Kawasaki KLE 500 (1993)

Vlastník dadanek1999
Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 1.12.2020

Vloženo: 04.05.2017, Uskutečněno: 04.05.2017, Stav tachometru: 38671 km, Zhlédnuto: 26x

Tak si tak dojedu z projížďky a najednou koukám na zadní gumu.. A celé plošky normálně praskají. No ne že by to byla hrůza, ale je to docela hluboký, je 11 let stará, stejně bych ji časem měnil.. Tak jsem objednal novou zadní gumu, k tomu duši a stojan na zadní kolo.

Tak jsem sundal zadní kolo. Budu muset nastříhat starou duši a vymezit vůli v tom gumovém unašeči rozety. Koupil bych nový, ale slyšel jsem, že se stejně brzy vymačká, tak že je lepší to vymezit nastříhanou duší

Gumu jsem koupil stejnou jako na předek, Mitasku E07. Vyrobená v únoru 2017, takže parádička. Jen mě trápí ta stará Michelinka, je k ráfku přilepená a za boha ji nemůžu dostat dolů, resp. ani nedostanu montpáku za hranu gumy. Chtěl jsem si gumu víc odehnout, ale ohnul jsem montpáku Tak s tím budu muset zabojovat. Snad to nedopadne jak kdysi se starou gumou na Simálu, kterou dostala dolů až flexa

Btw. ten stojan je parádní věc. Má dva nástavce, pro přední i zadní kolo, čtyři kolečka, ... Je to sice lehce do-do (dodělej doma, dvě kolečka se blbě točily, přidal jsem ke šroubu podložky, ...), ale za ty prachy (tuším ani ne 1200Kč) paráda

dadanek1999 (1) napsal 05.05.2017 v 10:53

Tak ja nevim, jiny mi zase rikal at tam nastriham dusi, ze nova guma je hned vymackana..

Chci prave pouzit truhlarske sverky, kdyz to nepujde, necham si srazit hranu, no..

JiriBN (3) napsal 05.05.2017 v 10:50

Ta nastříhaná duše v tom unašeči pod rozetou ti dlouho nevydrží, bo duše je z měkký gumy a rozmačká ti jí to.
Do toho pneuservisu to odnes jen na odtržení toho pláště od ráfku a nic ti nemohou poškodit nebo jsem tu na foru nedávno četl, že to někdo dělal truhlářskými svorkami, ale osobní zkušenost s tím nemám

dadanek1999 (1) napsal 05.05.2017 v 08:29

O penize nejde.. Ta motorka nikdy nevidela servis a nikdy neuvidi, doufam Chci si to i sam vyvazit, je to presnejsi nez na vyvazovacce. Uz jsem videl rafek zniceny v pneuservisu, bal bych se o svoji milou, ze ji tam ublizi

No uvidime. Kdyz sundam tu starou tak uz to snad bude OK. Zitra s ni jeste trochu pozapasim, pneuservis beru az jako posledni moznost.

Btw. O 150kc za dusi i prezuti dost pochybuji, to ti spis zalepili... Za 150 Kc ani tu dusi poradne nekoupis

Simitom (120) napsal 05.05.2017 v 06:22

Než se doma trápit se sundáním gumy, to raděj do servisu. Nedávno jsem píchnul a přezutí i s novou duší za 150 kč. Lepší než riskovat že si novou gumu nebo duši poškodím.

• Schránka na nářadí a držáky kanystrů

Made by táta :-) Oboje z hliníkových jeklů. Kanystry jsou na vodu - jedem na dovolenou dva, takže na vaření a pití docela spotřebujem. A nechtěl jsem vozit petky v kufru kvuli hmotnosti, takhle jsem dostal nějakou váhu

Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 08.07.2020
  • Výroba rozšíření stojánku

Hliníková destička 60x80x5 cca 22 Kč, čtyři šrouby, pár podložek, matky a silnější pružina ze strojních součástek za cca 55 Kč. Jo a jedna součástka z merkuru = bez nákladů. Zároveň proběhlo dotažní rozjetého “U” na stoj

Vloženo: 05.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Zimní údržba

Příprava na letní trip, tedy úpravy a nějaký základní servis. Nový olejový filtr a olej (přešel jsem na 10W50 Repsol, výrazně ztišil zvuky z převodovky), proplach chlazení čističem a nová náplň, seřízení ventilů a seříze

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.03.2020