Honda ST 1100 Pan European (1995)

Vlastník Zipák
Vloženo 17.2.2008
Aktualizováno 9.6.2018

Vloženo: 03.03.2015, Uskutečněno: 13.06.2008, Stav tachometru: 3200 km, Zhlédnuto: 13x

Itálie – Francie
rok 2008

Pátek 13.6.
Na letošní dovču se vydávám s Jituš ze Zábřeha na Moravě,kamarádem Petrem a jeho ženou Ivou.Z Hradce Králové vyrážíme až někdy v podvečer kolem 19h.Naším cílem jsou 150 km vzdálené Křížatky u Berouna kde má Petr bratra.Na místo dorážíme po 21 h.Následuje srdečné přivítání , výborná večeře a taky trocha toho Ginu na zahřátí 
Sobota 14.6.
Krásné ráno!Vymetená obloha věstí skvělé počasí-prostě dovolená jak má být.S dobrou náladou uháníme směr Německo.Stavíme pouze v motorestu dáváme poslední český dlabanec a pak tradá na Německé dálnice.Odpoledne se začíná počasí kazit a už dokonce prší …Ach jo.Vidina pěkného dne se rozpadá.Po 17h přejíždíme Německou-Rakousko hranici.Počasí se čím dál víc zhoršuje a taky zima se objevila!Petr s Ivou jsou poctivě vybaveni veškerým motocyklovým oblečením.Cestovatel na Europanu tuto situaci snadno podcení. I mě se to stalo!!!Po zbytek odpoledne se tisknu k Hondí kapotě.Večer přestává pršet.Honem stavíme stany a na letní dovolené se snažíme se zahřát prací .Svojí hbitostí jsme upoutali pozornost staršího Holandského páru od kterého po krátké konverzaci dostáváme kartónek piva (asi na zahřátí nebo co) Dannké ! Zima nás pak neopouští ani v noci. Už ať je neděle..
Neděle 15.6.
Budíme se celkem brzy.Zhýčkaní karavanysté mají ještě půlnoc.V 8:00 již projíždíme městečkem Rutte.Tou dobou je v horách ještě chladno.Petr s Ivou v pohodě my opět klepeme kosu.A to i po zbytek dne.Marně jsme vyhlíželi slunce.Náladu si spravujeme vydatnou svačinkou .K večeru opět déšť.Silnice je už plná vody a já zjišťuji,že s naší moto nadváhou Petra sotva stíhám.Počasí se stále nemění.Po krátké diskusi se stáčíme k jezeru Como kde není problém sehnat nějaký ten bungalov.Snažíme se usušit co jen jde.Večer vyrážíme na pěknou procházku podél jezera.A samozřejmě cestou ochutnáváme pizzu a pravou It.zmrzlinu .Vypadá to,že dovolená začala.Jediné co to kazí je to počasí večer přichází špatné zprávy od kamaráda Martina,který se většinou nemýlí.Píše celkem jednoduše déšť na celém území …dobrou děcka.
Pondělí 16.6.
Ráno vedu delší debatu s Petrem o dnešní i příští trase.Petr má opravdu všechno pěkně precizně naplánované klobouk dolů,ale teď má na krku vzpouru.Naše zmrzlá těla odmítají dlouhé přejezdy Alp.Ne v tomhle počasí!Proto se naše cesty dnešním dnem rozcházejí. (Ale né na dlouho.Vše se v dobré obrátí)
Rychlý nástřel mapy ukazuje nějakých 270 km na Italské pobřeží.Odhlasováno nastartováno ahoj kamaráde.Tlučeme se po It. okreskách často karabiněry vidíce.Projíždíme Genovou kde je třeba probrat naše otupělé smysly a přizpůsobit se Italskému mumraji.GPS to jistí zadáváme kempink.Na potřetí ho máme.Recepční je celkem drak.Po vypsání kartínek skáče na mopeda a mizí ve spleti kempových uliček.Nakonec jsem ho dohnal.Ukazuje někam nahoru po spoustě schodech.Opět se zahříváme prací a nosíme.Teplota však již o dost příjemnější a i noc byla teplejší huráá.

Úterý 17.7.
Ráno paráda výhled na moře zalitý sluncem.Léto dorazilo.Jdeme prozkoumat okolí.odpoledne končíme na pláži odkud nás vyhání slušná bouřka.Ta se s večerem mění na obrbouři.Stan vydržel Jituš taky 

Středa 18.8.
Bouře je pryč.Dnes nás probudili racci kroužící nad nedalekým útesem.Po nějaké té době flákací balíme saky paky a v podvečer míříme k Francouzské hranici.Jedeme samou dálnici kde se lehce se nechávám unést Italskou rychlostí což rychle končí překročením Francouzké hranice (něco jako vítáme vás ve Francii asi..) a omezením rychlosti na 110.A hned je tu hlídka s radarpuškou.Snad dobrý?? Fofrem se však za námi rozjíždí motohlídka 2xBMW/RT odbočuji zvolna k bezínové pumpě a už je máme za zády úúf…parkují a s usměvem a pozdravem si jdou dát asi kapučíno nebo co .Máme namířeno do Francouzkého městečka Agay.Bohužel kemp byl plný.
Nacházíme jiný taky na pobřeží a taky pěkný

Čtvrtek 19.6.
Po ranní kávičce vyklízím kufry a balíme vše potřebné na celodenní výlet do ST Tropez.Cestou se prodíráme dlouhými kolonami.Motorku parkujeme až na konci v přístavu.Pěšky pak vyrážíme do spleti uliček kouzelného Tropez.Pořídili jsme pár fotek s četnickou stanicí strážmistra Kryšota  a až do pozdního odpoledne si užívali výborné zmrzliny a přehršle suvenýru (už je táhnem sebou).Soukáme se do spocených bund mačkám startér a nic!Ale nikde nic!Podezřívám pojistku.Než však na ni došlo všechno naskočilo??Jedeme dom cestou bereme bezin a znovu – Hondice stávkuje !Všechno dolů.Mezi tím na mě začíná mžhourat displaj digihodin.Že by?V mžiku jsem na baterce je to ták  Volné kontakty.Následuje čistý start a valíme k domovu( k stanu).Večer se jdeme ještě skoupnout na kempovou plážičku.Pozdě večer přichází zpráva od nedávno opuštěného kamaráda Petra.Že následující den vyrážejí z Gr.Kaňonu směr pobřeží a že se někde setkáme.To jsem zvědav kde??

Pátek 20.6.
Vyhlašujeme koupací den a jelikož v naší zátoce je málo vody vyrážíme na skalnaté pobřeží kde se dá i slušně potápět.K obědu zase pizza (ani Pinďa už to nežere  )

Sobota 21.6.
Včera se nám podařilo sehnat nějaké prospekty o nedalekém akváriu v Antibes.Podle všeho by to mělo stát za to.Balíme pár věcí a hurá na Marineland.V Antibes trošíčku bloudíme.Nakone zdárně dorážíme na velké parkoviště kde motocykly zdarma ovšem musím překonat slušný obrubák .Což se samozřejmě povedlo!U kasy kupujeme vstupenky 35 E/os.V klidu studujeme program vystoupení delfínů,kosatek,lachtanů aj.Dáváme kosatky.Přicházíme do půlkruhovitého hlediště kde maskoti v obleku kosatek úspěšně rozpleskávají publikum.Na signál čtyř cvičitelů vysokou rychlostí připlouvají čtyři kosatky.Každá poslouchá svého cvičitele.Kosatky předvádějí dokonalé synchronní plavání a spoustu skoků.Publikum nešetří potleskem.Taky tleskáme.Nic podobného jsme ještě neviděli fakt paráda.
Pak dáváme ještě vystoupení delfínů,které se liší tím,že jsou tam jiní cvičitelé a v bazénu místo kosatek jsou delfíni asi tak stručně,ale jinak taky pěkné.Trochu jiné je vystoupení lachtanů kde lachtani a lidé hrají nějaký úryvky známých filmů.(Flinstounovi,Pobř.hlídka,Růžový Panter atd.)Vydrželi jsme tu až do 19 h.Se sykotem nasedáme na rozpálené Hondí sedlo cestou se stavujeme v obřím Carefouru kde kupujeme pořádně velké grilované snad kuře.Sdolávali jsme ho celý zbytek večera.

Neděle 22.6.
Od rána pořádné vedro.Ihned je rozhodnuto.Motocyklem vrážíme hledat nějakou potápěcí pláž.Za chvíli jí máme.Jituš si do sytosti užívá slunce já spíš to potápění .Mě se slunce na nic neptalo a pralo do mě hlava nehlava však jsem podle toho večer vypadal úúú. Kolem poledne přichází zpráva od Petra kde vychvaluje jejich kemp a láká nás k přesunu.To však moc nevítá naše paní recepční která nám odmítá vrátit předem zaplacenou noc.Tomu rozumím,ale dál hraju trochu blbce a světe div se vrátila nám 50%.Večer přijíždíme na okraj Antibes kde jezdíme trošku dokola a pak náhle na nás někdo z chodníku pokřikuje.To je Petr s Ivou na procházce!Řveme smíchy.Petr nás pak nasměroval do jejich kempu kam za námi dorazil s pěknou lahvinkou bílého vína  A jedlo se a pilo se..Petr nám líčil jejich Alpská dobrodružství a teploty padajíce k nule.To já byl opakem jeho vyprávění vypadám jak rajče.

Pondělí 23.6.
Tak už zase sólo.Petr s Ivou to ráno zabalili a vyrazili opět do hor dokončit plánovanou trasu,kterou museli kvůli nepříznivému počasí přerušit.My strávili krátké dopoledne na pláži.Pak si Jituš koupila nové žabky ty staré nevydržely vysoké cestovatelské tempo.Odpoledne jsme pak vyrazili do nedalekého Monaka.Strácíme se v uličkách kde i naše chytrá GPSka jde do háje.Procházíme Monacké zahardy,knížectví i ke kasínu jsme zavítali kde pikolíci nešetřili poklonami ne k nám,ale k nastrojeným paničkám.Prohlížíme auta drahých značek brzy nás však vyprovodila ochranka.Zřejmě z nás šel strach  V Monaku jsme strávili odpoledne i pěkný večer.Teplou nocí se ženeme směr Nice,Antibes.Jsme celí unavení a ještě se dnes musíme probojovat přes našeho neoblomného nočního hlídače.Povedlo se ihned padáme do nafukovačky..

Úterý 24.6.
Bod zlomu je to tady dovolená se blíží ke konci Počítáme Eura a připravujeme se na dálniční masáž.Beru plnou a už se prodíráme těmi malými auty.Provoz je silný dálnici využívají všici.Cestou do vnitrozemí provoz slábne ne však vedro.To se stává nesnesitelným.Zrychlujeme do cesty nám najíždí kamiony co spolu závodí dlouhé km vedle sebe.
Večer kempujeme u jezera Isola v malém městečku kde neustále odbíjejí zvony a už je to protivné.N a večer trochu koupání a trochu jídla ve Spáru dokupujeme
Středa 25.6.
Dnes máme v cestě pár Alpských průsmyků tím nejvyšším je passo Stelvio.Vraceček bylo dosti proto na vrcholu dáváme kus pořádné pizzi.U kafíčka mi přijdou oči na dvě Jawky s pavikem a s nimi jedou dvě Aerovky.Dáváme řeč a pak mizíme z kopce dolů.Odpoledne už uháníme Rakouskem a po kopcích se začíná chystat bouřka.Dnes už to ježdění balíme a končíme v maličkém kempu.

Čtvrtek 26.6.
Ráno trochu prší.Jituš se ujímá placení a vrací se s úsměvem.Pán prý fandí ve fotbale Česku a když zjistil,že mi taky Češi hodil cenu(10E).To bych chtěl vidět kdybych šel platit já?? V klidu projíždíme Rakousko a za nedlouho už hledáme nějaký ten vydatný Český restaurant.Byla moc pěkná dovolená trošku dobrodružná na počasí ,ale dodnes na ní vzpomínáme.Celkem krásných 3 200km

Další foto na Rajčeti http://zipa.rajce.i...Francie-Italie_2008/

• Bosna 2022

Bosna 2022 Den1. Je úterý ráno. Brzy ráno! V 7:00 sedíme na motorce a jedeme směr HK, Chrudim, Žďár, Břeclav, Rakousko ,Maďarsko, Borgata tady dnes končíme.Je 15:30 . Ubytováváme se v thermal campingu. Je celkově st

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.01.2023
    Uskutečněno: 20.01.2023
  • Výměna spojky,oprava výfuku.

Při 136tis se mi několikrát stalo, že jsem pocítil proklouznutí spojky. Dovolená se blížila a já si objednal spojku novou od v motoobchodě 2H moto .Po dvou týdnech spojka dorazila,ale bohužel jiná na Yamahu..A patálie z

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.08.2021
    Uskutečněno: 26.08.2021
  • Rumunsko 2021

Rumunsko 2021. Den1. Letošní rok byl ve znamení oprav a údržby na motocyklu. Nečekaně tyto opravy končily v posledním týdnu našeho odjezdu. Tak snad bude vše fungovat jak má. Rovněž vybavení jsme obměnili. Oblečení D

Typ: Dovolená
    Vloženo: 06.02.2022