Jawa 350/18 (1953)

Vlastník jgrofik
Vloženo 9.6.2009
Aktualizováno 9.6.2009

Vloženo: 09.08.2010, Uskutečněno: 09.08.2010, Stav tachometru: 596 km, Zhlédnuto: 9x

Tak tu máme první závadu,od prvního nastartování mi více kouřil levý výfuk,nepřikládal jsem tomu velkou pozornost,protože motor šel dobře akorát s přibývajícími kilometry jsem zjistil že pérák papá olej,na moto jsem docela pedant před každou jízdou dofukuju gumy a kontroluju olej v převodovce.Samozřejmě jsem začal pátrat proč nějaká ta kapka oleje ze spod motoru byla,ale to neni důvod ho pokaždé dolívat 200 ml.Tak jsem motor osušil vytřel i vnitřek u zapalka že se uvidí kudy to teče.No zavolal jsem panu Sommerovi co dělal motor a hned věděl ,říká to bude gufero na klice v práci jsem dal řeč s kámošem co jezdí hoby motocross a říkal to samé.Co ted pan Sommer je z Neveklova já z Mariánek a tak daleko se mi jet nechtělo,tak jsem zavolal Míšovi Vasilečků asi nejhodnější mechanik kterýho znám a říká tak po práci přijed něco stím provedeme.Míša je opravář sekaček, pil aut svářeč hliníku litiny železa atd.Vyvařování péráka při renovaci je jeho práce bez jeho pomoci by se nikdy znovu nenarodil.Míša je totiž původně letecký mechanik a doma má slušně vybavenou dílnu a samozřjmě stahováky bez kterých se při výměně gufera neobejdete.Tak jsem po práci koupil gufero červené silikonové a vyrazil na péráku do Chodovky za Míšou.Po příjezdu jsme dali kávu a pak se dali do opravy.Stručně gufero bylo na okraji otrhlé,před složením motoru panem Sommerem jsem nechal kartery vyvařit a dříve se gufera zajištovala dvěma záseky do karteru tyto vrypy byly zavařeny , ale málo jsem zavařená místa ofrézoval a při narážení gufera si pan Sommer nevšimnul že se gufero trhlo,nemůžu a ani nemám mu to za zlé , je mu 70 let a jestli já budu vidět v jeho letech jako on budu rád.Takže gufero se vyndalo Luda Benda Míšovo švagr znova frézkou vyhladil sváry apo důkladném vyčištění mi mchal nandal nové gufero máznuté po kajích lepidlem aby se nemuselo zajistit záseky.Samzřejmě jsem přiložil ruku k dílu ,ale hlavní část operace udělali oni.Rád jsem se zase něčemu přiučil a příště budu vědět jak na to.Po jízdě zpět jsem kontroloval hladinu v převodovce a olej konečně neubývá.

• 16.9.2018

aktuální foto

Vloženo: 16.09.2018
    Uskutečněno: 16.09.2018
  • Hádání válců

Letos, od prvních vyjížděk motor sem tam nešel jak měl,zprvu jsem to připisoval usazeným nečistotám v karburátoru,ale po vyčištění a dodání palivového filtru byl na chvíly klid a pak zase, tak jsem vyměnil zapalko za ori

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.08.2017
    Uskutečněno: 21.08.2017
  • nový rám

Loni jsem toho moc díky pracovnímu vytížení a narození syna nenajezdil , tak jsem si udělal radost a koupil na aukru nový rám na péráka a jelikož jsem měl 14 dní dovču ,tak jsem za 3 dny motorku přestrojil na novej rám n

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.03.2013