Motorro Sonny 50 (2012)

Vlastník PBM2
Vloženo 13.8.2013
Aktualizováno 28.2.2018

Velký mezinárodní sraz skútrů v Rožnově p.Radhoštěm 8.6.2013

Vloženo: 15.08.2013, Uskutečněno: 08.06.2013, Stav tachometru: 192 km, Zhlédnuto: 4x

Popis trasy: Z ul.Ostravská přes Ostravici, Bílou, Horní, Prostřední a Dolní Bečvu na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm. Odtud přes Vigantice, Hutisko-Solanec na Pustevny. Z těch dolů lesní cestou do Trojanovic, z nich pak do Frenštátu pod Radhoštěm, Lichnova, Bordovic, Veřovic, Vlašského Meziříčí, zpátky do Rožnova pod Radhoštěm a stejnou cestou přes Bečvy, Bílou a Ostravici zpět na ul.Ostravskou.

Délka trasy: 192 km

Jednoduché zhodnocení: 8.6.2013 - celkově to byl povedený den. Cesta do Rožnova probíhala perfektně, počasí na jedničku, ani horko, ani zima, slunečno. Po příjezdu na náměstí jsme se postupně řadili do nějakých řad a sledovali jsme, co se kde šustne. Po nedlouhé době bylo náměstí plné. Od starých veteránů až po nejnovější strojky. Napřed jsme si vyslechli informace od organizátorů, pak shlédli vystoupení místní taneční skupiny, zakoupili jsme originální účastnická čásla (nikdo jiný už koupené nikdy nesežene), přispěli jsme na povodní postiženého kolegu a hlavně se koukali, kdo na čem přijel. Po nějakém čase jsme vyrazili na okružní cestu přes Pustevny do Frenštátu, Bordovic, Valmezu a dalších míst. Cestou bylo zastavení v jednom pohostinství, ale mělo to jistou kaňku na kráse. Majitelka podcenila množství návštěvníků a tak se na všechny nedostalo. Po příjezdu do Rožnova bylo posezení v předem zamluveném místě, kdo chtěl, mohl v městě i přespat. To ale asi byla jen hrstka. Já cestou zpět 3x zmokl. Někdo se možná diví, proč jsem nepoužil nepromok. Ale bylo to tak rychlé a navíc nebylo kde zastavi a schovat se, takže nakonec jednou Horní Bečva, podruhé Bílá, potřetí Šance. Domů jsem dojel utahaný, ještě dost mokrý, ale ve své podstatě spokojený. Pokud se toto bude konat i příští rok, asi se opět zúčastním. Jen jedna věc mi kalila dojem z průběhu. V té době jsem měl na skůtru ještě sériový variátor, výfuk a zpětný odvod spalin do airboxu. Takže v táhlém stoupání na Pustevny jsem hodně ztrácel an ostatní, což na jedné straně jsem bral jako fakt, na druhé straně mě to ale mrzelo. Snad to příště bude lepší .

Odkaz na fotogalerii: Velký mezinárodní sraz skůtrů v Rožnově pod Radhoštěm 8.6.2013

• Po mimosezónní údržbě

Dlouho jsem nic nenapsal. Nebyla to ale zcela moje vina, protože jsem během posledních několika měsíců byl dosti často na návštěvě u doktora. +o( Takže jsem měl jiné starosti, než hledat potřebné součástky, provádět

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.05.2016
    Uskutečněno: 07.05.2016
  • Co se může stát aneb i takové bývají následky...

Každý, kdo jezdil nebo jezdí na motorce, skůtru nebo čemkoliv tomuto podobném, se s tím už setkal nebo se do podobné/ stejné situace dostal. Havárie. Občas je osudová, občas jen "pohrozí", aby si dotyčný uvědomil, že pří

Typ: Havárie
    Vloženo: 14.03.2016
    Uskutečněno: 14.03.2016
  • Zapomněl jsem ještě na něco?... - část 4.

26.12.2015 - Jak postupně přecházím z levé strany přes sedlo na pravou stranu, dostal jsem se po nasazení předního kola k práci na zrcátkách a držáku plexi. O co jde zde? Obě věci prohodím a začnu držákem. Dosud měl za

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.12.2015