Suzuki GSX-S1000 (2016)

Vlastník Korffik
Vloženo 11.12.2015
Aktualizováno 6.4.2016

Vloženo: 22.06.2016, Uskutečněno: 22.06.2016, Stav tachometru: 7400 km, Zhlédnuto: 33x

Zdravím všechny. Takže jsme zkoušeli, laborovali a vymýšleli. No vypadá to, že motorka je náchylná na druh pneumatiky Dunlop Roadsmart 3 jí vyloženě nesedí a v rychlosti má motorka tendence se rozkmitat do řídítek a dost. Čím se pneu sjíždí a odjíždí, tak je to lepší. Ale pořád to tam je a je to dost nepříjemné. Musí se opatrně no. Jinak pneumatiky jsou to opravdu hodně dobré. To zase jo. V zatáčkách, na brzdy drží jako hodně. Náklony od kraje ke kraji zadní pneu žádný problém. Nevím jestli by pomohlo dát do zadu původní rozměr 190/50, protože jak jsem předeslal v minulém ,,článku,, dal jsem 190/55 motorka je mnohem mrštnější to ano, ale v rychlosti a nebo prudkém přidání plynu a řazení velké, ale opravdu velké tendence rozklepaní řízení... No zkusili jsme i jiné pneu stejného rozměru, jen chvilku jeté. Prý cca 1000-1500km a taky vzadu 190/55 a ty jsem v pohodě rozjel na 261km/h a drželi stopu jako lovecký pes. Absolutně nic. Byl jsem zmaten a ne jen já... No Dunlopy Roadsmart mají jakoby špičatější profil a nejspíš to té motorce vadí. Mezelery v tom samém rozměru drželi krásně, tak jako na původní sadě. Jediný rozdíl jsme opravdu shledali v tom tvaru pneumatik. Takže příště půjde nová sada od Pirelli - Corsa 3. Dám originální rozměr 190/50 a pokud bude vše ok, tak zkusím i 55 na té pneu je motorka znatelně, ale opravdu znatelně ještě mrštnější... Jinak Roadsmart jsou hodně dobré, ale na tuto motorku nedávat. Vyloženě jí tím zabijete... Krásně se sjíždějí, že nedělají plošky i to vypadá, že déle výdrží, ale motorku to strašně rozhodí. Což je škoda, protože jinak jsou skvělé... Hold jak řekli i v servise, nikdo toto vědět nemohl a stalo se. Další zkušenost. I když špatná, ale i ta se počítá. Mám na nich odježděno cca už 1500km a letos ještě minimálně jedna sada padne. Tak bych zase dal vědět A kdyby někdo, kdo ji má taky vyzkoušel něco, co by jí taky vyloženě sedělo... Tak uvítám radu Jinak počasí přeje, tak super poježdění a kolama dolů

Kukulenka (0) napsal 30.08.2019 v 20:59

??

• Projížďka...

V sobotu krásné teplo, tak jsme s kamarádem vytáhli ty naše dvě krásky :-) Kamarád má Hondu CBR1000 brusku. A projeli se po Eccehomu... Lituju, že ty Dunlopy Roadsmart 3 tu motorku ve vyšší rychlosti tak znervózní... Na

Vloženo: 27.06.2016
    Uskutečněno: 27.06.2016
  • Pneu

Tak jsem poslal původní sadu pneumatik do kopru. Dali se mnou asi 5900km, ale už to byl extrém. Uprostřed zadní pneumatiky už to připomínalo spíše pohádku Plátýnko prostři se, než výmysl pana Dunlopa. No a chtěl jsem zku

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 12.06.2016
    Uskutečněno: 12.06.2016
  • Max...

Už čtyři tisíce a nějaké drobné nalítáno :-) Motorka zatím maximální spokojenost. Pomalu chystám koupit novou pneu zadní. Už je těsně před smrtí :-D Jinak už jsem zkusil i maximálku... Teda bez kapot peklo, ale stráááš

Vloženo: 22.05.2016
    Uskutečněno: 22.05.2016