Yamaha XV 750 Virago (1995)

Vlastník alca7019
Vloženo 16.6.2015
Aktualizováno 25.10.2015

Vloženo: 20.09.2015, Uskutečněno: 01.08.2015, Zhlédnuto: 18x

Motodovča aneb na motorkách kolem naší republiky...původně po hranicích, ale vzhledem k počasí, které bylo letos opravdu hooodně teplé, jsme některé úseky maličko zrychlili po lepších silnicích.
Celkem najeto 1992 km (já + další dvě motorky asi o 250 km méně, připojili jsme se až v kempu v Hejnici. Krkonoše jsme bohužel vynechali.)
Přespávali jsme v kempech, první v Hejnici byl fakt nejlepší (no možná i kvůli prvnímu večeru, ten je vždy nejlepší ). I kapela byla v podobě - kytara, ukulele, lžíce, popelník a popelnice. Další byl kemp Jirkov a pak přes Krušné hory, které byli fakt moc pěkné - silnice a vyhlídky byly úchvatné, určo bych se chtěla ještě někdy projet. Cestou jsme se stavili i v Aši a jsem ráda, že jsem viděla i kamennou vyhlídku nad Aší. V rekreačním středisku Sycherák je sice koupání, ale maličko bahňáček . Další nocování bylo v plánu na Lipně, ale dost plné kempy a i ceny se nám moc nelíbili , tak až ve Vyšším Brodě. Další na řadě byl kemp v Pasohlávkách. No nedoporučuju, do telefonu nám řekli, že mají volno a na místě nám pak řekli, že se nevejdeme. Naproti je bezva restaurace, kde dobře vaří. Jsou tam nějaké divné rodinné vztahy, ale právě ze zmiňované hospody nás nenechali na holičkách. Tak jsme jim pak udělali útratu a ještě i ráno dobře posnídali .
V dalším kempu Bašce nás přivítali větou, v noci zde okradli motorkáře...sice je kemp vyhlášený a oceněný Novou, ale přeci jen poloha v těsné blízkosti Frýdku-Místku asi není nejbezpečnější. Přeci jen se tam občas něco v noci záhadně ztratí.
Poslední noc jsme přespali v kempu u koupaliště Javorník. Na dotaz, jestli mají volno a točejí pivo, jsme dostali kladnou odpověď. Až na místě zjistili, že točené je jen nealko a zavírají v 18 hod. V blízkosti je ekocentrum Rychleby, takže hold žijí zdravě. Ale zase, kemp maličký a pěkný a po zavíračce bazén jen pro sebe? A na motorkách jsme si dojeli i pro něco dobrého k pití, takže nakonec to byl další moc pěkný společný večer s kytarou a zpěvem a fajn lidičkama.
Možná i doplním foto s vyznačenými denními trasami, ale cestou jsme viděli a stavili se na Panské skále, v Pekelných dolech, pravda, Šluknovský výběžek jsme vynechali, ale jízda po vrškách Krušných hor byla úchvatná, v Božím daru jsem stihla poslat pohled s razítkem (tudy přeci chodí pošta pro Ježíška), v Aši, Mariánské lázně jsme si alespoň projeli, protože nás náš průvodce ošidil o Františka , Přimdu, Nýrsko, Železnou Rudu, Modravu, Lipno, Chlum u Třeboně (tady doporučuji restauraci U Sumečka ve Staňkově, samozřejmě hlavně milovníkům ryb ), ve Věstonicích příjemná hospůdka přímo naproti kempu...
No navštívili a viděli jsme toho za ten týden opravdu hodně, možná tedy ještě doplním

SonyLee (5) napsal 21.09.2015 v 10:03

Paráda

• Špindlerovka - 128. Chopperstar s -HADem, DARONKOU a sp

Na Špindlerovku na motorce...a navíc s CHOPPERSTARTem...to byl můj tajný cíl a sen :-) . Jen ještě doma zpracovat Lubosx (nemá moc rád vyjížďky, kde je moooc lidí, má radši ty komornější). No to bych nebyla ženského rod

Vloženo: 03.11.2015
    Uskutečněno: 31.10.2015
  • Podzimní jízda do Sedloňova

V sobotu nás krásné počasí vyloženě vyhnalo :-) . Kvůli jiným povinnostem jsme ale vyjeli bohužel až po třetí hodině. Cestu do Sedloňova jsme si vybrali už po několikáte (za rodiči na chaloupku na posvícení :-D ) a opět

Vloženo: 26.10.2015
    Uskutečněno: 26.10.2015
  • Ukončení sezony v Třebechovicích

Na akci pořádanou Orebikers jsme se vydali tři. Počasí bylo trochu chladné, ale pěkné. Na sraz do Třebechovic jsme přijeli trochu dříve, a tak bylo kde zaparkovat a zbyl i čas na dopolední kávu. Mezitím se začínali sjížd

Vloženo: 10.10.2015
    Uskutečněno: 10.10.2015