fašisty jeho bronzová socha zmizela. Po roce 1945, pak byl památník několikrát přejmenován až na nynější název Památník obětem nacismu a padlým bojovníkům za svobodu 1938 – 1945. Hmm - je to trochu zvláštní betonové monstrum,, schody od východu se rozpadají, ale když všechno kvete, tak je tam hezky. Parkovat se dá buď nahoře, kde je stará cesta zahrazená, nebo pod zatáčkou dole.
Od Ždánic bereme směr domů. Zase kus po hlavní, ale pak odbočujeme na Prusice, Konojedy, SKalici a přes Černé Voděrady do Mnichovic. Tady se zastavíme u kolegů z letiště a pak přes Velké Popovice a kolem Jílového domů.
Cesta asi 122 km, s přestávkami 3:15 min.

• Leť dál, draku !

Co k tomu říct - rok se s rokem sešel a Drak odletěl na svoji další cestu. Seběhlo se to docela rychle - v červenci jsem byl na Prague Harley Days, tam jsem si na ten americký kus železa sedl a červík začal hlodat. Hlod

Typ: Prodej
    Vloženo: 18.12.2019
    Uskutečněno: 18.12.2019
  • Výměna zadní pneu

Výměna zadní pneu, protože už začínala připomínat slicka - neměřil jsem vzorek uprostřed, ale určitě byl kolem 1.6mm. A taky navíc mi začala někde ucházet. Takže jsem musel před každou jízdou párkrát zapumpovat. Stejně

Typ: Oprava
    Vloženo: 31.07.2019
    Uskutečněno: 31.07.2019
  • Výměna spojky a koncovky výfuku

Takže finální potvrzení zdroje vibrací - něco se uvilnilo v koncovce výfuku. Po výměně koncovky (originál vyšel cenově líp než třeba Arrow nebo, nedej bože Akrapovič) a grafitového těsnění má Noční běs krásný bublavý zvu

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.05.2019