Jawa 50/585 Mosquito (1996)

Vlastník motorkar50
Vloženo 22.7.2011
Aktualizováno 9.5.2016

Domácí lítání kolem komína.

Vloženo: 01.07.2012, Uskutečněno: 30.06.2012, Zhlédnuto: 18x

Skončila škola a začaly prázdniny. Nějak se souhrou náhod, vlastní píle, píle ostatních v rodině a někdy i učitelů ve škole se mi podařilo postoupit do dalšího ročníku s prospěchem jež všem vyhovoval , i zkoušky na UCL jsem udělal levou zadní. Je třeba přes prázdniny pokračovat. Začalo domácí lítání, ne jak by se mohlo zdát s koštětem po baráku, i když i tak došlo na tanec s bouracím kladivem kolem komína, ale na lítání v leteckém výcviku v našem aeroklubu a zdárně pokračovat v plnění leteckých cvičení. Kromě toho je potřeba se také připravit na další zkoušky v autoškole, umožňující postoupit v motorkářské hirearchii na vyšší lavel. Souhra výše uvedených positiv a nutnosti další praxe, měla za výsledek udělení důvěry na cestu z Brna na letiště Kunovice (LKKU) a to ještě pod dohledem. Naše skupina Elévů vyrazila po 7 hodině ráno z oblíbeného místa ve Šlapanicích na benzince. Ještě se bylo potřeba stavit pro pilotní knížku. Cesta vedla přes Sokolnice, Kašnice do Mistřna, odtud dále přes Milotice do Bzence s povinnou zastávku na benzínce k napojení ořů i jezdců před další cestou. Dále na Moravský Písek přes Nedakonice ke Starému Městu a po obchvatu na letiště našeho aeroklubu v Kunovicích. Cestou jsem několikrát vyzkoušel hady na silnci a protahování nohou předkopem bočně vpřed jak můžeme vidět u vyspělách motorkářů na cestách, v domění, že když dědečkovi ujedu, že mně neuvidí. Zradili mně však moravské roviny, zvlněný terén, kdy je vidět z kopce na kopec, vynikající viditelnost a dědečkova předvídavost. Nějak nechápu, že to vždycky viděl a při zastávce zdlouhavě komentoval s příklady možných následků. Není přece vševědoucí. Tentokrát cesta nebyla cíl, ale pouze prostředek k dosažení cíle. Nejsou proto uvedeny v článku zajímavosti a další aktrakce kolem cesty. Na přiložených fotkách jsou letadla L-410 naší školy a větroně našeho aeroklubu. Cesta probíhlala vzhledem k malému provozu v pohodě a Máša jela stále v dobré formě. Celkem jsme ujeli 92 km a trvalo to i z přestávkami 3 a půl hodiny což je průměr 26km/h. To odpovídá mým předchozím zkušenostem s provozem a výkonu stroje. Jsem spokojen. příště dám určitě Buchláky.

• Prodej

Po třech letech věrných služeb a hromadě zážitků jsem ji prodal. Sloužila věrně. Ať se jí daří i v nových službách.

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.05.2014
    Uskutečněno: 20.05.2014
  • servis

Kontrola brzd odhalila destičky na hranici únosnosti, takže nastal čas pro jejich výměnu. pro jistotu jsem celou brzdu rozebral vyčistil a vyměnil brzdovou kapalinu. Po sestavení a projížďce bylo všechno v pořádku.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.08.2012
    Uskutečněno: 16.08.2012
  • Trenčín.

Na počest Mistra jana Husa, kterého nezodpovědní kardinálové nechali upálit., jsem udělal zahraniční porížďku do Trenčína. Celkem jsem ujel 300km a trvalo mi to 12 hodin. Byla to velmi pěkná projížďka a Máša šlapala velm

Vloženo: 22.07.2012
    Uskutečněno: 06.07.2012