Polovina srpna pro mě a Mirka byla ve znamení společných dní. Poprvé jsme spolu trávili, sice nepříliš dlouhou, ale první motodovolenou. Plán byl jednoduchý - cesta přes tři body - jen já a KLEčko.
Plán cesty byl jasný: Pelhřimov - České Budějovice - Příbram - Mnichovo Hradiště - Pelhřimov - celkem ujetých něco přes 600 km. Vyjížděla jsem z Pelhřimova v úterý ráno směr České Budějovice (přes Jindřichův Hradec), první zastávka mého putování. Z Budějovic jsem nabrala směr Příbram přes Týn nad Vltavou, Milevsko, Krásnou Horu nad Vltavou, Kamýk nad Vltavou k Příbrami. Tam jsem se zastavila přes noc u známých. Druhý den jsem po návštěvě Svaté Hory a vydatném obědě osedlala Mirka a vydali jsme se kolem Berouna přes Křivoklát, Lány, Slaný, Mělník, Bělou pod Bezdězem až do Mnichova Hradiště. Tam mě opět čekalo přespání a ve čtvrtek odpoledne jsem se vypravila nejrychlejší cestou k domovu přes Jičín, kolem Poděbrad, Kolína, přes Havlíčkův Brod až do Pelhřimova. Nutno říci, že vzhledem k tomu, že nevlastním navigaci, jsem se vydala na tento výlet jen s mapou a "natrasovaným" textovým dokumentem - rozuměj papír s místy, které bych měla projet. Do ČB znám cestu zpaměti, tam nebyl problém, cesta do Příbrami byla vcelku jednoduchá na projetí, největší strach jsem měla z cesty z Příbrami do Mnichova Hradiště, která byla vzhledem ke spoustě bodů v trase složitá na zapamatování, takže jsem z ní měla respekt, ale i tu jsem zvládla bez větších komplikací. Shodou okolností mi velmi přálo i počasí, po všechny dny bylo slunečno s teplotami mezi 22-25 °C, takže ideální stav Z celé cesty mě, tak trochu paradoxně, nejvíce uchvátila trasa z ČB do Příbrami. Bylo to nejen kvůli upraveným hladkým silnicím, ale i kvůli krásné krajině, kterou tamní silnice vedly. Super byla také zastávka nad Mělníkem v Chloumku, výhled na Říp a věž v Mělníce stál za to. I když největším zážitkem pro mě bylo zdolat cestu-necestu u Mnichova Hradiště - enduro zážitek po mizející lesní silnici jsem si řádně užila
Byla to moje první-zkušební dovolená na motorce, i když byla poměrně krátká, i tak jsem měla obavy - jestli to celé zvládnu, jak to zvládne KLEčko, jestli vyjde počasí...Ale nakonec všechny obavy vzaly za své. Bylo to super Doufám, že příští rok vyjedu na delší trasu
PS. Jedna z mála nevýhod cestování sám je, že vás nikdo nevyfotí, takže na většině fotek je jen Mirek
-
V ČB
-
V ČB před odjezdem
-
V ČB před odjezdem
-
V Bernarticích
-
Petrovice
-
Petrovice
-
Kamýk nad Vltavou
-
V Příbrami cíl
-
V Příbrami cíl
-
V Příbrami start
-
Mělník
-
Mělník Chloumek
-
Mělník Chloumek
-
Církvice
Hezký výlet, KLE je fajn motorka.