Suzuki GSX-S1000 (2016)

Vlastník Korffik
Vloženo 11.12.2015
Aktualizováno 6.4.2016

Vloženo: 12.06.2016, Uskutečněno: 12.06.2016, Stav tachometru: 6100 km, Zhlédnuto: 43x

Tak jsem poslal původní sadu pneumatik do kopru. Dali se mnou asi 5900km, ale už to byl extrém. Uprostřed zadní pneumatiky už to připomínalo spíše pohádku Plátýnko prostři se, než výmysl pana Dunlopa. No a chtěl jsem zkusit novou sadu gum. U značky jsem zůstal a řekl si, že ať to trochu vydrží, protože zhulit sadu pneu za dva měsíce... No nejsem na tom zle, ale ani ropný magnát nebo rentiér bohužel zatím ne. A ve vládě zatím taky nejsem... No prostě jedno z kritérií bylo i ať to trochu vydrží na tom našem českém pokladě, jménem silnice. Prošel jsem internet, časáky, články, testy, recenze... No a rozhodl jsem se tedy opět pro pana Dunlopa. Ovšem tentokrát ve specifikaci Roadsmart 3 nové pneu a samá chvála. Říkám si, že je vyzkouším i já... Natěšeně jsem je objednal a nechal obout... Jinak cesta na starých pneu s tím, že vzadu už se odehrával vlastní pohádkový příběh... No u mě v gatích taky... Ale úplně jiný... Půlkama bych mohl štípat pětku kulatinu drát, jak jsem měl nahnáno, aby to někde neprasklo po cestě... Zase tolik se nevyznám, přece jen je to moje první motorka a tím i zkušenosti. No pan mechanik se podíval, říkal, že je krásně sjetá od okraje po kraj. Což mě potěšilo, jsem přeci jen chlap že ješitný hihi... Tak se tedy přezula. V předu se nechal původní rozměr 120/70r17 no a do zadu jsem chtěl místo původní 190/50r17 zkusit 190/55r17... Psali, že je to lepší a i u testu této motorky i Pepa Sršeň v Autosalonu říkal, že proč to tam rýžožrouti nedali??? Lepší a rychlejší ovládání a tak... Prostě bla, bla, bla... Jelikož to řekl Sršeň, tak to musím vyzkoušet. Toho člověka obdivuju a ví co říká... Žádný amatér dle mě No po obutí ojetí pneu od té klouzavé něčeho na povrchu cca po 120-150 km jsem si řekl, že už můžu... Fakt jsem jezdil opatrně, abych s tím někde neflákl... No a že se teda svezu. Tak jsme s kámošem vyrazili kupředu, jako Husiti na lišku ryšavou... Řadím dva plnej 11-12 tisíc otáček tři plnej a motorka se rozvibrovala od předu takovým způsobem, že sevření mých půlek dosáhlo kritické hodnoty a málem jsem jima ustřihnul podsedlový rám... Tak opatrně ubrat a říkám si, že je něco špatně. Prostě něco, co jsem u této motorky neznal. Tak zastavíme, kámoš oči na vrh hlavy, že co to dělám??? Říkám: Já nic to se tak rozvlní samo?! Tak kontrola. Jestli je vše utažené jak má a nic se nepovolilo... Teda krom mého svěrače... Nic vše oka. Pneu taky nevykazuje známky vady. Vyvážení se žádné neodlepilo... Tak nevíme... No zkusíme to znova... Opatrným přidáváním plynu se dostávám cca kolem 180-190km/h na úseku, kde nic nejede. Protože kdyby něco, tak ať to neodsere někdo nevinný... No a motorka v té rychlosti zase se rozvlní jako osmnáctka pod peřinou... Ale tady je to sakra nepříjemné Tak telefon mechanikovi do pneuservisu, co to dělá... Že mám přijet. Tak jedeme opatrně za ním. Po ohledání a kontrole snad všeho. Se ptá jestli se může projet. Říkám prosím, ale opatrně... Tak odjel a po vrácení přišla ledová sprcha Že to vypadá, že ty pneumatiky nové té motorce nesedly... Říkám si a kua. Tak to je sedm tyčí víme kde... Ale pan mechanik se nerad vzdává, tak se pustil do zkoušení... Z původních tlaků zkusil ubrat... Projeď to... Vracím se s výrazem, že jsem viděl samotného Satana... Říkám ještě horší. Tak vrátil zpět. Zkusíme přítvrdit pérování. Říkám zadek už mám naplno... Tak přitvrdíme předky... Zkouška a je to krapet lepší, ale stále to tu motorku rozhazuje fest... Tak tlumiče do plna a ještě něco na těch malých šroubečkách. Nahoře a dole. Nevím, nevyznám se... Tak to už bylo hóóódně jiné i prudké akcelerace mnohem lepší, ale pořád měla motorka tendence u razantního zrychlení se rozkmitat od předu a nebo ve vysoké rychlosti... Ale je to už lepší... No verdikt, zkusíme ve čtvrtek jinou sadu pneu. Lepivější a uvidíme... Tudíž to vypadá, že motorka je strašně náchylná na pneumatiky, jaké se obují. Uvidíme po zkoušce ve čtvrtek. To budeme zase chytřejší. Cesta domů max 130km/h motorka klidná nic nedělá. Jeli jsme Eccehomo, stupačky jsem brousil o asfalt (hlásiče) přesněji řečeno. Jako paráda. I práva bota chuděra si lízla špičkou. No díky zadní pneu a změně na 190/55 z původní 190/50 strašný, ale strašný rozdíl v ovládání v zatáčkách. Tu motorku to opravdu vystřelilo ještě o level víš... Mnohem rychlejší překlápění v zatáčkách a i přitvrzení podvozku, no bombááááá... Jen to dle mého asi nedal opravdu předek. Snad bude stačit výměna jen přední pneu za něco lepivějšího a bude vše ok... Určitě dám vědět po čtvrtku. To už budeme chytřejší. Zadní rozměr bych chtěl určitě zachovat, když to půjde. Jako opravdu to je strašný rozdíl. Motorka byla i před tím skvělá v ovládání a v zatáčkách, ale s tímhle rozměrem je to jiná dimenze ještě hihi... Jen vyřešit to kmitání Zatím čus bando a ať to jezdí

Korffik (2) napsal 13.06.2016 v 10:42

A vědět určitě dám neboj. Sám jsem zvědavý

Korffik (2) napsal 13.06.2016 v 10:41

Díky

Pedl (184) napsal 12.06.2016 v 23:07

Krásné moto Nové pneu sluší

Clint. (77) napsal 12.06.2016 v 18:30

Ty kraso,tak to je zkusenost tedy,hod sem jak to dopadlo cim to tedy bylo

• Projížďka...

V sobotu krásné teplo, tak jsme s kamarádem vytáhli ty naše dvě krásky :-) Kamarád má Hondu CBR1000 brusku. A projeli se po Eccehomu... Lituju, že ty Dunlopy Roadsmart 3 tu motorku ve vyšší rychlosti tak znervózní... Na

Vloženo: 27.06.2016
    Uskutečněno: 27.06.2016
  • Pneu

Zdravím všechny. Takže jsme zkoušeli, laborovali a vymýšleli. No vypadá to, že motorka je náchylná na druh pneumatiky :! Dunlop Roadsmart 3 jí vyloženě nesedí a v rychlosti má motorka tendence se rozkmitat do řídítek a

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 22.06.2016
    Uskutečněno: 22.06.2016
  • Max...

Už čtyři tisíce a nějaké drobné nalítáno :-) Motorka zatím maximální spokojenost. Pomalu chystám koupit novou pneu zadní. Už je těsně před smrtí :-D Jinak už jsem zkusil i maximálku... Teda bez kapot peklo, ale stráááš

Vloženo: 22.05.2016
    Uskutečněno: 22.05.2016