Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Vloženo: 09.06.2017, Uskutečněno: 09.06.2017, Stav tachometru: 31306 km, Zhlédnuto: 194x

Dneska jsem nainstaloval karburátor DellOrto. Po přečtení článku tady - http://moto.klanica...639-dellorto-phbh-28 jsem si říkal, že to zkusím. Sehnal jsem teda z Hondy NSR 125 DellOrto PHBH 28 FD na bazoši, trysky jsem objednal z Aliexpressu (https://www.aliexpress.com/item/SUV-Italy-NC-main-glib-two-stroke-motorcycle-carburetor-main-jet-modified-6MM-thread-choose-your/32242673858.html?spm=2114.13010608.0.0.bAOmhV) celou sadu 12 ti trysek vlastního výběru velikostí za cca 250Kč. Kamoš mi sehnal silikonovou hadici aby bylo jak propojit sání. Dneska jsme ještě koupil páčku přehazovačky na kolo abych mohl rozchodit i sytič.

Po protním nainstalování sice chytla, ale nedržela volnoběh. Starty byly takový líný, ale jakmile se to chytlo, tak zrychlení bylo na jawu až raketový. Pak jsem po laborování s bohatostí a dorazem šoupátka usoudil, že se to asi ulívá (ani nastartovat to pořádně nešlo). Tak jsem posunul jehlu o zářez níž (podložku jsem dal o zářez výš) a hele, už to chytalo a stačilo doladit bohatost a doraz opět aby to drželo volnoběh a i jelo normálně.

Řekl bych, že líp táhne od spoda, místo jawího bučení když se přidá plnej to teďka tak hloběji hučí jako velká motorka a i zvuk se trošku změnil. Ještě jsem to ale pořádně nevyzkoušel tak třeba spotřebu nevím...

Celkově z toho mám zatím dobrý pocit.

Jo a mnohem míň, skoro vůbec už mi na volnoběh necvrdliká v levým válci...

Video zde:

Deyva (3) napsal 12.06.2017 v 13:33

pistapista31 - abych tady nevydával cizí nápady za svoje - kolega Gunsmith z Jawamanie to tak udělal a podělil se s řešením sytiče, tak jsem to tak udělal taky

pistapista31 (20) napsal 10.06.2017 v 11:56

tak s tou packou z prehadzovacky je dobry napad moj karburator ma možnost sytic ovladat aj lankom ktore tam nemam a naslepo tam smatlať rukou počas jazdy ma už omrzelo

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018