Aprilia Dorsoduro 750 (2008)

Vlastník Renďucha
Vloženo 30.3.2012
Aktualizováno 14.3.2018

Vloženo: 29.06.2014, Uskutečněno: 29.06.2014, Stav tachometru: 10500 km, Zhlédnuto: 12x

Tak jak jsem přes zimu celou Dorku rozebral, původně jsem chtěl přetěsnit hadici na druhým válci, ale když už byla kvůli takové krávovině motorka skoro odstrojená, jen jsem se utvrdil v tom, že si jí předělám podle mých představ. Když jsem jí pak viděl po bednách a motor na špalku, tak jsem teda dobrej pocit neměl pořád jsem si říkal, jestli jí pak vůbec ještě složím a hlavně kolik mi asi zbyde dílů .
Pomohl mi naštěstí kámarád šikula, sám bych to stejně nedal je tam spousta věcí, na které je lepší být ve dvou. Rozebráno bylo za chvilku, měli jsme hotovo cca za 4hoďky. Zato skládání bylo výživnější . Snažil jsem se všechno poctivě fotit a popisovat co nejvíc dílů, které se pak ještě rozebíraly na další díly ... Ještě jsem poslal na předělání sedačku do DDT Custom, kde mi řekli, že to bude tak za čtyři pět měsíců nu což, když už jsem s tím začal tak halt počkám .
Každý mi říkal, že jsem magor, rozebírat ,,skoro novou,, motku a že jí stejně nesložím, ale i tak jsem si šel za svým
Barva byla předem rozmyšlená, chtěl jsem kombinaci matné a lesklé černé a rám do zlaté barvy jako kola a vidle. Do toho pár červených linek. Než jsem začal se samotným rozebíráním, tak jsem motorku polepil foliema, abych měl aspoň trochu představu, jak to bude vypadat. Musím říct, že mi to dost pomohlo.
No takže, díly jsem roztřídil do beden podle toho do jaké barvy měly jít a hurá za kamarádem lakýrou. Ten to vzal zoodpovědně a do měsíce jsem měl vše v laku Celou tu dobu jsem měl bobky, jesti to spíš neskur... a jestli za tu dobu nezapomenu co kam patří ...
Po nějaké době, kdy nebyl na nic čas a už začínalo být počasí, konečně nastal den D a začalo se skládat, kámoš zase pomohl s tím nejhorším, složit rám a uložit motor a pak už jsem mravenčí prací postupně stavěl zbytek puzzle . Žena byla nadšená ještě, že je se mnou tak trpělivá Byl jsem jak malej kluk, když jsem poprvé viděl, že se mi to bude fakt líbit a že to snad nebyla zbytečná námaha ještě jsem rovnou udělal servis, oleje, svíce, kapaliny ... a už mě svrběly ruce. Venku počas jako bejk, všichni už to jak na potvoru proháněli kolem a já? čekal jsem pořád na sedlo Tak jsem se rozhodl ještě trochu potunit motor. No motor, spíš spojkový víko sehnal jsem neprůstřelný plexi a udělal průhledný machrovinka nádherná. Nechal ho ještě laserem trochu zkrášlit a tešil se až to prvně navrknu. Šlo to jak po másle, dodělal jsem víko a volali z DDT, že posílají sedlo. Bomba ta firma mě baví, pecka, pecka a ještě jednou pecka
První otočení klíčkem mi dost lepilo, budíky naskočily, máčknu start a ??? Křách, všechno zhaslo a nic málem to se mnou fláklo vo zem. No ukázalo se, jak jsem se těšil, tak jsem málo utáhl kontakty na baterce fuj to už mi nedělej, málem jsem se musel jít vyměnit spodky Druhej pokus už byl cajk už zase vrčela holka moje. Provrknul jsem jí jen na stojanu, pořádně zahřál zkontroloval co se dalo, vše vypadalo že dobrý. První jízda, ale ukázala, že nebrzdí zadní brzda a po zahřátí nejde zařadit z místa. Odvzdušnit tu mrchu bylo o nervy, ale nakonec bylo vše jak má být
Jezdíme už dva měsíce a klepu o zuby jede to a mě to moc baví
Tak a zazvonil zvonec a ...

Renďucha (0) napsal 01.07.2014 v 14:57

dííííky

Lukamot (43) napsal 01.07.2014 v 14:05

Chlape klobouček dolů,fakt pecka

Renďucha (0) napsal 30.06.2014 v 13:43

Díky kluci a zdravím Jihlavu za rok snad zase pojedem

StiefTomas (1) napsal 30.06.2014 v 12:39

Tak nad touhle dorkou jsem na nasi projizdce ;stvoreno pro zivot; slintal nadherny Dorsoduro.Tak zasejc na dalsi vyjizdce

Figi25 (59) napsal 30.06.2014 v 12:03

Máš můj obdiv že jsi do toho šel ale vyplatilo se je to nádhera

Renďucha (0) napsal 30.06.2014 v 10:00

díkec cat

cat-nikita (14) napsal 30.06.2014 v 09:39

Povedlo se, jako že dost

Renďucha (0) napsal 30.06.2014 v 09:19

Díky moc za názor to je pro mě ta odměna

Hříbek (59) napsal 30.06.2014 v 09:04

Nadhera nadhera nadhera super práce chlape

• Spousta krásných zážitků s Dorkou

Už dlouho se snažím najít čas, abych přidal zase něco málo z nasbíraných km a zkušeností s Dorkou a teď se to konečně podařilo :-) S radostí musím napsat, že jsou jen ty nejlepší :-DD . Od minulého zápisu přibylo něj

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.12.2013
    Uskutečněno: 27.12.2013
  • Už spolu máme 1500km :o)

Tak můžu konečně napsat nějaké pocity z nové Aprilky. Můžu říct, že pozitivní, i když nic není úplně dokonalé :o) Mám s ní najeto 1400km a zatím si to užívám. Snad to tak i zůstane. Co se týče jízdy tak to je mazec, mot

Vloženo: 28.05.2012
    Uskutečněno: 28.05.2012