Yamaha YZF-R125 (2009)

Vlastník Klarka23
Vloženo 1.2.2015
Aktualizováno 31.8.2016

Parádní dváca do začátku. Upoutá vzhledem, ale hlavně jízdní vlastnosti jsou na tom taky dobře. Takový menší mínus samozřejmě má, a to je vyšší cena. To si bohužel všichni v 16-ti nemohou dovolit.. Ale když se trochu hledá, sehnat se i levněji dá.

Aprilia RS 125: Tahle aprilka je taky pěkná, teda od r. 2006 a výš, ty se mi líbí nejvíc.. ale celkem horší zvuk a i spotřeba, což u mě jako studenta hrálo taky roli.

První dojmy - První a asi i největší dojem byl díky vzhledu. Motorka pro začátečníka a dokáže lidi zmást a vypadat jak šestka:-)) .. Jen jízdní vlastnosti už na šestku nestačí :D První jízda ale super.

Motorku bych doporučil pro - začátečníky nebo pro holky

Jaminu sem si vybrala i proto, že jsem si chtěla vžycky pořídit i R6, a tahle je jí dost podobná. K tomu je to dváca, skvělá pro první jízdy a učení ) Hledat ale nějakou v slušným stavu a i za slušný peníze, to už byl druhý úkol. Po pár týdnech jsem konečně narazila na inzerát s touhle motkou a volala jsem majiteli na domluvě termínu obhlídky. Nakonec se cesta až za Moravskou Třebovou vyplatila, a já si ji po zkušební jízdě vezla zpátky k sobě domů.

Po koupi se museli na Jamině dodělat ještě nějaké výměny. Hlavně brzd. kotoučů a destiček, který byly maximálně sjetý. A taky doplnění brzd. kapaliny, oleje.. Po několika dnech, když už bylo vše hotové, muselo jak naschvál začít pršet..a pak pršelo další dny :D ) Ale dočkala jsem se! Po několika dnech konečně vysvitlo slunko a bylo sucho, tak jsem hned běžela do garáže, vzala kombošku, nasadila helmu a vydala se na zkušební výlet po okolí Motorka je klidná, poslouchá, tak jak by to mělo být. Zatáčky se projíždějí dobře i v první chvílích, takže můžu být spokojená, že jsem vybrala opravdu dobře .

Ovladatelnost pro začátečníka je skvělá nebo aspoň se ji dá rychle naučit. Co může být ze začátku pro holky těžší, je váha. Motorka není nějak extrémně těžká, ale pro někoho, kdo nemá žádný zkušenosti s ježděním to může být trochu problém. Běžné náhradní doplňky jsou celkem lehce k sehnání a cenově dostupný.. A super je i spotřeba, za městem se mi pohybovala přibližně okolo 3l/100 km

Pedl
Pedl napsal 13.07.17 v 11:54 10b.

Pěkná

leopoldtux
leopoldtux napsal 13.06.17 v 23:47 10b.

zizour
zizour napsal 31.08.16 v 11:44 10b.

Fakt pěkná, ale Klárko - tohle není žádná hračka, nebo jak píšeš zdá se mi hanlivě (snad ne) "pro holky". 11kW měli dříve 250ky (stará 350 měla 18kw) a 120km/hod už není žádná sranda! Takže doporučuji motoškolou. Vygoogli a registruj se na besipu "učme se přežít" je to zadarmo a na rozdíl od sršně (za 6k) tě naučí brzdit i zadní brzdou.
Zajímavé videa má Mira Lisy a pod.
Nevím jestli se proklineš na naše forum o ovládání motorky - delší film s okruhovým závodníkem ten je fakt úplně super:

Samozřejmě dávám 10
Holky by měli mít 11

Míra
Míra napsal 22.06.16 v 21:33 10b.

Bezva motorka a barva se mi taky líbí.

libac22
libac22 napsal 20.06.16 v 16:46 10b.

Super stroj do začátku