Yamaha XV 750 Virago (1990)

Vlastník babule
Vloženo 10.8.2013
Aktualizováno 25.2.2019

Vloženo: 01.10.2013, Uskutečněno: 07.09.2013, Zhlédnuto: 8x

Začínám si zvykat na příjemnou myšlenku, že víkendová rána budou, dokud to počasí dovolí, ve znamení budíčku a odchodů do garáže . Nejinak je tomu i dneska, v 9h. už je Bublina osedlaná a Daltem, Mrtvolkou/Jančou a jejich baťůžkovou kamarádkou Lenkou vyrážíme kamsi k Sázavě. Pohodovým tempem projíždíme Petrovice, Uhříněves, Říčany, dál přes Vyžlovku a kdesi mezi Kostelcem n/ČL a Oleškou odbočujeme směr Sázava. Cílem je chalupa Lenčiných rodičů u Českého Štenberku. Posedíme s rodiči, pokecáme, sníme bábovku, vypijeme kafe, já se pomazlím s Lenčiným potkanem a hurá zpátky na motorky. Je dohodnuté setkání s Ondrou v Sázavě, pizzerie Hostinec Za vodou je už gurmánsky osvědčeným místem . Uzavírám tříčlennou skupinu a užívám si pohodu slunečného dne a brumlání Bubliny...do okamžiku, kdy při podřazení na 3 mi před vracečkou na konci jakési vesničky nezůstane pod rukou podivně se bimbající spojková páčka . Sakra, no to je radost . Vesnice je za námi, zatáčky před námi, není kde zastavit . Držím s ostatními krok a jak máme zatáčky za zády, výrazně zpomaluji a Mrtvolku s Daltem ztrácím z očí... snad jim to dojde a zastaví se. Super, žádní pitomci, už je vidím stát u krajnice ...jenže jak se jim objevím na dohled, zase se rozjíždí...no to si dělají srandu , přeci si nemyslí, že tohle šnečí tempo udržuji proto, že bych se bála ...pomalu se plížím krajinou a snažím se nepodlehnout pokušení dát tam za 5 a dojet je. Konečně je zase vidím, tentokrát už stojí vedle motorek, asi jim opravdu docvaklo, že moje loudání se bude mít jiný důvod . Snažím se podřadit bez spojky, ale nejde mi to...a nejsem si jistá, jak moc hrubé síly můžu použít, tak rezignuji a za jemného přibržďování se připlížím a podivným skokem zastavím . Bublina chcípá a já sundávám helmu se slovy..."Máme trablík, spojkové lanko je v pr...". Dalt vytahuje nářadí a už se ozývá: "Štípačky prosím... odsávat, sestři... svorku..." Lanko se naštěstí přetrhlo těsně za válečkem, oprava není tak složitá (tedy, z pohledu Dalta - být na silnici sama, seděla bych odevzdaně u krajnice a pokuřovala, kochala se výhledem do kraje a doufala, že se objeví někdo, kdo pomůže, dřív, než padne noc ), takže za chvíli je Bublina opět jízdyschopná - aspoň pro tento den - a my vyrážíme dál opět v plném počtu . Spojka sice zabírá trochu jinde, ale za chvilku už rozdíl nevnímám a užívám si opět pohodu slunečního dne a brumlání Bubliny. Projíždíme Rataje n/S a Ledečko a nabíráme směr na Sázavu. Silnice se mění v cosi, kde by se vyřádilo spíš enduro jak chopper , omlouvám se v duchu Bublině a doufám, že se mi nepomstí další spojkovou taškařicí . Konečně přijíždíme do Sázavy, Ondra už dávno zahřívá místo na dřevěné lavici a objednáváme si jídlo. K večeru se skupinka loučí, Dalt s Mrtvolkou a Lenkou se vrací zpět na chalupu za potkanem, já s Ondrou se vracíme do Prahy. Původně plánovaná kochačka se ale díky neplánovanému zdržení mění ve stíhací jízdu po D1, Ondra spěchá do práce a já ho nechci moc zdržovat, takže jen koutkem oka sleduji, jak mi na tachometru přelézá ručička přes 140km/h a snažím se nemyslet na to, že jsem ještě úplné mototele a takhle bych asi vyvádět neměla . Před Průhonicemi rychlé zamávání si, Ondra se odpojuje kamsi směr Čestlice a já už trochu umírněněji pokračuji ještě pár kilometrů k Jižnímu Městu, parkuji Bublinu do garáží a mizím k domovu s myšlenkou, že hned po víkendu musím nechat lanko opravit v servisu pořádně, raději celé předělat, ve čtvrtek přeci vyrážím na sraz do Lednice na Moravě a asi by nebylo dobré riskovat další trable po cestě . Najeto celkem: 140km

SonyLee (5) napsal 10.01.2014 v 15:52

Téměř stejnou legrandu mám taky za sebou

tatíkPé (9) napsal 04.10.2013 v 03:28

Moc pěkně napsané.Právě dnes jsme se s kámošem dohadovali,co by se stalo,pokud by rublo spojkové lanko,no vidíš a teď už to vím .

• 2018 06 Den 6 – Viničky/Svidník – 320km

Klasika snídaně, nabalit mašiny, poslední zamávání slaměnému kuchaři u penzionu a po (79) míříme do jednoho z nejznámějších slovenských míst (aspoň pro naši generaci) – Čierné nad Tisou, své dny slávy má již město za seb

Vloženo: 04.07.2018
    Uskutečněno: 07.06.2018
  • 2018-06 Den 5 - Filakovo/Viničky - 235km

Snídaně, pobalit a okolo deváte jsme u motorek. Chvíli se peru s kobylkou o motorku, vypadá to, že vyhraje. Nakonec jsem Bublinu vybojovala, poslední pohled na zříceninu, tankujeme a po (571) vyrážíme na východ. Po pár k

Vloženo: 30.06.2018
    Uskutečněno: 06.06.2018
  • 2018-06 Den 4 - Štúrovo/Fiľakovo - 150km

Pro dnešek je v plánu jen krátká trasa, nikam tedy nespěcháme, v klidu posnídáme z vlastních zásob na terase pokoje, projdeme si kolonádu, zajdeme na nábřeží vyfotit katerdálu na maďarské straně města, zajedeme natankova

Vloženo: 30.06.2018
    Uskutečněno: 05.06.2018