Honda Forza 300 (2014)

Vlastník jpaleta
Vloženo 27.9.2018
Aktualizováno 18.3.2019

moje první motorka. Černá - prostě Night Fury (Noční Běs)

Yamaha X-max 400: příliš vysoká pro moje nohy a stav začátečník

První dojmy - Mám pocit, jako bych ji znal dlouho - i když teprve začínám. Sedí na silnice perfektně i při silném větru a vyšší rychlosti, nemám problém s turbulencemi (mám jen 178cm). Sedím jak na chopperu a kochám se. Pak stačí trochu přidat a jsem zase sám a ten tlačící se trouba v autě za mnou tam není.

Motorku bych doporučil pro - jako začátečník mohu doporučit též začátečníkům, ale očekávám, že bude vyhovovat i v dalších letech.

Doplňky na motorce - Od začátku má vyšší plexi a 39l kufr.

Když mi doktoři strčili do srdce pružinku, došlo mi, že budu muset změnit koníčky. Takže jsem začal hledat něco, co by nahradilo lítání na motorovém padáku. A co by ještě taky se mnou mohla (občas) dělat společně i moje drahá polovice. Půjčil jsem si 125ccm skútr (ŘP B), něco si přečetl o jízdě na motorce - a ujel 250km za první víkend. Další půjčení znamenalo skoro 700km během čtyř dnů - a bylo rozhodnuto. Ten pocit jízdy a vzduchu, volnost, lehkost ovládání - to je jak lítání. A navíc se dá při tom zastavit Takže řidičák na skupinu A - dva měsíce, pak zkoušky - a pak najít vhodný stroj. Zatím mě klasické motorky moc neoslovily (ŘP jsem dělal na stařičkém Hornetu 650 z roku 2002), takže směr byl skůtr 300-400ccm, aby to ve dvou jelo.
T-max mi přišel příliš silný a velký pro začátečníka. X-max byl na mě moc vysoký, musel bych se dost naklánět na křižovatkách nebo stát na špičkách. Pak jsem sedl na Forzu 300vku a bylo to jasné.
Mám ji od půlky září, zatím cca. 250km o víkendech. Dojmy - jak jsem napsal nahoře. Pohoda, ale když je potřeba tak drak. Proto ji říkám Noční Běs (viz. Jak vycvičit draka). Má i podobnou hlavu, je celá černá - tak možná budu trochu kreativní, uvidíme.

Březen 2019: Noční běs dostal nový kabát - je to přece drak, tak ať je to vidět !

skyair
skyair napsal 07.08.21 v 15:11 10b.

Krásná barevná kombinace. I mě Forza potěšila a po mnoha jiných motkách mi jako první skútr přinesla překvapení i potěšení z příjemného poježděni. Ať ti slouží.

KennyL
KennyL napsal 18.03.19 v 22:33 10b.

Hezká mašina. Pro začátečníka rozhodně dostačující. Já mám celkem dost naježděno, ale i tak jsem si zamiloval "slabýho" Burgmana 400. Tyhle naše motorky zvládnou i cestování daleko za hranice ČR. Ať slouží.