Kymco Agility 50 (2007)

Vlastník jakattara
Vloženo 23.7.2009
Aktualizováno 21.6.2020

Vloženo: 28.10.2012, Uskutečněno: 23.10.2012, Stav tachometru: 20558 km, Zhlédnuto: 21x

Napadlo mě, že si letos zkusím prodloužit sezónu opravdu o co nejdéle. K vysokému plexi (bez kterého si mj. už jízdu ani nedovedu představit), zimním rukavicím, ponožkám, termo prádlu, kukle, Tucanu Urbanu, reflexní bundě jsem u Hamleta pořídil tyto pneu.

Jedná se o 130/70-R12 a 120/70-R12 TL Sava R WinScoot MC 32 M+S zimní pneumatiky na scooter a ikdyž jsem hledal na fórech různá doporučení, kluků, kteří již zimní pneu na skotech mají, tyto jsem si nakonec vybral sám. No sám - bylo to na jouzovo doporučení. Jsem tedy průkopník a nevím o nikom, kdo by je měl vyzkoušené.
Říkáte si - v zimě a na jednostopu? Co už. Pro někoho magor, pro někoho možná sebevrah, nebo pitoma, ale abych byl upřímný - největší obavy mám z překvapených plechovkářů, než ze "samonehod" . Skotík jezdí svých klidných 50-60km/h. tak snad to nebude taková pohroma.
A tady musím zmínit mou "cestu" k nim a opět na sebe prásknout, že mou vinou se to neobešlo bez problémů. Každopádně jsem rád, že jsem dal na jouzovo doporučení a objednal si gumy u tohoto prodejce.
Při koupi Agilty Basic na ND jsem si všiml, že na jejich kolech je stejné pneu ve předu, tak vzadu. Při provední objednávky jsem tedy udělal zásadní chybu a ve formuláři jsem vyplnil, že chci dvě pneu 120/70R12. Ano, teď už "to" vím. Prostě pán Pitoma, který si nezkontoloval co vlastně má na kolech a že na předek je rozměr takový a na zadek makový ...
Ale vraťme se k prodejci a jeho profesionálnímu přístupu. Ten mi během chvilky napsal, že se omlouvá, ale že skladem má jen jeden kus, druhý že bude do týdne a jestli jsem ochoten počkat. Do sněhu bylo přeci jen ještě daleko, tak jsem napsal, že v pohodě. Domluvili jsme se, že až bude zboží odesílat, pošle mi mail.
Týden utekl, komunikace mezi náma stále na jedna, ujištění, že má guma už je v kamiónu ze Slovinska, ale já i přes to začal koukat, jestli bych je přeci jen nesehnal někde jinde. A našel. Tady na fóru a měli je jak skladem, levněji, tak dokonce s levnějším poštovným.
Napsal jsem do Hamleta mail s odkazem a otázkou, jestli by se nezlobil, že bych objednávku zrušil a blablabla... Obratem mi bylo napsáno, že mi zboží pošle za stejnou cenu.
No zkrátím to ... Balík poslán, já zjistil, že potřebuji 120/70 a 130/70 , pán z Hamleta nabídl, že druhý balík ihned pošle, že navíc tuto sadu měl skladem hned, jen s tím, že budu muset zaplatit dvě poštovné ... No co už :)

Zkrátka - pneumatiky již mám na skútru, dokonce jsem s nimi dal prvních 300km a musím říct, že pocity jsou zvláštní, ba bych řekl že prazvláštní.

Guma s centimetrovým vzorkem, navíc na tak slabém, lehkém stroji drží - myslím tím hlavně přední - nezkutečně stopu a oproti původní celoročky (a to bych řekl, že ta ještě má tak 75% vzorek) nutí při zatáčení více skútr naklánět. Tedy aspoň s těmi původními jsem toto nepociťoval tak, jak tady na Savach. Ale dobré. Jízda se více podobá jízdě na maxíkovi a musím si to zažít. Jen to se mi zatím nedaří. Pud sebezáchovy a obavy z pádu mi prostě na sněhu to naklonění nedovolí tak, jak za teplejšího počasí ;) .

Zato zadní guma drží jako přibitá. Už jsem krosil i po mokru, mokrém listí a teď už i na sněhu a sedí jako přilepená. Zvažuji, že ji tam nechám i přes léto, jen netuším, jestli by dala toliko kilometrů, jako ta origo - 21 000km. :D

Dokonce jsem si všiml, že mají po obou bocích reflexní šipku, ukazující směr pneu. Tak je to další zviditelnění na případné ježdění v temným, zimním období. Jen nemám tušení, jak dlouho toto zabarvení vydrží.

Tááááááák žéééééé, nechci vyrážet na cesty v chumelenicích, nebo rozhrnovat sníh, či brázdit metrovými závějemi, ale padesátkovou sezónu letos v plánu ukončit nemám ... Snad tuto zimu přežijiu :D . Čabas bando a co nejkratší zimu přeji všem.

jakattara (9) napsal 04.07.2014 v 19:45

Skoro ceelou zimu. Nimbus již má nalítáno pře 27 tis.

koudelka_v (6) napsal 04.07.2014 v 15:08

Vypadají dobře! Věřím, že i tu poslední zimu jsi je určitě užil

RaKl_Foto (1) napsal 09.04.2013 v 12:20

Peťo sledoval jsem Tvé fotky zimních gum u když jsi je dával na FB, ale netušil jsem, že to opravdu podnikneš, a prodloužíš si sezonu na celej rok. Smekám a koukej napsat, jak se Ti jezdilo, jelikož jsem přesvěsčen, že jsi nejezdil jen po Vostravě. Jsi pašák a jeden z nejortodoxnějších skůtrařů, co jsem kdy poznal. Ode mne jasný

jouza74 (2) napsal 28.11.2012 v 12:14

Tak Jachy, jen bacha abys nezačal důvěřovat přespříliš a nehodil mrchu.

Grisoroad (18) napsal 06.11.2012 v 08:42

To je zajímavé! Dělá se to i ve větších rozměrech? Teď jem o víkendu vyjel nabalenej jak z Klabzubovy jedenáctky, že snad i pád bych přes ty všechny vrstvy nepoznal :) Ale klouzalo to. Projel jsem nějakým bahnem a dlouho trvalo než se ty kola očistily. Zimní kola určitě nejsou o sněhu, ale o teplotách blízkých nule. Dík za typ!

jakattara (9) napsal 28.10.2012 v 17:48

Děkuji za komentář. ;)

Jarda (281) napsal 28.10.2012 v 17:39

Super, taky plánuji něco podobného koupit na skutra. Konečně někdo komu nekončí sezóna v říjnu kromě mesiku.

• 12.10-2012 - Narozeniny - Reflexní bunda - Clovelly Pil

A jak už jem tady na profilu dříve zmíňoval, jezdívám na Nimbusu do prvního sněhu, pak když už je opět rozježděný opět a zase a letos se zakoupenými zimními pneumatikami Sava WinScoot plánuji jezdit i na něm. http://

Typ: Koupě
    Vloženo: 12.10.2012
    Uskutečněno: 12.10.2012
    Tachometr: 20325km
  • 2.9.2012 - Koupě Agility Basic 50ccm

2.9.2012 - Koupě Agility Basic 50ccm http://img152.imageshack.us/img152/3540/agilityb1.jpg Na tachometru se mi pomalu, ale jistě začínají přibližovat nuly ke 20 000km a tak jsem se rozhodl pořídit nějakou rezervu

Typ: Koupě
    Vloženo: 04.09.2012
    Uskutečněno: 02.09.2012
    Tachometr: 19400km
  • 22.5.2012 - LeoVince

Tak jsem se od kamaráda za poloviční cenu dostal k zánovnímu laďáku - Leo Vince 4T Raicing ... http://img837.imageshack.us/img837/6806/leovince1.jpg ... jehož montáž zabere cca 15 minut. http://www.youtube.com

Vloženo: 27.05.2012
    Uskutečněno: 22.05.2012