Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Vloženo: 29.03.2014, Uskutečněno: 31.12.2013, Stav tachometru: 30200 km, Zhlédnuto: 14x

Dodatečně bych měl alespoň v krátkosti zhodnotit uplynulou sezonu 2013. Opět budou převažně chválit. S motorkou jsem zažil při různorodých vyjížďkách další porci skvělých zážitků, na které budu dlouho vzpomínat. Celkový počet najetých kilometrů se přehoupl přes kulatou hodnotu 30000km (618 motohodin). Od minulé sezóny naskákalo přibližně 6500km, což je sice o něco méně než minule, ale věřte, že to rozhodně není znamení nějakého omrzení touto 125kou . Baví mě stále a velmi .

Nejhlavnější cestou byl určitě pětidenní výlet po ČR a části Slovenska, spojený s návštěvou továrny Blata. Celkem čítal 1111km. Cestu absolvovalo 6 osob na třech blatovkách. Pro mě to byl rozhodně nejsilnější zážitek na motorce. Příjemná byla ale třeba i účast na Volném srazu Jawa (pro české a československé motocykly) ve Starém Týně, kam mě pozval velice příjemný člověk - milan1963 . Mimo toho samozřejmě proběhlo nespočet vyjížděk s kamarády, což byla velmi často kombinace terénu všeho druhu .

Co se týče závad, nějaké byly. Naprasklý konec podsedlového rámu byla dokonce asi nejzávažnější závada za celou dobu užívání blatovky . Osudový podíl na tom měl můj bílý kufírek, který vozím všude možně a často s ním všelijak blbnu a přetěžování není vyjímkou . Menšími závadou byl přelámaný kabel rychloměru, uvolněný a zoxidovaný kontakt potkávacího světla (2x) a uvolněná svorka na akumulátoru.

Na konec své životnosti došel po čtyřech letech akumulátor, jehož kapacita už nebyla v závěru roku vůbec uspokojivá. Také původní duralová rozeta přišla poslední měsíc provozu o většinu svých zubů (32000 km). Nová řetězová sada je tedy nutností. Mimo opotřebení tohoto spotřební zboží se objevilo po zhruba 620ti hodinách provozu nepříjemné zoxidování odrazné plochy potkávacího světlometu, díky které klesla svítivost. Také kontrolka rezervy paliva poslední dobou blbla. Nějaká investice je tedy potřeba. Naštěstí se o většinu povětšinou postaral Ježíšek, který mi mimo toho přinesl i nášivky a tričko .

Silvestra jsme oslavili s kluky štylově hezkou vyjížďkou, ze které kluci připravili i hezké video:
Doufám, že rok 2014 bude na zážitky bohatý jako roky minulé. Neměl bych zapomenout uvést to, že jsme začali s výcvikem jízdy mé mladší sestry, která si chce v létě udělat řidičák na A1. Takže Blata bude třeba využívaná ještě hojněji než doposud. Jen doufám, že se to na ní nějak negativně nepodepíše ...

Martic (13) napsal 29.03.2014 v 21:34

125Marek: Přesně tak. Kolikrát nevím, jestli mám paát v čase minulém, přítomném nebo budoucím

125Marek (10) napsal 29.03.2014 v 15:43

Proč nemohu napsat ohlédnutí za sezonou 2013? Protože ještě neskončila Ona stále běží

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Autošťouch

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění :-( . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede

Typ: Havárie
    Vloženo: 03.06.2015
    Uskutečněno: 24.11.2014
  • Testovací jízdy AJP - Úštěk

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk :-) . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě

Vloženo: 01.06.2015
    Uskutečněno: 25.10.2014