Yamaha XV 535 Virago (1993)

Vlastník SonyLee
Vloženo 5.10.2013
Aktualizováno 7.10.2013

Za Jim-Beamem do Dolních Dunajovic

Vloženo: 13.04.2015, Uskutečněno: 11.04.2015, Zhlédnuto: 3x

Všechno domluvený s předstihem provází zvolna se zvětšující natěšenost. Na poslední chvíli i domluva s Jirkou na sražení se u první benzínky za bohunickým hřbitovem ve směru na Mikulov v čase 12.15 - 12.30. Kolem poledního s maměnkou vyrážíme, kousek před odbočkou k domluvenému místu předjíždím a...už nestihnu odbočit. Sakra! Jirka s XV535 čeká jak bylo domluveno a my jen frnknem kolem! Maměnka, že to otočím na dalším sjezdu, máme čas ale mě to nedá a po pár desítkách metrů to pouštím do zákazu - můj snad jedinej vědomej přečin (zákaz byl ale asi jen 3m, dál už byla komunikace obousměrná) a vyrážíme Jiřímu v ústrety - viděl nás a tak se setkáváme téměř v zápětí. Otočka a vyráží se ke spolupracovníkovi maměnky na jeho "letní Hilton" v místě kdesi u Pasohlávek přezdívaným "Klondike". Závěrečná cesta k bungalovu krapet zaváněla enduro vložkou která byla po zastavení zapomenuta u kafíčka a vychlazené coly z "rourovýho chlaďáku", pár kouknutí po okolí, sousedech (nejen komeťákům jistě něco řekne jméno Libor Zábranský) pár foteček a zas jedeme. Dolní Dunajovice jsou jen kousek, neúmyslně ale odbočuju krapet dřív na místní skoropolňačku, místy zpevněnou, míjíme tak Jimovo pracoviště kam nás loni vzal na exkurzi a tak směrem k maměnce gestikuluju, pak odbočka, náměstí a téměř jsem se trefil (odbočil jsem zas o jednu dřív, zajeli jsme si asi 200m, snad mi bude omluvou, že jsem u Jima na návštěvě byl loni poprvé). Přivítání, nějaká ta voda na spláchnutí spolykanýho prachu, k lepšímu dávám říkanku jejíž ne zas tak hroznej ale přeci jen mírně peprnější začátek je mi zakázán prezentovat.
Někdo vozí cetky z Číny
já zas plácám a pálím z hlíny.
Postupně přijíždí zbytek "zájezdu", mezi posledníma ten, kterej to má přes kopec - Žanek. Poobědovou siestu ve stylu "po dobrým jídle na hodinku lehnout a po špatným ani nevstávat" mu překazilo naše telefonování. Zase něco fotek, samo Béďa středem pozornosti ale je to na pováženou, Vilínkovic "Vítězství" je famózní lokomotiva!
Vyjížďka spojená s návštěvou rozhledny a zakončená u Jima ve sklípku. Po cestě broukám za sebe a ukazuju jak se Béďa nafukuje "ale né, to von dělá ramena" má milovaná na to. Přijíždí CharlesPV - sám, Žabička si užívá arbeit. Pohoštění guláškem jež by se mohl směle rovnat pověstným Lukulským hodům, maměnka čeká až ji obsloužím a pak už ochutnávka vín (my co měli řídit se museli spokojit s nealko pivem a nějakou tou brčou). Obdivuju mikiny s výšivkou DUBOVÁ POLENA (zasvěcení vědí) a nedlouho poté nastává čas loučení a odjezdu. S Jirkou ještě stavíme na benzínce, odjíždí první ale doháním ho a vzhůru dolů, totiž domů.
Kde se vzal tu se vzal protivnej, místy sílící nárazovej vítr a někde u Pohořelic jak taky jinak - déšť! Však ona skorosousedka říkala, že se nějak mračí, CharlesPV na to: "to je jen opar". Deštík zvolna slábne když dojíždíme, volám, že jsme dojeli v pořádku, píšu co kolegáček od kterýho jsem se odpoutal z důvodů obav o maměnku a tak se ozývá svědomí a dost možná, že jsem měl i provinilej výraz kterej zmizel hned po první maměnčině větě. "Víš co? Tak víš? No to je bezva, super - dodržuješ tradice!"
Šmánkote, takovýhle (déšť a vichr) bych si klíďo vodpustil!
Pokus o videa se nezadařil (asi chybka v Matrixu), tož alespoň pár fotek. Stejnak to ale byla BETELNÁ sobota! Díky všem!

shumi-p (0) napsal 15.04.2015 v 08:58

S přáteli je vždycky fajn

Tuareg-Tengai (1) napsal 14.04.2015 v 21:46

suprově strávený den jen tak dál

JirkaMetal (1) napsal 13.04.2015 v 18:59

Není jak mezi přáteli no ni

mili001 (0) napsal 13.04.2015 v 17:43

Taky hezká sobota my to zvládli bez průtrže

• Úprava kohoutu paliva

Velice nepříjemný a údajně častý jev zatuhnutí přepínacího mechanizmu rezervy jež je součástí palivového kohoutu u XV535 Virago (netuším jestli pouze u tohoto typu a obsahu) jsem se rozhodl řešit. Není snad mrzutějších c

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2015
    Uskutečněno: 16.12.2015
  • Další z bitev za mnou

Každý má jistě taky záležitosti k vyřízení, mě se jich ale nakupilo krapet víc, u Šemíka se odporoučelo servo, nový stojí nesmysl a použitý je do současných chvil nedostupný - prostě není :DÍKY za VŠECHNO pisino Žankovi

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2015
    Uskutečněno: 15.12.2015
  • Luxusní sobota

Počasí se na výsost vydařilo. Kamil mě vyzvedl a společně jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou kouknout na "Zavírání silnic Indian Givers". Ve Žďáru setkání s kamarády a společně namísto vyjížďky nakouknutí do Doupěte v H

Vloženo: 27.10.2015
    Uskutečněno: 24.10.2015