Honda ST 1100 Pan European (1995)

Vlastník Zipák
Vloženo 17.2.2008
Aktualizováno 9.6.2018

Vloženo: 17.09.2014, Uskutečněno: 27.06.2014, Stav tachometru: 3700 km, Zhlédnuto: 11x

Cestou do Černé Hory

Pátek 20.6.v práci den volna,den jistoty… V klidu balíme a uklízíme vše ne potřebné.Mezitím venku trochu prší???Obědváme,pomalu kafíčkujeme a venku stále prší. 13:40 předáváme rodičům klíče od domu a loučíme se s Kryšpínkem,který cosi tuší…
Jedeme jako tenkrát retro kempink v Bratislavě nezklamal.Nového vůbec nic! Cestou byl velký provoz,ale auta celkem pouštěla tak jsme se zdárně probili a před 20tou provedli I. letošní zástavbu našeho zeleného stanu.Večer jsme zkusili jak vaří v místním rychlém občerstvení.Dopadlo to dle očekáváni …Večer sprška ,aby se hostům lépe spalo pouští jim tu na noc jen vodu chladnou!
Ještě vtip dne : Při stavění stanu povídám ,,Podej kolik“. Jituška: ,,Kolik čeho“?

Sobota 21.6. Ráno je trošku chladněji tudíž vynecháváme koupání ve Zlatých Pískách a rovnou vyrážíme směr Komárno ,Štúrovo,Budapest.Cesta se dá popsat jedním slovem –rovně.Obědváme ještě ve Štúrově .Hranice přecházíme v Esztregomu po mostě.Kdysi jsem tudy přes hranice s Jawou ploval.Teda přívozem.Dále pak opět rovně.Městečka pěkná silnice kopíruje břeh Dunaje.Ve 14 Hod.přijíždíme do kempinku s aqvaparkem.Nic pro nás.Ale ptáme se na cenu.Najn Danke…To radši koupím do motorky lepčí benzin!Plánujeme další cestu když náhle musím plánování přerušit z důvodů nečekaných žaludečních potíží.Ano projevili se u mě.Ještě,že European umí být místy tak rychlý uf*.Dokončujeme plánování zadává thermal kempink kdesi po cestě směrem dolů.
Od rána jedeme bez jediného Forintu proto jsem rád když objevujeme Tesco se směnárnou.Za nedlouho obhlížíme kempink se třemi bazény a moc pěkným zázemím paráda!
Večer pak přichází rozuzlení:Jituška zjišťuje,že ve snaze mít všechno mini,pidi jí v oblíbené drogerii DM prodali místo šamponu kondicionér a místo tužidla lak na vlasy.Ale my jsme teď stanoví lidé přeci Ještě poznámka žaludeční potíže aniž bych to tušil mě přepadli nad závodním okruhem Hungaroring tam kde je horní brána pro upřesnění.. no to už snad stačí.

Neděle 22.6.válecí den .Kempink je opravdu pěkný .Bazény jsou jeho součástí.Dále využíváme silné páry,odpoledne dáváme finskou saunu jak se patří.Obědváme ze zásob páč se nám nikam nechce.Odpoledne doplňujeme tekutiny Sopronem rovněž v podvečer.A při tom spřádáme plno plánů na další dny –jde to samo

bylo teplo

[b]Pondělí 23.6.Ráno dáváme thermal koupel na rozloučenou něco málo fotíme a loučíme se s našimi Německými sousedy.Včera večer s námi pán hodil řeč rozuměl jsem jen,že když on byl jung tak měl BSA.(Pán byl po mrtvici a ke všemu mluvil Německy).A taky,že můj nosič zavazadel je špatný,ale to chudák netuší jak těžký motor se ve stroji nalézá .Jedeme rovně a překvapivě i pár zatáček bylo.V Tescu stavíme na oběd,Jituš si kupuje vysněné tužidlo a taky měníme na Srbské dináry.
Odpoledne přijíždíme do Harkán.Thermalkempink je skoro prázdný.Je nám to divné???Stavíme bydlení a utíkáme koupat.Do 18 hodin jsme na bazéně a máme toho dost.Voda silná,bazény plné starých lidí (to se dalo asi čekat),ale celé je to zmatené.Mě se líbí snad jen zmrzlina.
Večer frčíme do Tesca pro pár dobrot.Večer jsme nuceni rozdělat Edův odpuzovač komárů.Bohužel Eda nepočítal s takovou přesilou.Žerou a žerou venku nikdo.Dusíme se ve stanu a asi z toho usneme.

[b]Úterý 24.6. Časně ráno začínáme balit. Balíme v celku rychle poněvač nás popohání naši staří známí z večera.Eda už to dávno vzdal,ale úplně totálně to projel my podle toho vypadáme…Po 8H vyrážíme smě Chorvatsko dál na Srbsko.Chorvatské pohraničí o dost horší jak Maďarské.Za chvíli Srbsko no a tam už si každý dělá co chce.Začal nás trápit hlad je asi 12:30.Ve 14H jsme stále hladoví.V 15 H konečně nacházíme restaurant.Hurááá.Už jsem začínal vídat zlatá prasátka(v červnu? ) Stálo to za to.Číšník nám věší motohadry ,svíčka…a bylo to moc dobré!
Cesta se trochu zakroutila a my kopírujeme velikou řeku Drinu.Postupně nám to začíná docházet.Celé tohle údolí bylo před měsícem zatopené.Bylo to hrozné.Pod silnicí to brala voda nad silnicí se trhal svah dolů svištělo spousta bláta a proudy vody.Z velké části bylo už všechno uklizené přes to byla cesta plná překážek (bláto,kameny,trhlá vozovka do toho psi,traktory).Opravdu romantická projížďka.Vyhlídka na nějaké ubytko 0.Přiblížil se večer a my projíždíme Užicí celkem velké město a zase nic.Pak se silnice rozšířila a před námi se objevila pěkná modrá benzínka.Byla to non stopka s ubytováním.Pokojík za pěkných 25E.Bereme je už po 19H a my jsme celí znavení.Slézáme z motocyklu a pořádně si ho prohlížíme.Je k nerozeznání od zdejších traktorů.Těšíme se na sprchu a posezení v křesle

[b]Středa 25.6. Ráno jsme trochu zaspali. Nevadí po snídani odjíždíme směr Černá Hora,Žabljak a tam najit nějaký kempík.Cesta pěkná krajina turisticky udržovaná.A taky dost policistů bylo.Před polednem se kvapem blížíme ku hranicím a tak ještě stavíme v restaurantu na oběd.Sedíme v maličké předzahrádce objednáváme si nějaká plněná masa.Jídelák je komplet v azbuce.Nám to neva páč jsme dávali ve škole před revolucí pozor .Za nedlouho přijíždí další tři motorky.Srb a pán s paní ti jsou z Anglie na návštěvě u kamaráda Srba.Srb se k nám hned řítí a mohutně se seznamuje.Je to pěkné asi tu jezdí na motorce sám.Pak restauraci začíná obíhat malej pejsek.Číšník ho pravidelně odhání to,ale netuší,že ho Jituška potajmu přikrmuje
Vzhůru do sedl jedeme do kopců.Na hranicích dojíždíme známe trio z restaurantu.Celníci byli pečliví.Směřujeme do NP Durmitor.Černá Hora nás překvapila novými silnicemi,ale dlouho jsme si jich neužili páč začalo pršet a celý NP jsme projeli v dešti.Nečekaně objevujeme profláknutý most přes řeku Taru.Fotíme,točíme a potkáváme 4 děti.S těma jsme hodili řeč po dobu přeháňky.Vyzvídali jsme co a jak na pobřeží.Díky tomu měníme plán a dnešní trasu natahujeme až k moři.Znovu potkáváme naše trio.Jsou trochu omoklí,ale jsou to oni.My trošku zmokli až kousek dál co nás pravidelně vybržďoval hňup v Passatu.Přešli jsme na nečekaný útok a uháněli až na pobřeží .
Záliv Kotor v dohledu!Hledáme kemp a kde nic tu nic.Před 19H kempujeme u města Budva.Kemp je ozdoben jednou hvězdičkou.Jaké to tam bude?Zatímco se pán na recepci snaží vyplnit kempovou kartu přijíždí tři motorky plné veselých Slováků.Dávají nám tip na kemp Oliva směr Ulcinj.Ale teď se jdeme ubytovat.V mžiku máme dům.Večer jedeme ještě něco koupit.Už za tmi se radujeme na pláži.Pak mě moře zaplavilo Ády.Večer jsme chtěli trochu vody pro naše spocená těla a taky si odskočit.Nemám slov abych to popisoval.Snad takto ošklivý kemp v ČR někde okolo roku ¨85.Tady to znamená 1* to pro příště.

[b]Čtvrtek 26.6.Časně z rána se budíme
a jako každé ráno přichází potřeba si ulevit,ale kde?V kempu?Zamítá se.Urychleně nasedáme na motorku a v 6:00 vyrážíme na 1km vzdálenou benzínku.Pak se jdeme koupat na pláž.Zase bohužel.V noci byly vlny a připlulo kupodivu hodně bordelu.Přichází rychlé rozhodnutí.Jedeme pryč!Cíl kemp Oliva vzd.asi 50 km.A zase bohužel kolona před městem Bar.Vážná dp.nehoda Mercedes vs.skůtr –ošklivé.Silnice zavřená na 2 až 3 h.Jedeme objížďkou cca 57 km až k jezeru Skadar.Vyhýbáme se placenému úseku a jedeme kopcema.Nojo ,ale chvílemi bez silnic.Tuhle silnici už dávno zavrhli,opustili a dnes už jí požírá jen vegetace a semílá voda.S naloženým Panem adrenalin každým metrem.Dobře to dopadlo a my se napojujeme na původní trasu.Usilovně hledáme poutač kempu Oliva.Nakonec to máme i s průvodcem.Ujímá se nás náhončí z kempu Oliva.Po prohlídce kempu vidím na Jituščině tváři dnes konečně úsměv .Začínáme rozbalovat.Hned vedle kempu restaurant.Velmi dobré!Pak nějaké to koupání…a už se nemůžu dívat na hladové štěňátko.Necháváme mu kornouty od zmrzliny.Je vděčný za všecko…

Pátek27.6.Dnes koupací den .Ráno pláž po12 oběd a už se zrodil nový plán!Máme v kempu tři endurojezdce co už to tu mají zmáknuté.Po rychlém seznámení dostáváme plno tipů na výlet.Vybíráme si něco lehčího a někde kolem 14:30 vyjíždíme na výlet Sv.Stefan a zpět.Poradili jsme si se spoustou aut a vybojovali místo na parkování.Celí opocení jsme seběhli na pláž mezi prostý lid a ulehli na horké kamínky přikrmené troškou odpadků ,ale ta panoramata!Nádherné fotíme procházíme se a objevujeme pláž ta je ovšem jen pro toho kdo má 50E.Ale my už jsme vykoupaní tak,že se nám tam už nechce.Popojíždíme dál a v Budvě doprava nahoru a pořád nahoru.Je to silnice na Cetinje.Cestou dolů bez přestání natáčíme.

Sobota 28.6. Ráno opouštíme kempink Oliva .Památeční foto a hned valíme do Chorvatska někam k Dubrovníku.V Baru opět blázinec.Klidněji začíná být až za Kotorem.Po sléze stavíme v příjemném restaurantu.Číšník nás zve na stylovou venkovní terasu v patře s překrásným výhledem na záliv.I jídlo bylo opravdu na úrovni.Dokonce ukládám do navigace BZ.Cestou nám nemůže uniknout,že nepořádku rapidně ubývá.Trošku zdržení je na hranicích.Čas si krátíme seznámením s Řeky na BMW kteří jedou rovněž do Dubrovníku.My se pokoušíme na navigaci schrastit pěkný kemp na jednu noc.Řítíme se Dubrovníkem a někde na konci recepcička s luxusní cenou.A protože se chceme ještě vozit na motocyklu s pozdravem odjíždíme.Po 17km stavíme v Masline.Kemp za dobrý peníz s divokou pláží.Po vykoupání toho stále ještě nemáme dost a jdeme se opět vozit na motocyklu.A opět směr Dubrovník.Míříme do centra nasát trochu té staroby.Jenže zaparkovat European není tak jednoduché.Naše známe vetření mezi skútry se zde nekoná.Je plno,ale opravdu plno přes prdítka není kam šlápnout.
S údivem prohlížíme pevnost.Dámy v drahých róbách kontrastují s našimi šortkami.Pomalu se začínáme orientovat ve spleti uliček a jsme si jisti,že najdeme cestu zpět k motocyklu.Fotíme nádherně nasvícené hradby a přístav.Někde kolem 21:30 sedáme na stroj a tmou míříme do našeho kempu k naší vyfoukané matraci.

Neděle 29.6. Dopoledne koupeme na naší nádherné pláži. Vyrábíme pár fejsbukovek.Po obědě jdeme balit.Jede se moc pěkně vesnic minimum provoz na nule a tak po 100 km jsme na místě.Projíždíme spoustou vinic sklípek vedle sklípku.Dnes kempink Adriatic.Zítra výlet na Korčulu.Kemp pěkný auto moto parkují jinde než jsou stany.Jsou tu kaskády až k moři.Pár venkovních barů poskládaných z kamenů pěkné stylové!

Moc věcí nemáme a tak v cukuletu bydlíme.To se ovšem nedá říct o rodince co přijela po nás.Sú určitě z Brna ne možná z Prahy??Mezi tím my už jsme vykoupaní,máme vypráno,seznámení s rodinkou kde taťka jezdí na moto,mám napsanou jednu stranu deníku a pán stále staví stan a paraván.A teď už slyším nějaký pokrok…jde na stoleček už je 20:05.My dáváme klídek a bavíme se

Pondělí 30.6. Dnes budík zvoní o 6H ranní . Náš soused skaut teoretik možná vyrazí kvůli našemu hlasitému buzení urychleně do kanceláře.Ale zpět k našemu plánu,dojet do Orebiče a osedlat trajekt na Korčulu.Ale nedaří se.Noční fukec přináší časté přeháňky.Náš odjezd je tímto odsunut na neurčito.Mezi tím pečlivě upevňuji náš chabě kotvený stan.To ovšem neuniká pozornosti našeho souseda skauta.A opět se dáva do stavby svého stanu.Což už čítá něco přes 6H pečlivé výstavby.Klobouk dolů pane!Bereme bundy,helmy a urychleně vyrážíme v mezi přeháňce do Orebiče.Paráda ploveme!Za 20 min.Korčula.Počasí se klidní a my frčíme napříč ostrovem až do Vela Luki.Cestou sjíždíme k moři mezi rezidence.Pak objevujeme otevřený dok kde staví lodě.A zase prší.Zrychlujeme,abychom zbytečně nemokli (eSTčkáři pochopí) Vela Luká!!!Parkujeme u stojanu na bicykly .Vyrážíme na prohlídku městečka v klidné zátoce.Hospůdky,cetky,prostě turistika.Dáváme výborný oběd.Počasí překvapuje svojí vlídností a tak při zpáteční cestě by jsme se rádi někde skoupli.Všechno pěkné je soukromé.Konečně odbočka na pláž 5 km.5 km jsme už dávno ujeli a stále nic.Pořád se tlučeme mezi šutrama po uzoučké někdy asfaltce.Konec!Asfalt končí.Jituška při pohledu do hlubokých strží drtí stehny boky Pana .Opatrně se otáčíme a následně rozpaluji motor což úžasně pociťují moje kolena.V rychlosti mačkám navigaci na Korčula střed.Povedlo se.Parkujeme před třemi luxusními jachtami .Ještě omrknem historický střed a pak tradá na trajekt.
Slunce začíná slábnout a vybízí k focení krajinek.V 18H jsme zpět v našem kempu.Utíkám se ještě trochu skoupnout a pak večerní pohodička u místního vínka Náš soused opět nezklamal …hlasitě předčítá unuděné manželce zajímavosti zdejšího kraje najité na int.

Úterý 1.7. Dnes poslední den v Chorvatsku .Jsme na poloostrově tak,že jedeme opět do přístavu tentokrát do přístavu Trpanj směr Ploče .Trochu se motáme po objížďkách navigaci zakazuju dálnice máme přeci dost času.Zákaz nezákaz navigace nás šoupla okamžitě na dálnici a už jsme frčeli do Vodic.Čas ušetřený dálnicí věnujeme koupání.Ubytování jsme našli v malém skromném kempíku na okraji Vodic.Všechno blízko cena velmi dobrá.Večer vyrážíme na obchůzku.Dáváme Karlovačko a pizzu a bylo dobře…

Středa 2.7. Úderem 8H ranní projíždíme kempovou brankou a silnicí do Zadaru se loučíme s mořem.Pak už se napojujeme na dálnici a za nějakých 6h se zakusujeme do Maďarska.Tady se marně snažíme najít kemp a zároveň thermál.Začíná slušně pršet.Jsme poblíž Kapuváru kde by mělo být koupadlo i kemp.Nakonec mě máchají tři kamiony jedoucí proti nám.A to jsem si pochvaloval jak jsme ten liják zvládli …Po 19h jsme na místě začíná opět pršet .

Čtvrtek 3.7. Koupací den a průzkum thermalfurdá. K obědu se nám daří sehnat meníčko k večeři něco v objeveném Spáru.A večer povídánií s kolegama cestujících na Harley Davidson.Zajímavé

Pátek 4.7. Sobota 5.7. Opět koupací dny -závěrečný relax před návratem do všedních dnů.

poslední dovolenková kávička
Neděle 6.7. Balíme halaba ,skáčeme na Pana a hurá domu.Odpoledne přijíždíme do podhůří a z dálky už vyhlížíme Zvičínské věže
A tady jsou všechny fotky http://zipa.rajce.i...estou_do_Cerne_Hory/

Guga (72) napsal 16.03.2021 v 14:22

No nádhera

Zipák (8) napsal 18.09.2014 v 11:00

Budou až zase bude trocha času

Guga (72) napsal 17.09.2014 v 22:19

Fotky! Fotky! Fotky!

• Bosna 2022

Bosna 2022 Den1. Je úterý ráno. Brzy ráno! V 7:00 sedíme na motorce a jedeme směr HK, Chrudim, Žďár, Břeclav, Rakousko ,Maďarsko, Borgata tady dnes končíme.Je 15:30 . Ubytováváme se v thermal campingu. Je celkově st

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.01.2023
    Uskutečněno: 20.01.2023
  • Výměna spojky,oprava výfuku.

Při 136tis se mi několikrát stalo, že jsem pocítil proklouznutí spojky. Dovolená se blížila a já si objednal spojku novou od v motoobchodě 2H moto .Po dvou týdnech spojka dorazila,ale bohužel jiná na Yamahu..A patálie z

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.08.2021
    Uskutečněno: 26.08.2021
  • Rumunsko 2021

Rumunsko 2021. Den1. Letošní rok byl ve znamení oprav a údržby na motocyklu. Nečekaně tyto opravy končily v posledním týdnu našeho odjezdu. Tak snad bude vše fungovat jak má. Rovněž vybavení jsme obměnili. Oblečení D

Typ: Dovolená
    Vloženo: 06.02.2022