Motorro Sonny 50 (2012)

Vlastník PBM2
Vloženo 13.8.2013
Aktualizováno 28.2.2018

Vloženo: 16.08.2013, Uskutečněno: 16.08.2013, Stav tachometru: 242 km, Zhlédnuto: 10x

Popis trasy: Z ul.Ostravská přes Ostravici, Klokočov, Turzovku, Podvysokou, Staškov, Rakovou, Čadcu, Horelicu, Krásno nad Kysucou, Dunajov, kysucký Lieskovec, Kysucké Nové Mesto, Žilinu, Lietavskou Lúčku do Rajeckých Teplic. Odtud zpět do Žiliny, z ní k hradu Strečno. Pak zpět Žilina, Oškerdu, Krásno nad Kysucou, Čadcu, Svrčinovec, Mosty u Jablunkova, do Dolní Lomné. Otočka zpět, před Jablunkov, Návsí, Hrádek, Bystřici, Hnojník, Horní a Dolní Tošanovice, Vojkovice, Dobrou, Frýdek a po estakádě zpět na ul. Ostravskou.

Délka trasy: 242 km

Jednoduché zhodnocení: 16.8.2013 - dneska to je těžší. Měl jsem nějaký plán, ale v průběhu cesty mi začala dělat problémy aplikace navigace, takže jsem musel v některých místech dost improvizovat. Nic neproveditelného, ale jedna věc je kousek od domova, druhá za hranicemi, nějakých 130 km. Čeho jsem si všimnul velmi rychle je to, že na Slovensku mají ještě horší cesty, než u nás. Ne všude, ale když, tak to stojí za to. Díry, poflikované cesty, kanály, o kterých nevědět, tak stojím na místě, značení cest nebo ukazatele odboček jakoby snad ani někdy neznali. V Žilině jsem si toho opravdu užil, tam, díky faktu, že je to živé město, jsem vyloženě bloudil, než jsem se trefil do "správné" odbočky. Nelžu, 6x! Co se ale Slovensku nedá upřít, jsou opravdu, ale opravdu moc hezké holky a ženy. Ano, někdo řekne, co ten ve svých letech kouká po ženských. A proč ne. Kdybych nekoukal, tak už se dívám po domově důchodců . Původní trasa byla něco jako "ležatá osmička", od nás přes Čadcu, Krásno nad Kysucou, dolů k Žilině, pak zpět na Belů, nahoru na Starou Bystricu, Klubinu, opět přes Krásno nad Kysucou, Oščadnicu, Skalité, Mosty u Jablunkova, Hnojník, Dobrou zpět do Místku. Ale díky onomu bloudění to bylo pozměněno a ta část "..pak zpět na Belů, nahoru na Starou Bystricu, Klubinu," vypadla, takže návrat po původní trase do Krásna a odtud to už vcelku odpovídalo původnímu plánu Chvílemi jízda super 50-60 +/- (tacho víc, dle GPS a cyklokomputeru to odpovídalo tak 55 km/hod), chvílemi utrpení ve formě stálému vyhýbání dírám, kanálům, uhýbání kamionům a "vyrovnávání" jejich tlaku při předjíždění. Bohužel jsem měl tu smůlu, že díky zdržení kvůli navigaci jsem schytal páteční špičku při návratu, což není fakt nic moc. Upřímně doznávám, že když jsem přejel hranice SR/ČR, byl jsem fakt rád. Za to, že jsem to zvládl, že už jedu zpátky, že už vím, kde jsem , že ještě chvíli a čeká mě sprcha a něco do žaludku. Užil jsem si to a zkonstatoval, že i s 50 ccm se dá celkem dost vidět a najet, jen je třeba si uvědomit, že holt výkon je někde jinde, než u 125 a víc a že i ta rychlost někdy chybí. Ale věděl jsem, do čeho jdu a zatím si nestěžuju. Už z toho, že jezdím i "k sousedům", se dá soudit, že to jde a že mě to baví. Tak snad brzo opět někam dál, než jen k Šancím.

P.S. Díky tomu bloudění a malým zajížďkám přibylo cca 20 km, takže nějakých 260 km celkem

Odkaz na fotogalerii: K sousedům podruhé

petr311 (0) napsal 17.08.2013 v 17:25

Páni, já tě fakt obdivuji za tvou odvahu, jako s padesátkou podnikat takové výlety, no vidět, že si to užíváš
V Žilině máš pravdu, ta je prokletá, já už tam také xkrát bloudil
Prosím tě píšeš tu o navigaci, nevím, jestli jsem to přehlédl, jaký používáš přístroj, jak máš upevněný? Nemáš někde odfoceno? Jestli jsem někde přehlédl, omlouvám se že zdržuji.
Jo a ještě jeden dotaz, v hlavní fotogalerii jsem si všiml, že máš i kamerku, už jsi ji použil? Zkoušel jsi natáčet jízdu? Příp. jestli plánuješ a jestli tady zveřejníš, třeba u svých výletů? Docela rád bych se podíval

• Po mimosezónní údržbě

Dlouho jsem nic nenapsal. Nebyla to ale zcela moje vina, protože jsem během posledních několika měsíců byl dosti často na návštěvě u doktora. +o( Takže jsem měl jiné starosti, než hledat potřebné součástky, provádět

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.05.2016
    Uskutečněno: 07.05.2016
  • Co se může stát aneb i takové bývají následky...

Každý, kdo jezdil nebo jezdí na motorce, skůtru nebo čemkoliv tomuto podobném, se s tím už setkal nebo se do podobné/ stejné situace dostal. Havárie. Občas je osudová, občas jen "pohrozí", aby si dotyčný uvědomil, že pří

Typ: Havárie
    Vloženo: 14.03.2016
    Uskutečněno: 14.03.2016
  • Zapomněl jsem ještě na něco?... - část 4.

26.12.2015 - Jak postupně přecházím z levé strany přes sedlo na pravou stranu, dostal jsem se po nasazení předního kola k práci na zrcátkách a držáku plexi. O co jde zde? Obě věci prohodím a začnu držákem. Dosud měl za

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.12.2015