Honda CB 125F (2017)

Ráno 28.8.2018...
obloha - jasno
teplota - dobrá
vítr - není

cíl cesty - Kladno (zajímavé, jak jsem nakonec místo v kladně skončil v polsku... )

Od domu jsem vyrazil zhruba v osm (univerzální čas pro výlety). Cesta směř praha. Tentokrát po dálnici. Používal jsem techniku "Badžet rajd" neboli jet za kamionem, který mi dělal větrný štít a tak jsem mohl točit jen asi na 1/4 plynu. Rychlost mojí motorky a kamionové dopravy se naneštěstí shodovala, proto jsem předjížděl jen minimálně a pokudmožno z kopce.

Nevím proč, ale když se delší dobu táhnu za nějakým kamionem, mají asi pocit, že moje "nadupaná" mašina dokáže jet 220 a nebo že jim chci vykrát návěs? ... Každopádně po delší době buď začnou postupně spomalovat nebo začnou uhýbat do odstavného pruhu (ale stylem jak v "kobře 11", kdy se snaží setřást policení auto) .

Po příjezdu do prahy jsem si dal snídani - tyčinka Margot zhruba v 11:30. (Můj jídelníček a stravovací režim je na cestách opravdu otřesný). V praze už jsem na motorce jednou byl a nedávno jsem tam byl i na brigádě, takže jsem věděl, že je to tam celé rozkopané a náročné (mám zkušenost, že maximální povolená rychlost v Brně a v Praze je celkem odlišná... hlavně jednoho cizince v Landroveru, který mě při mé první návštěvě prahy málem sundal a po zhruba půlminutové trubce si stáhl okýkno se slovy že nerozumí... )

Jelikož cílem bylo kladno, ale cesta mě vyplivla směrem na sever, nevracel jsem se. Místo toho jsem jel na Liberec a Jablonec nad Nisou. Cestou jsem u dálnice uviděl celkem zajímavé odpočívadlo - letadlo s logem kofoly . Fotku jsem ale nestihl, jelikož bylo za zatáčkou a já jel v levém pruhu .

Následovala zastávka ve Frýdlantu, kde jsem si dal oběd (cca. 16:15) a vyrazil směr hranice s polskem. Vedlejším cílem mojí cesty bylo triko z jednoho obchodu a po zjištění, že ho mají právě v Zieloné Góře byl cím mojí cesty jasný. Stihnout koupit to triko před zavíračkou... .čas hrál proti. Když jsem přijel do polska, směnárna měla zavřeno (16:55 jsem marně tahal za kliku... chlápek si tam vklidu počítal peníze a i přes moje hlasité klepání na dveře se nenechal rušit. přitom měl mít otevřeno ještě pět minut.). Nevadí, jsel jsem dál a doufal, že po cestě se najde nějaká njiná směnárna. Když docházelo palivo a já pomalu, ale jistě začal přemýšlet, že motorku budu domů tlačit pěšky, našel jsem směnárnu hned vedle benzínky (obě nonstop). "paráda... dvě mouchy jednou ranou" .

S plnou nádrží a kapsou plnou peněz (100 zlotych) jsem pokračoval dál. Bylo 19:10, telefon vybitý už zhruba hodinu, já bez navigace a možnosti zavolat... v hlavě se snažím udržet pouze dvě čísla: "296" a "A4". Začalo se stmývat a já začínal pomalu panikařit, protože venku začalo ubývat lidí a Zieloná gora byla značená jen minimálně... (mám pocit že za celou cestu od hranic snad jen tři značky...)

Přijel jsem do Zieloné góry, telefon vybitý, takže žádná fotka . čas? hodně hodin... obchod kde mají to triko? netuším.
Snažil jsem se vzkřísit telefon a vyhledat, kde zhruba je. Zapl jsem ho, otevřel mapy a vyhledal jméno ulice. V zápětí mrcha zdechnul a až do příjezdu domu jsem ho nebyl schopny zapnout!

Zeptal jsem se několika místních angličtinou a svojí lámanou čecho-polštinou. Když jsem došel do obchodního centra Focus, měl jsem pocit vítěztví . na oslavu jsem si koupil v Albertu rohlíky, vodu a sýr.

Trika jsem si nakonec koupil dvě a spokojen jsem si vykračoval se sýrem v jedné a s rohlíkem v druhé ruce ven směrem na parkoviště. Zhruba ve 21:45 jsem odjížděl směr Brno. Ale kudy? Přes wroclaw? jo, to bude ono... odtam by to mohlo být značené.

Zeptal jsem se tedy na benzínce, kde mě poslali směrem na Nowa Sól. Tam jsem najel na dálnici a uháněl jsem směrem domů.
Doma jsem zjistil, že jsem si trochu zajel a že jsem mohl odbočit už v Legnici, ale aspoň si můžu odškrtnout další průjezd na mapě

Přes Trutnov, kde byla zastávka kvůli potížím s teplotou, kdy moje nohy byly jako dřevo a kde si mě místní policie prohlížela s udivenýmy výrazy v obličeji, jsem to vzal přes Hradec (plán byl jet i přes Pardubice, ale vzhledem k času, únavě a zimě,) na Svitavy a potom už po paměti domů.

Celkem se ale divím, že jsem celou trasu zvládl. Ve tmě, bez mapy a navíc s několika objížďkami v polsku... No byl to mazec. Ale konec dobrý, všechno dobre

Yukish (0) napsal 09.04.2019 v 09:34

> Gapyra - děkuji

Gapyra (2) napsal 09.04.2019 v 02:56

To jsi dal pěkný okruh teda za jeden den. Tvoje výlety a nadšení mi připomínají mladí na jawě. I přes větší obsah byla cestovní rychlost dost podobná. Jen tak dál a hlavně vždy návraty v pořádku domů. Věřím že jednou pojedeš i do toho Japonska

• Moto v servisu

Tak mi mršku v Hondě dali do kupy. Konečně mi přestal bláznit tachometr a motor (zatím) běží jak má. Příčina prý byla neseřízení ventilů ... bohužel peněženka zaplakala ... 2850,- Jako další by bylo dobré vyměnit řetě

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 08.08.2019
    Uskutečněno: 08.08.2019
  • Mrcha se rozpadá

"Se mi vysypal motor nebo co??..." Za hlasitého cinkajícího zvuku, jak kdyby někdo táhl klíče na špagátu po zemi zastavuji na chodníku. Zkoumám co to bylo za démonické zvuky vycházející z oblasti motoru. No jistě...

Vloženo: 17.07.2019
    Uskutečněno: 08.07.2019
  • Jaro aneb sezóna nekončí

Po defakto nepřetržitém ježdění i přes zimu, kdy jsem motorku drhnul jako blázen od soli a bordelu je tu konečně jaro, ale... Ó jaké to bylo mít v zimě silnici jen pro sebe ... teď vidím motorky na každém kroku a př

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2019