Jawa 50/585 Mosquito (1996)

Vlastník motorkar50
Vloženo 22.7.2011
Aktualizováno 9.5.2016

Vloženo: 02.07.2012, Uskutečněno: 02.07.2012, Zhlédnuto: 18x

Po vyjížďce na letiště (a zpátky) mně nadšení neopustilo a rozhodl jsem se zkusit meku moravských motorkářů (minimálně meku motorkářů ze Zlínského a Jihomoravského kraje) Chřiby, podle hradu Buchlov zvané též Buchlovské hory, známé Buchláky. Na Buchláky jsem nastoupil od Starého Města. Po ujetí asi 10km směrem na Brno za mírného stoupání jsem dojel k občerstvení u Trampa. Zde již bylo hodně motorek, motorkářek a motorkářů probírajících novinky z cest. Máša se velkých kubatur nezalekla a vyrazili jsme kolem paní prodavající meruňky vzhůru do kopců. Cesta stoupala stále výš kolem odbočky na hrad Buchlov. Máša jela opravdu velmi dobře a odvážně se vrhala do dalšího stoupání a zatáček až jsem ji musel krotit aby se neuhřála. Cestou jsme míjeli skupiny motorkářů v protisměru a sem tam nějaký nás i předjel. Po dosažení prvního hřebenu následovalo klesání se zatáčkami až k odbočce na Stupavu a poté další stoupání k vrcholu u motorestu Samoty. Dal jsem krátkou pauzu a obhlídnul zde parkující motorky. Od motorestu cesta klesala s velmi pěknými zatáčkami do sedla s nějakým občerstvením po levé straně a následovalo stoupání na další nižší hřeben a odtud klesání v rovině kolem pumpy ve Střílkách do obce Střílky kde jsem se otočil a jel zpět k pumpě. Moje radost byla veliká, dali jsme s Mášou první Buchláky!

• Prodej

Po třech letech věrných služeb a hromadě zážitků jsem ji prodal. Sloužila věrně. Ať se jí daří i v nových službách.

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.05.2014
    Uskutečněno: 20.05.2014
  • servis

Kontrola brzd odhalila destičky na hranici únosnosti, takže nastal čas pro jejich výměnu. pro jistotu jsem celou brzdu rozebral vyčistil a vyměnil brzdovou kapalinu. Po sestavení a projížďce bylo všechno v pořádku.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.08.2012
    Uskutečněno: 16.08.2012
  • Trenčín.

Na počest Mistra jana Husa, kterého nezodpovědní kardinálové nechali upálit., jsem udělal zahraniční porížďku do Trenčína. Celkem jsem ujel 300km a trvalo mi to 12 hodin. Byla to velmi pěkná projížďka a Máša šlapala velm

Vloženo: 22.07.2012
    Uskutečněno: 06.07.2012