Triumph Tiger 800 XC (2011)

Vlastník Igelkaktus
Vloženo 30.12.2014
Aktualizováno 16.7.2020

Vloženo: 16.03.2015, Uskutečněno: 16.03.2015, Zhlédnuto: 11x

Tak jsem včera počkal na lepší počasí a vyjel jsem na zkušenou. Při převozu motorky domů jsem se nesoustředil na detaily a tak jsem včera zvolil trasu členitou, úzkou a trochu rozbitou, abych porovnal mojí povahu s povahou motorky. po cca 20 Km jsem zastavil a snížil sedlo a vyhovuje mi to více v posezu na motorce a polohy rukou. Úhel kolenou je ještě dobrý, uvidím na delším tripu. Vypadá to, že jsem našel stejný, nebo podobný posez, jako na Transalpu 600 V, kterého jsem sedlal předtím. Když jsem našel dobrý posez, tak jsem si říkal, což takle sjet ze silnice na nějakou polňačku? S mojí zadní gumou Michelin Anakke 2 na rozblácené cestě a otáčení na louce, bylo dost veliké dobrodružství, nehledě nato, že se z leštěnky stala hnědá příšera. Dost ni dal zabrat při otáčení z louky zpět na cestu jeden terénní přechod, kde to klouzalo a nemohl jsem ho zdolat. Připadal jsem si jako malej kluk, pos... až za ušima, že si lehnu i s Tigříkem. Třikrát mi to chcíplo a nešlo to ani dozadu a ni do předu, ale nakonec více plynu a ještě citlivější práce se spojkou to vyřešila za létajícího bláta za mnou. Tak jsem se rozhodl, že půjde E 07 i do zadu. Dále jsem si vyzkoušel kochačku a hledal jsem ten správný poměr plynu a rychlosti, aby to nebylo tak ucukaný a chce to jezdit na pětku až šestku a otáčky kolem 3 000 a potom to jede v pohodíčce a při přidávání plynu to tolik nereaguje. Jinak kolem 4 000 otáček je to moc citlivý a zrychluje mrcha a není to pohodička. Ještě si chci vyzkoušet ten poměr i na polňačce, abych věděl jak přidávat při jízdě mimo silnici a hlavně jak ve stoje při jízdě. Moje nemalá postava 189 cm a 115 kg, chce to trochu hledání a poprozumnění si. Počasí už má být ideální na zkoušení a tak než vyrazím někam dál, tak abych si s tou kočičkou chtěl naučit manévrovat i v malých rychlostech, otáčení na silnici, na louce a na na polních a lesních cestách. Když jedu takovouhle pohodičku jako včera, tak mi počítač ukázal spotřebu 5 a půl litru. Když jedu trošku, abych se svezl, tak jedu za 6 a půl litru, ale je to to nejlehčí ovládání motoru a spojky. Rychle umí motorka jezdit dobře, ale ještě jí musím naučit jezdit pomalu a plynule do 100 km / hod.

• Výměna zadní pneu a blatníky

Tak jsem obul novou zadní pneu Mitas E-07 a tak mám stejný desén na obou kolech. Stará dobrá Michelin Anakee 2 by již plánovanou cestu do Francie nevydržela. Měl jsem dilema, jestli jí vyměnit, nebo ne, ale 3,5 mm by asi

Vloženo: 27.05.2015
    Uskutečněno: 27.05.2015
  • Nikdy nerikej nikdy

Tak jsem dostal nejlepší dárek k svátku. Po čtyřech letech ježdění s dcerami, jako batůžek, se mnou dnes vyjela manželka a světe, div se, líbilo se jí to a už plánuje další vyjížďku. Čekají mě dražší vyjížďky. Nevím,

Vloženo: 26.04.2015
    Uskutečněno: 26.04.2015
  • Převoz domů

Tak jsem se dneska trošku pomazlil při převozu domů a musím říct, paráda. Počasí ňuňové a tak by byla škoda si trošku nezalaškovat. Ten tigřík je opravdu mazel, vezměš za plyn a jseš pryč |-)

Vloženo: 19.02.2015
    Uskutečněno: 19.02.2015