Motorro Sonny 50 (2012)

Vlastník PBM2
Vloženo 13.8.2013
Aktualizováno 28.2.2018

Vloženo: 08.09.2013, Uskutečněno: 08.09.2013, Stav tachometru: 76 km, Zhlédnuto: 4x

Popis trasy - Trasa tam: ul.Ostravská, Dobrá, Vojkovice, Dolní Tošanovice, Horní Tošanovice, Fifejdy, Třanovice, Horní Žukov, Dolní Žukov, Český Těšín, kousek za hranice do Polska, Chotěbuz, Louky, Chotěbuz - archeopark.

Trasa zpět: archeopark Chotěbuz, Český Těšín, Dolní Žukov, Horní Žukov, Třanovice, Fifejdy, Horní Tošanovice, Dolní Tošanovice, Vojkovice, Dobrá, ul.OStravská

Délka Trasy: 76 Km

Jednoduché zhodnocení: Tak toto je spíše prohra, než příjemná projížďka. Samotná cesta ani tak ne, jako spíše nesplnění daného cíle nebo nedosažení přání Chtěl jsem, dokud je hezké počasí, ještě udělat nějakou tu poznávací cestu. A protože dneska bylo opět moc hezky, po obědě jsem odpoledne nasedl na strojek a vyrazil jsem na část původně delší trasy. Šlo o návštěvu archeoparku v Chotěbuzi, kousek od česko-polských hranic. Na první pohled nic těžkého. Ale... Je tu jedno velké ALE! Cesta tam probíhala v pohodě, v podstatě jsem jel po slušné cestě směrem na Český Těšín, s minimálním provozem. Stejně jako včera mi většina motorkářů, kteří jeli proti mě, odpovídala na pozdrav (po prvotních zážitcích, kdy to vypadalo, že jim nestojí člověk za tu námahu zvednout ruku nebo jsou slepí, je to pořádný posun kupředu ). Po přijetí do Chotěbuzi jsem očekával nějakou tu tabuli, upozornění na vyjímečnou etrakci Slezkého muzea. A... nic. Jedu a jedu, navigaci jsem mezitím už vypnul, v dobré víře, že něco takového bude buď vidět už z dálky a nebo vedle cestu bude viset bilboard jako stodola. A nikde nic, Jel jsem až do části Karviné, pak se zase vrátil. Jako perličku tu vzpomenu situaci, kdy jsem nedal na pokyn navigace odbočit doprava po otočení na křižovatce, kde jsem viděl pouze zablokovanou cestu, a jel jsem dál, až jsem najednou jel po mostě a uprostřed cedule "RZECZPOSPOLITA POLSKA" a já najednou jel po polské straně hranic. Tak jsem to na nejbližším plácku obrátil a hezky šupajdá zpátky. Nakonec jsem vjel do té zablokované cesty, která z nějakého, mi neznámého, důvodu normálně pokračovala dál a já se dostal až do vzpomínané Chotěbuzi. Ale jedeme dál... Když jsem už to obracel a jel zpátky, naštvaný a zklamaný, že to nevyšlo, uviděl jsem na sloupku u cesty malý, tenký, hnědý ukazatel "Archeolokalita", ukazující doprava. Na nejbližší odbočce jsem sjel a.. kam teď? Opět nikde nic. Nakonec jsem dal na instinkt a odbočil opět doprava, kde byl i tzv. Rybí dům. Spousta lidí, živé ryby, asi to nebylo špatné. A jak jsem pokračoval po cestě dál. Na sloupu vidím značku pro zříceninu, památku, co mají turisti. Ale kde je? Tu jsem uviděl vlevo roubenku s takovým divným dřevěným mostem, který měl zábradlí propletené jakoby větvemi. Že by? Zvedl jsem zrak, tam, kam vedlo schodiště do kopce, a konečně jsem uviděl nad stromy okraje palisád a kus věže. Konečně! Zastavil jsem a... Koukám, že nejsem sám, co si prohlíží cedule u vstupu. Začal jsem tušit, že něco nesedí. Na fotkách lze vidět, co mě rozladilo a namíchlo. Přes týden pouze do 15-ti hodin a jen pro objednané skupiny, pro veřejnost (co jsou to objednané skupiny? To jako veřejnost je něco jiného? Nějaký pleps? ) jsou tu soboty a neděle a opět jen do 17-ti hodin, kdy poslední prohlídka začíná v 16:00 a lístek je nutné koupit 15 minut předem. Pak už nic není. Na to, že to jsou možná jedny z posledních pěkných dní, kdy lidi mohou a budou chtít přijít, se chovají dosti přezíravě a jakoby nechtěli těch 50 Kč za vstupné (asi mají dost). Bylo hezky, slunečno, teplo. A nic. Bylo nás dost, kterým se to nelíbilo, divili jsme se, že nemají zájem vydělat, že je to tak časově okleštěné. No děs! A tak jsem to otočil, s myšlenkou, že možná jednou, až ze mě vyprchá ta nechuť, a jel jsem stejnou cestou zpátky. V podstatě jsem kopíroval, až na nějaké drobné odbočky a tak, cestu, po které jsem přijel. Takže počasí fajn, cesta fajn, motorkáři príma, provoz malý, výsledek návštěvy nulový a rozlaďující. Takže zájemcům doporučuji předem se objednat nebo jet včas a raději dost předem, aby na Vás vyšla skupina, počítat s časovým omezením a hlavně dávat dobře pozor, kde to vlastně je. Buď dobrou navigaci nebo aspoň pro info je to odbočka z cesty, vedoucí kolem trati, doleva kousek před pravotočivou zatáčkou do kopece doprava, po odbočení je tam po pravé straně velká červená dřevená ryba, jet dál za ni po cestě tak 50 metrů a je to po levé straně u dřevěné chalupy. Tak šťastnou návštěvu, snad to Vám vyjde.

Odkaz na fotogalerii: Nepovedený výlet do archeoparku v Chotěbuzi

• Po mimosezónní údržbě

Dlouho jsem nic nenapsal. Nebyla to ale zcela moje vina, protože jsem během posledních několika měsíců byl dosti často na návštěvě u doktora. +o( Takže jsem měl jiné starosti, než hledat potřebné součástky, provádět

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.05.2016
    Uskutečněno: 07.05.2016
  • Co se může stát aneb i takové bývají následky...

Každý, kdo jezdil nebo jezdí na motorce, skůtru nebo čemkoliv tomuto podobném, se s tím už setkal nebo se do podobné/ stejné situace dostal. Havárie. Občas je osudová, občas jen "pohrozí", aby si dotyčný uvědomil, že pří

Typ: Havárie
    Vloženo: 14.03.2016
    Uskutečněno: 14.03.2016
  • Zapomněl jsem ještě na něco?... - část 4.

26.12.2015 - Jak postupně přecházím z levé strany přes sedlo na pravou stranu, dostal jsem se po nasazení předního kola k práci na zrcátkách a držáku plexi. O co jde zde? Obě věci prohodím a začnu držákem. Dosud měl za

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.12.2015