Yamaha XV 750 Virago (1990)

Vlastník babule
Vloženo 10.8.2013
Aktualizováno 25.2.2019

Vloženo: 16.04.2014, Uskutečněno: 15.03.2014, Zhlédnuto: 8x

V sobotu 15.3.2014 počasí už tak malované není. Teplota dosahuje 10°C, lehce mrholí a fučí nárazový vítr. Počasí spíš na plechovku jak na motorku...ale čeká nás oslava narozenin Piškota a Jaryse u Vilínka v Mělníku a jsem s Piškotem domluvená, že v rámci narozeninového veselí o víkendu zvládneme i výměnu oleje, takže je rozhodnuto . Vyzbrojeni několika vrstvami oblečení a 3kg flákotou uzené krkovice v brašně vyzvedáváme u pumpy na Průmyslové JohnLogse a vydáváme se směr Mělník. Vzhledem k tomu, že John je z druhého konce Prahy a Richie z druhého konce republiky, jsem jediným členem naší pidikolony, kdo ví, kudy vede cesta z města - a tak se ze mě stává poprvé v životě Road Captain . Prahou projíždíme bez problémů a za chvíli se do nás opírá vítr na dálnici směr Ústí. Na vyjížďku ve stylu kochačky to fakt není, vítr řádí jako by si šlehnul zvlášť kvalitní materiál a udržet stopu dá docela fušku . Richie jedoucí jako poslední sleduje, jak se podle větru s Johnym klátíme sem tam... ale se svou opěrkobrašnou přes celé sedlo spolujezdce se neklátí... při poryvu větru skoro poletuje... . Cik cak stylem sice jedeme... ale chvílemi to je spíš jen cik, pak zase cak .S povděkem myslím na Vilínka, který pro dort dojel den předem autem, nevím nevím, co bych z něj dovezla . K Vilínkovi dorážíme vyfoukaní a vymrzlí...a připraveni se veselit. Piškot se ujímá role vrchního mechanika a mění a seřizuje a dotahuje a povoluje... v podvečer mám pocit, že jestli ho někdo nezastaví, pustí se v garáži i do Vilínkova auta... . Konečně je hotovo a je čas na předávání darů, likvidaci chlebíčků, dortu, guláše...jen alkoholu moc nedáváme a okolo půlnoci odpadáváme všichni do postelí a spacáků s pocitem příjemně a užitečně stráveného dne v kruhu přátel ... . Po nedělním obědě a rozloučení se s Piškoty, Vilínkovic kluky i Jarysem se s Richiem vydáváme na cestu zpět do Prahy (John odjel už v noci) - o co je neděle teplejší než sobota, o to je větrnější. Opět jistí cestu dálnice, se zvyšující se rychlostí (jak větru, tak motorky) pomalu měním posez z uvolněně ležérního chopper "polehu" na skoro silničkový předklon a schoulení se za plexi. Překvapeně objevuji dosud nepoznané zákonitosti fyziky - jak klopit doleva a přitom jet doprava ... a díky vlajícím třásním na bundě i na páčkách si chvílemi připadám jak pojízdná reklama na čínského draka . Večer na netu čteme o zastavené železniční dopravě kvůli popadaným stromům, známému vítr odnesl střechu od kadibudky... ale mně je skvěle. Utahaně z toho boje s větrnými mlýny - a to ne DonQuijotovskými, ale těmi skutečnými - ale skvěle... zahájila jsem regulérně svou první "plnou" sezónu . Vím, nerozum v tomhle jezdit - ale rozum a peníze jsem nikdy neměla, a pokud ano, tak jen chvíli . Celkem najeto: 120km

babule (0) napsal 21.04.2014 v 10:37

dík však taky byl sežrán a podstatně rychleji, než byl upečen

JirkaMetal (1) napsal 19.04.2014 v 22:14

Ještě jednou škopek k sežrání

tatíkPé (9) napsal 17.04.2014 v 15:43

Krásně napsáno .

• 2018 06 Den 6 – Viničky/Svidník – 320km

Klasika snídaně, nabalit mašiny, poslední zamávání slaměnému kuchaři u penzionu a po (79) míříme do jednoho z nejznámějších slovenských míst (aspoň pro naši generaci) – Čierné nad Tisou, své dny slávy má již město za seb

Vloženo: 04.07.2018
    Uskutečněno: 07.06.2018
  • 2018-06 Den 5 - Filakovo/Viničky - 235km

Snídaně, pobalit a okolo deváte jsme u motorek. Chvíli se peru s kobylkou o motorku, vypadá to, že vyhraje. Nakonec jsem Bublinu vybojovala, poslední pohled na zříceninu, tankujeme a po (571) vyrážíme na východ. Po pár k

Vloženo: 30.06.2018
    Uskutečněno: 06.06.2018
  • 2018-06 Den 4 - Štúrovo/Fiľakovo - 150km

Pro dnešek je v plánu jen krátká trasa, nikam tedy nespěcháme, v klidu posnídáme z vlastních zásob na terase pokoje, projdeme si kolonádu, zajdeme na nábřeží vyfotit katerdálu na maďarské straně města, zajedeme natankova

Vloženo: 30.06.2018
    Uskutečněno: 05.06.2018