Aprilia Dorsoduro 750 (2008)

Vlastník Renďucha
Vloženo 30.3.2012
Aktualizováno 14.3.2018

Vloženo: 28.05.2012, Uskutečněno: 28.05.2012, Stav tachometru: 4400 km, Zhlédnuto: 8x

Tak můžu konečně napsat nějaké pocity z nové Aprilky. Můžu říct, že pozitivní, i když nic není úplně dokonalé :o) Mám s ní najeto 1400km a zatím si to užívám. Snad to tak i zůstane. Co se týče jízdy tak to je mazec, motor jsem na eSko přepnul jen dvakrát a po chvilce vždy vrátil na Téčko. Tahá to dost a nutí dělat blbosti. Téčko je já říkám krásně hodný, ale zároveň když potřebuješ jsou tam dvě kila ani nevíš. Originál výfuky jsou překvapivě pěkně slyšet. Laďáky jsou určitě jiná liga, ale zatím nikdo nevyrobil takové, které by tam pěkně pasovaly, takže nechám origo. Jo a když jedu trochu pomalejc a je teplejší počasí, tak pod zadkem cítím pěkný kamna, takže lepší moc nezastavovat :o)) Brzdy jsou parádní, není se čemu divit když člověk vidí ty dvojitý kotouče... V zatáčkách je Dorso nejlepší, stabilní jízda jak po kolejích, krásně se vodí jako kdyby měla o sto kilo míň. Trochu mi dělá problém řazení, na Yamaze stačilo klacek trochu postrčit, ale tady musíš poctivě kopnout jinak si na neutrálu. Chybí mi ukazatel zařazení, nevím proč ho tam nedávaj když na Shiveru, kterej má totožné budíky je v základu. Milion funkcí, když se za jízdy nudíš můžeš snad hrát i hry, ale kvalt nevím. Asi začínám bejt moc zhejčkanej :o). I na tu malou nádrž už si zvykám :o). Posaz je celkem vzpřímený, ale jízda do 130 je naprosto ok, když si zalehneš na nádrž tak v pohodě i ve dvoustech. Jinak kam s mazlem přijedu tam budí celkem slušnou pozornost a dost se líbí, což je něco pro mé uši :o)) Italský design dělá své.
Tak to by zatím stačilo přikládám pár fotek z vyjížděk a těším si až jí zase protáhnu...

• Dorka v novém kabátě :)

Tak jak jsem přes zimu celou Dorku rozebral, původně jsem chtěl přetěsnit hadici na druhým válci, ale když už byla kvůli takové krávovině motorka skoro odstrojená, jen jsem se utvrdil v tom, že si jí předělám podle mých

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.06.2014
    Uskutečněno: 29.06.2014
  • Spousta krásných zážitků s Dorkou

Už dlouho se snažím najít čas, abych přidal zase něco málo z nasbíraných km a zkušeností s Dorkou a teď se to konečně podařilo :-) S radostí musím napsat, že jsou jen ty nejlepší :-DD . Od minulého zápisu přibylo něj

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.12.2013